Palanga skelbia Stintų valgymo sezono pradžią – šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje paskis gardus aromatas

"Palangos tilto" redakcija, 2021-12-17
Peržiūrėta
3004
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga skelbia Stintų valgymo sezono pradžią – šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje paskis gardus aromatas

Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ likus dviem mėnesiams, didžiausiame šalies kurorte jau ima sklisti keptos stintos aromatas. Šios šventės organizatorius ­– Stintų ordinas – kartu su kurorto verslininkais jau pradeda rengtis artėjančiai šventei ir kviečia paragauti pirmųjų šių metų stintų. 

Paskelbs sezono pradžią

„Kaip sako žvejai, stinta jau „pradėjo eiti“, tad laikas užkaisti keptuves. Todėl jau šį šeštadienį, gruodžio 18 d., paskelbsime stintų valgymo sezono pradžią ir visus palangiškius bei kurorto svečius pakviesime pasimėgauti šia agurkais kvepiančia žuvimi“, – sakė Stintų ordino kancleris Nerijus Stasiulis. 

Stintų valgymo sezono atidarymas bus paskelbtas neįprastai – pradžią jam duos vadinamosios ruonių maudynės jūroje, vietoje, kur Rąžė įteka į Baltiją. Į šaltas bangas vadinamieji ruoniai pasiners 11 val. „Tai – simbolinis kvietimas visiems, kas mėgsta žiemos maudynes, kadangi mūsų tikslas – suteikti atgaivą tiek kūnui, tiek ir sielai. Kas gali būti maloniau, nei pasimankštinus bei išsimaudžius šaltoje jūroje, pasimėgauti šviežiai kepta stinta?“, – kalbėjo N. Stasiulis. 

Kartu šios žiemos maudynės taps ir jau daugiau nei dešimtmetį trunkančios „stintų“ bei „ruonių“ draugystės priminimas – vasarį kartu su visoje šalyje puikiai žinoma „Palangos stinta“ kurorte vyksta ir Sveikuolių šventė, pagarsėjusi vadinamosiomis ruonių maudynėmis.  

Pakvips kepta stinta

O po žvalumo ir adrenalino suteikiančių maudynių veiksmas persikels į J. Basanavičiaus gatvę, kur savo laikiną būstinę prie šeimos restorano „Monika“ šeštadienį įsirengs Stintų ordino riteriai. Čia vidurdienį bus paskelbtas Stintų valgymo sezono atidarymas.   

Kaip ir šventės „Palangos stinta“ metu, patiekalai iš garsiosios agurkais kvepiančios žuvelės bus ruošiami lauke, smalsuolių akivaizdoje, tad stintos aromatas pasklis pakankamai plačiai. Lauke bus verdama žuvienė, rūkoma žuvis ir būtinai kepama šviežia stinta, kadangi būtent taip paruošta šventės „kaltininkė“ kasmet „Palangos stintos“ metu sulaukia didžiausio populiarumo. 

Nestigs šeštadienį ir atrakcijų – Stintų ordino kavalieriai ne tik siūlys paragauti žvejiškų magaryčių, bet ir pakvies išbandyti jėgas įvairiose atraktyviose rungtyse: ties restoranu „Monika“ vyks inkaro laikymo varžybos, stintų valgymo varžytuvės, bus inauguruoti ir naujieji Stintų ordino riteriai. 

Tęstinė tradicija

Stinta pakvips ne tik ties laikinąja Stintų ordino būstine – patiekalų iš šios žuvies bus galima paragauti įvairiose kurorto kavinėse ir restoranuose. „Nepaisant to, kad šiemet dėl pandeminių draudimų žvejiškas festivalis „Palangos stinta 2021“ neįvyko, šios šventės organizatoriai – Stintų ordinas – ir pagrindiniai partneriai - Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai nusprendė išlaikyti tęstinę, kasmetinę tradiciją bei pasiūlyti miesto svečiams paragauti gardžių, keptų, rūkytų ar marinuotų stintų ir žuvienės“, ­– kalbėjo N. Stasiulis.

Tas šį šeštadienį, pasak N. Stasiulio, bus duotas  startas pradėti rengtis jau neilgai netrukus, vasario 11-13 dienomis, numatomai rengti šventei „Palangos stinta 2022“. Dalyvių registracija prasidės sausio 3 d.

  

Jūsų komentaras:

Žvejys 2021-12-19 06:26 ([email protected] / IP: 162.158.203.49)
Oooohoho kokia šventė. Jėsk bi bāgali. Gal sulauksime tęsinio? :)) Siūlau Palangai paskelbti švenčių ar sezonų trilogiją - “stintų valgymo”, “stintų virškinimo” ir t.t.

Taip pat skaitykite

Palangoje jau pakvipo šviežia stinta – žuvimi, be kurios pajūrio gyventojai neįsivaizduoja žiemos švenčių stalo. „Stintų valgymo sezonas prasideda“‚ – sako ne tik Palangos žvejai, bet ir šventei „Palangos stinta“ besirengiantys „Stintų ordino“ nariai.


Palangoje rugsėjo 22 - 24 dienomis gatves ir atviras erdves vėl užpildys neprofesionalaus sporto mėgėjai.  #BeActive sporto festivalio metu per 3 dienas įvyks daugiau nei 40 skirtingų fizinio aktyvumo užsiėmimų. 


Iki garsiosios šventės „Palangos stinta“ likus dviem mėnesiams, didžiausiame šalies kurorte jau ima sklisti keptos stintos aromatas. Šios šventės organizatorius ­– Stintų ordinas – kartu su kurorto verslininkais jau pradeda rengtis artėjančiai šventei ir kviečia paragauti pirmųjų šių metų stintų. 


STINTŲ ORDINAS bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija kviečia visus į stintų valgymo sezono atidarymą "PALANGOS STINTA 2021"


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Palangos tarnybos skelbia: „Kurorto sezono pradžiai esame pasirengę!”

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 10 | Rubrika: Miestas

Vasarą pasitinkanti Palanga šį savaitgalį skelbia Kurorto šventę bei rengiasi priimti gausų būrį svečių. Specialiosios tarnybos laukiamam pramogautojų antplūdžiui visiškai pasirengusios – medikai bei komunalininkai pasiryžę dirbti vasaros režimu, o policijos pareigūnai tvirtina esantys pasiruošę Palangos svečių gausai.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Sunkmetis? Krizė? Kurorto svečiai apie ekonomines negandas Palangoje linkę laikinai pamiršti, juolab, kad nelengvus laikus išgyvenantis verslas prisitaikė prie naujų ekonominių sąlygų. Akivaizdu, kad viešbučiai, restoranai ir kavinės, kurios ryškiu raudonu brūkšniu perbraukė ankstesnių metų kainas ir vilioja svečius didelėmis nuolaidomis, susilaukia daugiausiai lankytojų. Tačiau mažesnė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius