Palangiškė svajonę šokti įgyvendino suburdama krepšinio komandos merginų šokių grupę

Palangos tiltas, 2013-11-14
Peržiūrėta
2123
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kelios šokėjos ir Viktorija vidury.
Kelios šokėjos ir Viktorija vidury.

„Visada žinojau, jog būsiu šokių mokytoja“, – savo išsipildžiusiomis svajonėmis dalinasi Palangos senosios gimnazijos šokių būrelio vadovė Viktorija Bickaitė. Ji baigusi šokio pedagogiką Vilniaus kolegijoje ir grįžusi į Palangą, gavo pasiūlymą suburti liaudiškų šokių būrelį. Nors Viktorijai tai buvo iššūkis, tačiau ji nepabūgo, pripažįsta, jog tai buvo puiki galimybė įgyvendinti seną svajonę – tapti šokių mokytoja. Šiandien mergina kuria ne tik liaudiškų šokių judesius, bet ir krepšinio komandos šokėjų choreografiją.

Pirmoje repeticijoje vos trys merginos
Pašnekovė teigė, jog darbas su krepšinio komandos šokėjomis pats mieliausias širdžiai. „Kai buvau tik dešimtoje klasėje, man jau teko vadovauti tuometinei krepšinio komandos šokių grupei. Šis darbas man įaugęs į kraują“, – neslėpė V. Bickaitė.
Nors daugelis stebisi, jog mergina grįžo iš sostinės į Palangą, tačiau Viktorija nesigaili. Pašnekovė prisipažino, jog yra pripratusi prie mažo miesto: „Aš visada žinojau, kad grįšiu į Palangą – Vilnius man nepatiko“.
Mergina su šypsena prisimena pirmąsias dienas, kai mokykloje buvo paskelbta, jog kuriamas šokių būrelis. Pro duris įžengusi į treniruočių salę, Viktorija išvydo vos tris merginas norinčias šokti. Tačiau ir su šiomis merginomis ji buvo pasiryžusi padaryti viską. Šokių mokytoja prasitarė: „Šios merginos nežinojo, jog yra kuriamas būtent tautinių šokių būrelis. Tik per pirmąją repeticiją joms sužinojus, iš jų veidų supratau, kad jos ne to tikėjosi. Aš jas nuraminau pasakiusi, jog bus kuriama krepšinio komandos šokėjų grupė, tačiau kartu šoksime ir lietuvių liaudies šokius. Tada prie mūsų prisijungė dar keturios merginos“.
 

Svarbiausia atsidavimas šokiui
Palangos senosios gimnazijos krepšinio šokių grupė pirmajam savo pasirodymui pasiruošė vos per vieną savaitę.
„Per pirmą pasirodymą labai jaudinausi, kaip vadovė negalėjau jų padrąsinti – jaudinausi labiau nei jos pačios, – juokavo pašnekovė, prisiminusi, kad kitoje repeticijoje jos laukė trisdešimt merginų, kurios taip pat norėjo šokti. – Aš buvau pikta, nes pirmosiomis dienomis norinčių šokti nebuvo, o kai mus išvydo šokančias krepšinio varžybose – vos visos tilpome į salę. Suprantama, merginas pradėjo pastebėti vaikinai, o dėmesys patinka visoms“.
Viktorija paklausta apie merginų atranką į šokių grupę, nedvejodama atsakė, kad svarbiausia – atsidavimas šokiui, todėl vien gražios figūros ir mąstymo, jog nesvarbu, kaip tu šoki, neužtenka. Vadovė neslėpė: „Man patinka merginos, kurios stengiasi ir rimtai žiūri į šokį – tokias aš visada išleisiu į šokių aikštelę“. Viktorija kasdien sulaukia laiškų iš merginų, norinčių papildyti šokių grupės gretas. Tačiau ji prisipažįsta, kad stengiasi dirbti jau su susiformavusia komanda ir siekia dabartines šokėjas išmokyti visko, kad jos taptų profesionalėmis.

Mes ne gimnastės
V. Bickaitė užsiminė apie dar vienos šokių grupės kūrimą, tačiau šią idėją svarstys tik kitais mokslo metais. Ji prisipažino, jog šiais metais atrankos į krepšinio komandos šokėjų grupę nebuvo, tačiau tikina, kad ji tikrai bus: „Šiai grupei gimnastikos elementų reikia, tačiau tarp mūsų nėra nei vienos gimnastės ir saltų nedarome. Viskas priklauso tik nuo kiekvienos šokėjos – kiek kiekviena įdės pastangų“. Ji akcentuoja tai, jog merginos nesilygiuoja į aukščiausios lygos šokėjas. Šokių mokytoja didžiuojasi savo šokėjomis, nes mato kaip sparčiai merginos tobulėja. Be to, ji įsitikinusi, kad norinčių atsiras dar daugiau, formuojant antrą krepšinio komandos šokių grupę kitais metais.
 

Draugė ir vadovė
Vadovę nuo šokėjų skiria vos keletas metų, gal todėl kartais iškyla nedidelių keblumų bendraujant. Didžioji dalis šokėjų yra iš šokių kolektyvo „Vėtrungė“ – ankščiau joms yra tekę šokti kartu. „Visos esame kaip draugės, beveik bendraamžės, todėl kartais man tenka įrodinėti, kad esu grupės vadovė“, – šypsojosi mergina.
Plykstelėjančius nesutarimus merginos puikiai išsprendžia kalbėdamos. Pakalbintos pačios šokėjos teigė, jog džiaugiasi gera vadove, puikiai sutaria ir toliau žada šokti. Joms patinka užsiėmimai, mat juos įvaldžiusios gali save parodyti kitiems.

Idėjos gimsta naktį
Viktorija neslėpė, kad dažnai atkreipia dėmesį į „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ krepšinio komandų šokėjų atliekamus judesius, choreografiją, tačiau mielai pasinaudoja tik jų šokių brėžiniais.
„Mes neturime galimybės dirbti didelėje erdvėje, todėl mums labai trūksta šokio vienodumo“, – pasakojo Viktorija, pripažinusi, kad jos idėjos dažniausiai gimsta naktį jau gulint lovoje. Žinoma, visada paklausia savo šokėjų, ar jos subrandino kokių idėjų. „Visus šokius stengiamės kurti kartu – labai daug dėmesio skiriu merginų nuomonei“, – prasitarė V. Bickaitė, pasakiusi, jog pagalbos prašo ir savo buvusios šokių mokytojos Birutės Gikarienės patarimų.
Nuo rugsėjo mėnesio merginos šoka Palangos „Palanga“ NKL ir MKL Palangos SC „Lalila“ krepšinio komandose, todėl labai džiaugiasi pakvietimu važiuoti šokti į Radviliškio krepšinio komandą. „Jie turi savo krepšinio komandos šokėjas, tačiau man atrodo, kad mes patinkame labiau“, – šypsojosi V. Bickaitė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje prasidėjo visą savaitgalį šurmuliuosiantis 7-tasis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, skirtas Palangos 770 metų minėjimui.


Šį savaitgalį Palangoje skambės šokti kviečianti muzika, o miesto skveruose suksis tautiniais kostiumais pasipuošusios šokėjų poros. Nuo rugsėjo 15 dienos kurorte prasideda septintą kartą rengiamas tradicinis tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“.


Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.


Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


„Visada žinojau, jog būsiu šokių mokytoja“, – savo išsipildžiusiomis svajonėmis dalinasi Palangos senosios gimnazijos šokių būrelio vadovė Viktorija Bickaitė. Ji baigusi šokio pedagogiką Vilniaus kolegijoje ir grįžusi į Palangą, gavo pasiūlymą suburti liaudiškų šokių būrelį. Nors Viktorijai tai buvo iššūkis, tačiau...


Praėjusį penktadienį Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“ dalyvavo Kaišiadorių kultūros ir meno centro organizuotoje respublikinėje pagyvenusiųjų žmonių tautinių šokių šventėje „Gudobelės žiedas“. Renginys vyko...


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Kurorte – šokių konkursas „Ant bangos“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys jau trečią kartą surengė respublikinį šokių konkursą „Ant bangos-2010“. Birželio 5 dieną Vasaros estradoje vykęs renginys pritraukė gausų būrį šokėjų. Jame dalyvavo 68 kolektyvai iš visos Lietuvos. Daugiausia dalyvių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius