Dvidešimtoji „Laumės juosta“ nupynė skambią dainų giją

Palangos tiltas, 2014-07-29
Peržiūrėta
1026
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dvidešimtoji „Laumės juosta“ nupynė skambią dainų giją

Praėjusį savaitgalį į Palangą rinkosi koncertuoti dainuojantys vaikai bei vaikų pop muzikos kolektyvai. Per pusantro tūkstančio vaikų ir per 50 kolektyvų susirinko į dvidešimtmetį šventusį vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalį „Laumės juosta 2014“. Tai gražiai iliustruoja, kaip per du dešimtmečius išaugo festivalis: pirmajame dalyvavo vos 9 kolektyvai.

Šeštadienį vakare festivalio scena vietoj rekonstruojamos Vasaros estrados pirmąkart tapusioje Palangos universalioje sporto arenoje  savo talentą demonstravo beveik 40 vaikų grupių ir solistų. Tokios gausos atlikėjų nematė nė vienas pop muzikos koncertas.

Jubiliejinio festivalio dalyvius ir jo sumanytoją Laimą Lapkauskaitę pasveikino „Laumės juostos“ globėjas ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris su šeima stebėjo visus festivalio koncertus.

„Labai džiaugiuosi, kad festivalis „Laumės juosta“ jau du dešimtmečius iš eilės suburia šimtus Lietuvos vaikų. Noriu ne tik pasidžiaugti tokio gražaus festivalio jubiliejumi, bet ir padėkoti visiems jo organizatoriams, o labiausiai - visų mylimai, viską suspėjančiai, jau dvidešimt metų nestokojančiai idėjų ir jėgų „Laumės juostos“ organizatorei – festivalio prodiuserei, dainų autorei, choro vadovei Laimai Lapkauskaitei“, – sakė premjeras A. Butkevičius, įteikęs L. Lapkauskaitei padėką.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, jog festivalio organizatoriai kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių ir lankytojų, sugeba suburti aplink save mažuosius, įkurti jų širdyse muzikos ir dainų ugnelę, kuri negęsta vaikams augant ir bręstant, ir įteikė padėkas dar keliolikai vaikų pop kolektyvų vadovams.

Šeštadienio koncertas truko beveik tris valandas. Jaunieji dainorėliai publiką žavėjo ir kostiumais, ir, žinoma itin įvairiu repertuaru – nuo vaikiškų dainelių iki sudėtingų kompozicijų, nuo linksmai dainuojančių penkiamečių mažylių iki balsingų merginų grupių, kurios niekuo nenusileidžia Lietuvoje jau pripažintoms suaugusių atlikėjų grupėms.

Jubiliejinio festivalio koncertų metu padėkota tiems kolektyvams, kurie per 20 metų labiausiai to nusipelnė – šeštadienį paskelbtos 10 nominacijų.

Populiariausiu dvidešimtmečio kolektyvu tapo garsioji vaikų grupė „Tele Bim Bam“, kuriam vadovauja Neringa Čereškevičienė. Išradingiausiu kolektyvu paskelbta Kauno vaikų muzikos grupė „Medutis“. Dvidešimtmečio pasidididžiavimu paskelbta „Laumės juostos“ festivalyje savo karjerą pradėjusi dabar jau operos solistė Monika Sakalauskaitė, kuri šiuo metu yra išvykusi į Jungtines Amerikos Valstijas. Žinoma atlikėja, kompozitorė ir prodiuserė Jūratė Miliauskaitės vadovaujama  vaikų grupė „Saulės vaikai“ nominaciją pelnė už įspūdingiausią dvidešimtmečio šou, o Kauno vokalinė grupė „Linksmasis do“ pripažinimą pelnė už profesionaliausią vokalą.

Originaliausiu kolektyvu paskelbtas Vilniaus pop studija „Hey“. Pažangiausiu kolektyvu tapo Marijampolės pop choras „Kotita“. Nominaciją už ryškiausią tobulėjimą pelnė Kauno muzikos studija „Saulutė“. Ištikimiausiu festivalio veteranu paskelbtas Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro pop muzikos kolektyvas „Abėcėlė“, o už ryškiausius nuopelnus vaikų pop muzikos populiarinimą buvo apdovanotas Marijampolės pop choras „Olialia“, kurios vadovė Laima Lapkauskaitė ir yra „Laumės juostos“ sumanytoja, organizatorė ir viso festivalio siela.

Sekmadienį vakare pasibaigusiame jubiliejiniame festivalyje „Laumės juosta“ paaiškėjo, kam festivalio siela Laima Lapkauskaitė yra dėkinga už šio renginio sumanymą.

Pagrindinis festivalio prizas – „Laumės juostos“ statulėlė įteikta žinomam muzikos pedagogui 56 metų šiauliečiui Vadimui Kamrazeriui. Prieš 21 metus Palangoje vykusiame estrados dainų festivalyje L.Lapkauskaitė su nuostaba scenoje pamatė pop muziką dainuojančius vaikus. Tai buvo V.Kamrazerio vaikų kolektyvas „En den du“. Tarp suaugusių pop muziką dainuojantys vaikai buvo tokie nuostabūs, kad L.Lapkauskaitė pagalvojo, o kodėl nesurengus atskiro vaikų pop muzikos festivalio, kuriame galėtų pasirodyti visi šalies vaikų kolektyvai.

Taip gimė idėja organizuoti „Laumės juostą“, kuri šiandien švenčia jau 20 metų jubiliejų.

Sekmadienį beveik tris valandas trukusiame finaliniame festivalio koncerte dalyvavo beveik 40 vaikų kolektyvų ir solistų. Renginio svečių teisėmis scenoje dainavo žinomi atlikėjai ir festivalio draugai: Žilvinas Žvagulis, Vaida Genytė, Donatas Montvydas, Irūna Puzaraitė, Neringa Nekrašiūtė, Česlovas Gabalis, grupė „Studentės“.

Daugelis iš jų išaugo šio festivalio scenoje.

 

„Palangos tilto“, lrytas.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškis Kristupas Kerulis gruodžio 25-27 dienomis vykusiame tarptautiniame jaunųjų dainininkų dainų konkurse Euro Pop Contest „Berliner perle“ tapo absoliučiu nugalėtoju. Vaikinukui atiteko Grand Prix prizas. SKAITYKITE INTERVIU SU KRISTUPU "PALANGOS TILTE" ARTIMIAUSIU METU.


Su šilto vėjo gūsiu į Palangą įsiveržia du tradiciniai vasaros vidurvasario festivaliai – „Pasaulio balsai“ ir „Laumės juosta“, tad kitą savaitgalį kurortą užburs muzikos garsai.


Lapkričio 18-24 d. Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyks tradicinė dvidešimtoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Šią iniciatyvą palaiko bei į suaugusiesiems skirtus renginius kviečia ir Palangos miesto savivaldybė.


Šiemet į jubiliejinę Lietuvos valstybingumo šimtmečio dainų šventę Palanga pasiuntė 10 įvairių kolektyvų, kuriuose 246 meno mėgėjų entuziastų
Praėjusį penktadienį įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus, Elena Kuznecova, Saulius Simė, Vaidas Šimaitis, Danas Paluckas. Bet išretėjusioje Taryboje „virė“ diskusijos, neišvengta ir apsižodžiavimo.


Šį šeštadienį kino klube „8 ½" - švediško kino debiutas. Pristatoma Hannes Holm drama „Už mėlynųjų debesų“ (2010 m.). Ekrane -1975-ųjų vasara. Ką tik vidurinę mokyklą baigęs Martinas randa vasaros darbą prabangiame jachtklubo restorane, kur jam atsiveria naujas gyvenimas. Bet už spalvingų fasadų, iš pirmo...


Praėjusį savaitgalį į Palangą rinkosi koncertuoti dainuojantys vaikai bei vaikų pop muzikos kolektyvai. Per pusantro tūkstančio vaikų ir per 50 kolektyvų susirinko į dvidešimtmetį šventusį vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalį „Laumės juosta 2014“. Tai gražiai iliustruoja, kaip per du dešimtmečius išaugo festivalis: pirmajame dalyvavo vos 9...


Kovo 11-ąją Palangoje netrūko renginių ir reginių, skirtų Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti: nuo vėliavomis plazdančios eisenos, gėlių padėjimo ceremonijos prie generolo J. Žemaičio ir tautos patriarcho J. Basanavičiaus paminklų, Šv. Mišių iki jaunimo akcijos ir pačių gabiausiųjų Palangos moksleivių koncerto.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius