Palanga vidurvasarį peržengia su tradiciniais festivaliais: „Pasaulio balsai“ ir „Laumės juosta“

"Palangos tilto" informacija, 2020-07-17
Peržiūrėta
822
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga vidurvasarį peržengia su tradiciniais festivaliais: „Pasaulio balsai“ ir „Laumės juosta“

Su šilto vėjo gūsiu į Palangą įsiveržia du tradiciniai vasaros vidurvasario festivaliai – „Pasaulio balsai“ ir „Laumės juosta“, tad kitą savaitgalį kurortą užburs muzikos garsai.

Užburs „Laumės juosta“

„Mūsų tikslai labai paprasti – norime būti matomi ir girdimi visiems palangiškiams ir miesto svečiams, o visa Lietuva mus pamatys per LRT transliacijas. Festivalio dalyviai nori jausti jūros dvelkimą, ošiančių pušų kvapą ir neprarasti 25 metus lydėjusio jausmo, kad „Laumės juosta“ – jūros festivalis. Gal tai ir buvo svarbiausia priežastis atsisakyti visiškai uždaros erdvės“, – sakė šio festivalio organizatorė ir prodiuserė Laima Lapkauskaitė. – Tačiau šiemet tiesa ta, kad koronavirusas atbaidė ne vieną kolektyvą – jie pabijojo atvykti į Palangą. Didžiausia festivalio naujiena ta, kad didžiojo koncerto metu vyks mažųjų vedėjų konkursas, kurio metu bus išrinktas profesionaliausias dainos pristatymas. Komisijoje bus aktorius Vidas Bareikis ir LRT prodiuserė Nemira Poškienė“.

Pirmenybė – vaikų chorams ir ansambliams

Beje, festivalis jau skaičiuoja 26-us gyvavimo metus. Festivalio metu tradiciškai pasirodo vaikų pop kolektyvai. „Tačiau pirmenybė visais laikais buvo teikiama choriniam ir ansambliniam dainavimui“, – pabrėžė L. Lapkauskaitė.
O kokių įdomių atlikėjų šiemet laukti Palangoje, šalies vasaros sostinėje? Liepos 24 -ąją 16 val. prie Kurhauzo pasirodys festivalio senbuvis, vaikų kolektyvas „Olialia vaikai“ ir senas festivalio bičiulis iš Vilniaus pop choras „Viesulas“.
Liepos 25-ąją 17.30 val. didžiojoje scenoje Jūratės ir Kastyčio skvere prie Palangos tilto įvyks ilgametės festivalio vedėjos Gabijos Zdanytės solinis koncertas. Tą pačią dieną, 19 val., įvyks didysis festivalio koncertas „Senelių dainos ir ne tik...“, kuriame dainuos žinomiausi vaikų pop muzikos kolektyvai.
„Labai džiaugiuosi, kad festivalį ves ir jame padainuos Vidas Bareikis. Jis su mielu noru ir gera nuotaika sutiko dalyvauti festivalyje“, – džiaugėsi L. Lapkauskaitė.
Festivalio ilgametis partneris yra Palangos miesto savivaldybė.

Skambės „Pasaulio balsai“

Festivalio „Pasaulio balsai“ muzikos vartai tradiciškai atsivers liepos pabaigoje – 24 dieną, penktadienį, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Lietuvos kariuomenės orkestras paskelbs iškilmingą renginio pradžią. Koncerto metu skambės šiuolaikinio olandų kompozitoriaus Jacob de Haan kūriniai Missa Brevis ir „Lietuvos širdis“.
„Žinia, mūsų festivalis anksčiau buvo žinomas „Ave Marija“ vardu. Tačiau kitiems toks pavadinimas siejosi tik su religine muzika, o mūsų festivalio muzikinės programos aprėptis – gerokai didesnė, todėl ir buvo nuspręsta pakeisti jo pavadinimą“, – „sakė Gitana Krikščiūnaitė, viešosios įstaigos „Cantus Firmus“, kuri organizuoja šį festivalį, direktorė.
Tradiciškai programoje – 12-a įvairaus žanro koncertų, kurie kvies klausytojus į festivalio „namus“ – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčią ir Palangos gintaro muziejų.
Ypatingas koncertas rengiamas Palangos Kurhauze, kur liepos 26 d. 19 val. koncertą surengs pasaulinę šlovę pelnęs fortepijoninis trio „TrioVanBeethoven“. Pagarbiai kilmingą vardą nešiojantis kolektyvas Lietuvoje lankosi pirmą kartą – koncertai čia rengiami kolektyvo gastrolių Europoje žemėlapyje, į kurį pateko ir Palanga.
„Nuo pat festivalio pradžios dalyvavo atlikėjai, muzikiniai kolektyvai iš daugiau nei 30 šalių, kurie atstovauja įvairiems muzikiniams žanrams, – kalbėjo G. Krikščiūnaitė. – Dauguma atlikėjų šiemet – iš Lietuvos, tačiau muzikinės programos kokybė dėl to tikrai nenukentės“.

Dėmesys – ir Popiežiui Jonui Pauliui II

2020 metais festivalyje bus prisimenami ir pagerbiami tvarūs reiškiniai – festivalio pradžioje legendinio L. van Beethoveno jubiliejui dedikuotą koncertą seks prasmingas rugpjūčio 19 d. choro „Polifonija“ koncertas, skirtas Popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo 100-mečiui, o rugpjūčio 13-ą dieną Palangos bažnyčioje įvyks jautrus vakaras Sakartvelo kompozitoriaus Giya Kancheli pagerbimui – kamerinis ansamblis ir sopranas A. Krikščiūnaitė atliks ypatingą kūrinį – Exil.
Dešimties metų sukaktį mini ir ansamblis „Duo Barocco“ – jo balsų ir klavesino supinta programa skambės rugsėjo 3 d. Palangos bažnyčioje.

Kiti koncertai vyks iki rugsėjo pradžios

Liepos 31 d. 19 val. Palangos gintaro muziejuje bus pristatyti muzikinės programos „Operos Akseleratorius“ dalyviai ir liesis Mocarto muzika.
Rugpjūčio 16-ą ir rugsėjo 5-ą dienomis grafų Tiškevičių muzikos menėje gintaro muziejuje klausytojų dėmesiui – jaunųjų talentų benefisai. „Tarp instrumentų vyraus visų instrumentų karalius – fortepijonas: juodai-baltą paletę pamilusių jaunųjų pianisčių duetas rugpjūčio 16 d. žada visus sudominti grakščiu muzikavimu ir solidžiais kūriniais, o rugsėjo 5 d. jaunųjų muzikų iš Estijos Tête-à-tête Tikrai verta jų pasiklausyti“, – kvietė G. Krikščiūnaitė.

Pirmąkart – Kauno styginių kvartetas

Festivalio programoje – pirmą kartą festivalyje griežiantis Kauno styginių kvartetas, kurį palangiškiai ir kurorto svečiai išvys liepos 28 d. 19 val. Jų vakaras įvys Gintaro muziejaus jaukioje menėje. Jų styginių, fortepijono ir balso programoje – prancūziškos muzikos virtuozinis atlikimas.
„Kalbant apie tradicijas, neatsiejama festivalio „Pasaulio balsai“ dalis yra ne kartą įvairiose festivalio programose muzikavęs P. Vyšniauskas, kuris rugpjūčio 4 d. koncerte Palangoje jėgas suvienys su Klaipėdos Brass kvintetu. Kitas nuolatinis festivalio dalyvis yra valstybinis choras „Vilnius“, kuris Žolinės garbei atliks W. A. Mozart „Karūnavimo mišias“. Vargonus kalbins Renata Marcinkutė-Lesieur“, – pasakojo G. Krikščiūnaitė.

Atsisveikinimui – Palangos orkestro koncertas

2020-ųjų metų festivalio „Pasaulio balsai“ vartus užvers itin reikšmingas festivaliui Palangos orkestras – maestro Vyganto Rekašiaus vadovaujamas kolektyvas, kuris nuo 2009-ųjų kasmet praturtina festivalio programą.
Palangos miesto simboliu tapęs orkestras, pelnęs įvertinimą tarptautinėse muzikos arenose, rugsėjo 13 d., 19 val., iškilmingai vainikuos 12-ojo festivalio „Pasaulio balsai“ pabaigą.
Visi bažnyčioje vykstantys koncertai yra nemokami.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tryliktą vasarą jau tradiciniu Palangoje tapęs muzikos festivalis „Pasaulio balsai“ įpusėjo ir rugpjūčio 11-17 d. į vieną Libro Vitae – Gyvenimo knygą – nuguls dar penkios muzikos istorijos .


Tryliktą vasarą Palangoje - jau tradiciniu tapęs muzikos festivalis „Pasaulio balsai“. Liepos 31 – rugpjūčio 17 d. organizatoriai kvies į devynis muzikos vakarus Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje. 


Su šilto vėjo gūsiu į Palangą įsiveržia du tradiciniai vasaros vidurvasario festivaliai – „Pasaulio balsai“ ir „Laumės juosta“, tad kitą savaitgalį kurortą užburs muzikos garsai.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Devintus metus skaičiuojantis muzikos festivalis „Ave Maria“ antrą vasarą iš eilės pasipuošė dedikacija „Pasaulio balsai“. Pasak festivalio meno vadovės dainininkės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ – neišsiamiamas kultūros klodas, čia kaskart galima rasti unikalių ir intriguojančių temų ir variacijų. Liepos 22 –...


Devintus metus skaičiuojantis muzikos festivalis „Ave Maria“ antrą vasarą iš eilės pasipuošė dedikacija „Pasaulio balsai“. Pasak festivalio meno vadovės, dainininkės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ – neišsiamiamas kultūros klodas, čia kaskart galima rasti unikalių ir intriguojančių temų ir variacijų. Liepos 22...


Margaspalvei vasarai įpusėjus skelbiame džiugią naujieną: liepos 24 – rugpjūčio 14 dienomis jau aštuntą vasarą Palangoje suskambės muzikos festivalis „Ave Maria“. Šių metų festivalis dedikuojamas balsui – kiekvieno muziko, menininko, atlikėjo, kūrėjo. Tad festivalio dedikacija – „Pasaulio balsai“ – suteiks progą išgirsti...


Praėjusį savaitgalį į Palangą rinkosi koncertuoti dainuojantys vaikai bei vaikų pop muzikos kolektyvai. Per pusantro tūkstančio vaikų ir per 50 kolektyvų susirinko į dvidešimtmetį šventusį vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalį „Laumės juosta 2014“. Tai gražiai iliustruoja, kaip per du dešimtmečius išaugo festivalis: pirmajame dalyvavo vos 9...


Rytoj, šeštadienį poezijos ir muzikos gerbėjų laukia ypatingas vakaras – į išskirtinį renginį, vyksiantį po Palangos gintaro muziejaus skliautais, ir vėl pakvies koncertų ciklas „Klasikos balsai“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius