Palanga sieks iki 2030 metų tapti Baltijos regiono lydere

"Palangos tilto" redakcija, 2021-05-13
Peržiūrėta
2206
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga sieks iki 2030 metų tapti  Baltijos regiono lydere

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 metų strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas 2021–2030 metams. Kas jame itin aktualu Palangos gyventojams? To paprašėme atsakyti Ramunės Olšauskaitės-Urbonienės, Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vedėjos.

Sieks, kad grįžtų kuo daugiau emigrantų

„Palangos miesto strateginiu plėtros planu iki 2030 metų siekiame, kad kurortas būtų patogus, išpuoselėtas, su modernia aplinka ne tiks svečiams, verslui, bet ir patiems kurorto gyventojams“, – sakė Ramunė Olšauskaitė-Urbonienė.
Anot jos, verta paminėti, kad pastaruoju metu Palanga yra tik vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų, kuriuose gyventojų skaičius auga. „Sieksime ir toliau pritraukti bei suteikti kuo daugiau galimybių grįžti emigrantams. Taip pat matome, kad keičiasi darbo formos, atsirado daugiau galimybių dirbti nuotoliniu būdu, tad skatinsime tuos, kurie ieško gyvenimo ir poilsio balanso, įsikurti Palangoje“, – sakė Ekonominės plėtros skyriaus vedėja.

Tikslas – sumani savivalda

Kuriant darnesnę gyvenimo Palangoje aplinką iki 2030 metų patiems palangiškiams, vienas iš plėtros prioritetų, anot pašnekovės, yra „sumani savivalda, kurianti darnią gyvenimo aplinką“. „Tai – siekiamybė, kad ateinantį dešimtmetį viešosios paslaugos gyventojams taptų kuo labiau kokybiškos ir pasiekiamos: numatyta švietimo sistemos, sveikatos priežiūros įstaigų modernizavimas. Socialinių paslaugų teikimas taip pat taps dar labiau prieinamas, siekiame mažinti socialinę atskirtį ir teikti laiku kokybiškas paslaugas tiek senjorams, tiek neįgaliesiems ar vaikams iš rizikos šeimų“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė.
Nors Palanga jau dabar yra tarp daugiabučių renovacijos lyderių Lietuvoje, tačiau Savivaldybė planuoja dar labiau intensyvinti renovacijos procesą. „Vienas iš svarbių tikslų yra bendruomenės įsitraukimo į sprendimų priėmimą skatinimas, tad bendradarbiavimo aktyvinimas tarp įvairių visuomenės grupių tikrai pasijus. Taigi, gerus pokyčius palangiškiai tikrai pajus“, – kalbėjo ji.

Keturi vertikalieji prioritetai

Anot pašnekovės, Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. vystymo kryptis nustato 4 vertikalieji prioritetai: pirmas – sumani savivalda, kurianti darnią gyvenimo aplinką, antras – inovatyvus, socialiai atsakingas ir tvarus ekonomikos augimas, trečias – aukštą pridėtinę vertę kurianti kurorto infrastruktūra, ketvirtas – atviro ir konkurencingo kurorto stiprinimas.
„Visus šiuos vertikaliuosius prioritetus (vystymosi kryptis) vienija horizontalieji prioritetai: tvarumas/ekologiškumas, inovatyvumas, konkurencingumas ir bendradarbiavimas“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Vienas iš ambicingiausių tikslų – Šventosios uosto atstatymas

„Vienas iš ambicingiausių planų per ateinantį dešimtmetį – tai Šventosios uosto „atgaivinimas“. Taip pat jau per artimiausius metus atsiras Palangos jaunimo ir savanorystės centras, uždari teniso kortai, toliau tęsime kultūrinio paveldo rekonstrukciją, bus atlikti „Auskos“ pritaikymo visuomenės poreikiams darbai ir daug kitų veiklų, kurias tikimės atlikti per ateinantį laikotarpį. Taigi, išties laukia dideli iššūkiai, tačiau, įgyvendinami šį planą, siekiame, kad Palanga taptų Baltijos regiono lydere“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Numatoma kurorto ekologizacija

Ar planas numato ekologines priemones ir jų įgyvendinimą Palangoje iki 2030 metų?
„Palangos miesto strateginiame plėtros plane iki 2030 metų yra numatyti ne tik 4 jau minėti vertikalieji, bet ir 4 horizontalieji prioritetai, iš kurių vienas yra kurorto tvarumas ir ekologiškumas“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė. „Jeigu kalbėtume konkrečiau, tai galima paminėti vieną iš svarbių numatytų tikslų – ekologiško judėjimo skatinimas kurorte. Ekologiškumo skatinimas visuose sprendimuose ir numatomose priemonėse iki 2030 metų yra akivaizdus“, – teigė ji.

Darnaus judumo pagrindai jau padėti

Darnaus judumo priemonių įgyvendinimą ir skatinimą kurorte Savivaldybė jau pradėjo praeito strateginio planavimo periode: atsirado daugiau dviračių takų, elektromobilių įkrovimo stotelės, sukurti specialūs dviračių maršrutai. „Ši kryptis kurorte tikrai bus plėtojama ir toliau. Taip pat labai svarbu paminėti, kad ekologiškai pažeistos teritorijos pagal dabar pristatomo strateginio planavimo dokumento projektą bus atkurtos ir sutvarkytos. Saugant gamtą ir mūsų kurorte turimus gamtinius išteklius, siekiant kuo mažesnės aplinkos taršos bus ir toliau vykdoma daugiabučių renovacija bei energetikos ir atliekų surinkimo sistemos modernizavimas“, – kalbėjo R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Visuomenė kviečiama pareikšti nuomonę

Kaip visuomenė gali susipažinti su planu ir pareikšti savo nuomonę apie šį dokumentą?
„Visuomenė gali susipažinti su pateiktu strateginio plano projektu Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose. Norintieji pateikti pasiūlymus gali tai padaryti nuorodoje: https://www.palanga.lt/forma-teikti-siulymams-ir-nuomonei-apie-strategini-pletros-plana-iki-2030-m./7087 . Taip pat kviečiame visus aktyviai įsitraukti ir pareikšti savo nuomonę bei pasiūlymus nuotolinio susitikimo su strateginio plano rengėjais metu, kuris vyks per Teams programą gegužės 19 d. 16 val. Apie šį susitikimą dar pateiksime papildomos informacijos Savivaldybės interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose“, – sakė R. Olšauskaitė-Urbonienė.

Palangos miesto savivaldybės info

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2021-05-14 11:06 (IP: 162.158.222.131)
Kažkokie niekalai... Čia pensininkai belikę, senų žmonių miestelis... Juk čia nėra darbo vietos issimokslinusiam jaunam žmogui. Vafliuku juk nekeps baigęs universitetą. Rasyneti ir spagti gali, bet lai tie rasinetojai pasižiūri į realybę... Rudenį, žiemą, pavasarį tuščia kaip tundroje

P. S 2021-05-13 20:05 (IP: 172.69.194.4)
Jokio apibrėžtumo, nei tikslymo.. Tik nerealios ambicijos ir išmanieji niekalai.

Taip pat skaitykite

Rengiant Palangos miesto savivaldybės 2021–2030 metų strateginį plėtros planą buvo įtraukti Savivaldybės tarybos, administracijos, verslo, nevyriausybinių organizacijų bei visuomenės atstovai. Palangos miesto visuomenė viso strateginio dokumento rengimo metu buvo įtraukta dalyvauti, kviečiama teikti pasiūlymus. Taip pat buvo atlikta anketinė apklausa, kurioje dalyvavo Palangos miesto...


Palanga sieks iki 2030 metų tapti Baltijos regiono lydere

"Palangos tilto" redakcija, 2021 05 13 | Rubrika: Miestas

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 metų strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas 2021–2030 metams. Kas jame itin aktualu Palangos gyventojams? To paprašėme atsakyti Ramunės Olšauskaitės-Urbonienės...


Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto savivaldybė ir toliau intensyviai ruošiasi ateinančiam dešimtmečiui, t.y. rengiamas Palangos miesto strateginės plėtros planas 2021-2030 m. (toliau SPP iki 2030 m.) laikotarpiui. Šis strateginio planavimo dokumentas apibrėš tolimesnes kurorto vystymosi kryptis. Dar pernai atlikti gyventojų ir verslo atstovų tyrimo rezultatai atskleidė, kad Palangos...


Nuo vienintelio šalyje jūros tilto poilsiautojai turi matyti saulėlydžius ir jūros horizontą, o ne besisukančius vėjo jėgainių sparnus – įsitikinęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Apie Lietuvos bendrajame plane iki 2030 metų numatytą vėjo jėgainių parką jūroje ties Palanga, o taip pat – apie kitus kurortui aktualius sprendinius ketvirtadienį ryte Vilniuje miesto...


Trečiadienį, liepos 23 d., į pirmą pasitarimą Savivaldybėje rinkosi Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengėjai – įmonės UAB „Smart Continent“ atstovai – bei iš Savivaldybės atstovų sudarytos koordinacinės darbo grupės nariai.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Trys pajūrio miestai žengia istorinį žingsnį kultūrinio tripolio kūrimo link. Klaipėdos, Neringos ir Palangos miestų bendruomenės kartu parengė paraišką 2022 metų Europos kultūros sostinės vardui gauti. Šioje paraiškoje sugulę ambicingi tikslai ir projektai leis pasiekti, kad per artimiausius penkerius ar šešerius metus Klaipėdos regionas taptų...


Jau benueinant 2015-iesiems ir pasitinkant naujuosius, 2016-uosius metus, rikiuojame į eilę nuveiktus darbus praeinančiais metais ir turbūt ne vienas užsibrėžiame naujus tikslus naujiesiems. „Palangos tiltas“ domėjosi, kaip miesto labiau ar mažiau žinomiems žmonėms pavyko, o gal nepavyko, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir kokių naujųsiekių jie turi ateinančiais metais.


Nepakankamai išvystyti turistiniai maršrutai, saugumo klausimas keliaujant dviračiais, brangi ir nekomfortiška kelionė tarpmiestiniu visuomeniniu transportu – tai tik kelios problemos, su kuriomis susiduria po Klaipėdos regioną keliaujantys turistai ir regiono gyventojai. Klaipėdos regiono transporto sistemos problemas 2011 m. balandžio mėn. nusprendė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius