Palanga skelbia vasaros pradžią: laukiama būrio svečių

Palangos tiltas, 2018-05-24
Peržiūrėta
2134
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga skelbia vasaros pradžią: laukiama būrio svečių

Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.

Daugiau kaip 100 renginių
Suskaičiuota, jog savaitgalį Palangoje įvyks daugiau kaip 100 renginių, tad rinktis tikrai bus iš ko. Kaip teigė vienas iš Kurorto šventės organizatorių, šventę organizuojančios UAB „Palangos renginiai“ kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis, rengiant Kurorto šventės programą buvo keltas tikslas suderinti kuo daugiau skirtingo žanro renginių, kad Kurorto šventė būtų įvairialypė. Tad pažvelgus į šventės programą matyti, jog šventės metu netrūks įvairios muzikos – tiek populiariosios, tiek ir folkloro, taip pat vyks gausu sporto renginių, parodų.
Jau šįvakar Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ savo 30-ojo jubiliejaus proga įteiks išskirtinę dovaną palangiškiams ir kurorto svečiams – modernizuoto folkloro koncertą. Projektas „Išgirsk šimtmečių jūrą“, kurį ir vykdo „Mėguvos“ nariai, jau kelis mėnesius kviečia mokytojus ir jaunimą iš skirtingų organizacijų diskutuoti apie etninę muziką, eksperimentuoti su folkloro kūriniais ir jų interpretacijomis bei iš naujo pamilti tradicinę kultūrą.
„Palanga – patrauklus miestas šalies jaunimui ištisus metus. Čia jiems tarp daugybės pramogų labai mažai su tradicine kultūra susijusių, etninėmis vertybėmis paremtų veiklų. Valstybės atkūrimo šimtmetis – puiki proga paskatinti pajūrio vaikus ir jaunimą praplėsti savo kultūrinį akiratį atrandant savo prigimtinę kultūrą“, – atkreipė dėmesį etnografė Zita Baniulaitytė. „Išgirsk šimtmečių jūrą“ – toks leitmotyvas lydi visas projekto kūrybines veiklas.
Į Palangą ta proga atvyks liaudiškos muzikos ansambliai iš Kauno, Šilalės, Priekulės, Kretingos, Klaipėdos, savo programas pristatys ir Palangos kolektyvai.
Jau šiandien 18.30 val. Jūratės ir Kastyčio skvere projekto dalyviai kartu su folkroko grupe „Žalvarinis“ žiūrovus stebins naujai ir moderniai atliekama liaudies muzika. Po išskirtinio koncerto dėmesio lauks šokėjai – nuo 21.30 iki 23 val. Jūratės ir Kastyčio skvere numatoma ZUMBA šokių naktis.

Daug sporto renginių
Sveikatingumą bei sportą pamėgusieji Kurorto šventėje taip pat nenuobodžiaus – kartu su Kurorto švente Palangoje vyks festivalis „Sportas visiems“, neretai vadinamas savotiškomis olimpinėmis žaidynėmis, skirtomis ne profesionaliems sportininkams, o mėgėjams.
Pasak Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ viceprezidento Algimanto Jucevičiaus, jau du dešimtmečius Palangoje rengiamas sporto festivalis sutraukia minias žmonių, neabejingų sveikam gyvenimo būdui – įprastai renginiuose kasmet sudalyvauja apie 10 tūkst. žmonių.

Laiko išbandyti ir jaunieji atlikėjai
Be kitų atrakcijų, Kurorto šventėje dėmesys skiriamas ir populiariajai muzikai – šeštadienį Palangoje vyks vaikų ir jaunimo šokių konkursas „Ant bangos“, kurio metu šokėjai varžysis įvairiausiuose šokių stiliuose ir žanruose – nuo populiariojo, šiuolaikinio šokio iki jaunimo pamėgtų gatvės šokių. O vakare, 18 val., Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje vyks iškilmingas Kurorto šventės atidarymas, kurį praturtins ne tik miesto vadovų ir svečių sveikinimo žodžiai, Mėlynosios vėliavos įteikimo ceremonija, bet ir Palangos miesto garbės piliečio, Palangos miesto partnerio Simrishamno (Švedija) gyventojo Larso Tomo Larsono dovana švenčiančiai Palangai – Simrishamno orkestro 40-mečio jubiliejinis koncertas.
Kurorto šventėje pristatant populiariąją muziką, bus akcentuojama atlikėjų patirtis ir jaunystė – Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje vienas kitą keis jaunieji Palangos talentai – moksleiviai, jaunimo grupės. Scenoje pasirodys „Lietuvos balso 2012“ metų dalyvė Elvina Milkauskaitė bei 2017-ųjų „Lietuvos balso“ finalininkė Paulina Skrabytė, o šiuos muzikinius pasirodymus vainikuos Lietuvos popmuzikos žvaigždė, mininti 45-ąjį savo sceninės veiklos sezoną – Edmundas Kučinskas.
Artėjant vidurnakčiui E. Kučinską scenoje pakeis kitos žvaigždės – vyks ypatingas „Lietuvos balso VI-ojo sezono“ mokytojų šou, kurio metu 23 val. kartu su naujojo sezono senbuviais – Inga Jankauskaite, Leonu Somovu ir Donatu Montvydu – įvyks įspūdingas mokytojų pristatymo šou, kuriame bus atskleistas ir dar vienas muzikos pasaulio grandas, kuris pirmą kartą atsisės į projekto mokytojo kėdę. Gyvo garso Lietuvos muzikos grandų pasirodyme žinomiausi hitai skambės kitaip, akomponuojant gyvo garso grupei.

Sieks išskirtinio rekordo
Kurorto šventės organizatoriai džiaugiasi, kad šventinių renginių programą savo originaliais sumanymais papildo būtent Palangos miesto gyventojai. Vienas iš jų – menininkas Vytautas Kusas, penktadienio vakarą, 17 val., pakviesiantis į vienintelės šalyje miniatiūrų galerijos atidarymą Vytauto gatvėje.
Dar viena iš šiemetinės šventės naujovių – šokių mokykla „CODA“ ir „Palangos vasaros parkas“ sieks pagerinti „Super špagato“ rekordą. Šeštadienio vakare, 17 val., prie šio rekordo kūrimo prisijungti bus kviečiami visi, galintys ir norintys padaryti špagatą. Siekiamybė – nuo jūros tilto per J. Basanavičiaus gatvę nusitęsusi ne mažiau kaip 500 metrų ilgio špagatą darančiųjų eilė.
Be abejonės, bus apstu ir jau tradicija tapusių renginių, be kurių nebeįsivaizduojama Kurorto šventė: visą savaitgalį šurmuliuos kermošius „Palangos Juzė“, šeštadienio rytą Palangos orkestras tradiciškai žadins miestą, o prieš vidurnaktį, 23 val., dangų ties jūros tiltu nušvies fejerverkas.

Kurortas – aktyvus ištisus metus
Kaip teigė Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Rasa Kmitienė, Palanga yra visus metus aktyvus kurortas. „Tad mes švenčiame Kurorto šventę - tiesiog džiaugiamės artėjančia vasara, turime progą pakviesti ir kitus pasimėgauti gražėjančiu ir kasmet vis daugiau turinčiu ką pasiūlyti kurortu“, – teigė R. Kmitienė.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje rugsėjo 22 - 24 dienomis gatves ir atviras erdves vėl užpildys neprofesionalaus sporto mėgėjai.  #BeActive sporto festivalio metu per 3 dienas įvyks daugiau nei 40 skirtingų fizinio aktyvumo užsiėmimų. 


Panašu, kad Šv. Velykos bei moksleivių atostogos į pajūrį sutrauks minias žmonių. 


Po vėsokos gegužės atėjęs saulėtas birželis pradžiugino Palangos verslininkus. 


Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.


Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ likus dviem mėnesiams, didžiausiame šalies kurorte jau ima sklisti keptos stintos aromatas. Šios šventės organizatorius ­– Stintų ordinas – kartu su kurorto verslininkais jau pradeda rengtis artėjančiai šventei ir kviečia paragauti pirmųjų šių metų stintų. 


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


Šį savaitgalį į Palangą visi plūsta pasitikti vasaros – prasideda Kurorto šventė. Jos metu dėmesys bus skiriamas kurorto kūrimosi pradžiai ir jo pirmajam kūrėjui grafui Juozapui Tiškevičiui II. Šventės ašimi taps penktadienį 12 val. vyksiantis Grafų Tiškevičių alėjos atidarymas, o po šio renginio seks daug kitų renginių, skirtų visų...


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius