Palangiškei mokytojos diplomas Anglijoje – po aukščiausio įvertinimo

Irena VALUŽĖ, 2014-02-20
Peržiūrėta
1392
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Marija Česnavičiūtė po diplomo įteikimo ceremonijos.
Marija Česnavičiūtė po diplomo įteikimo ceremonijos.

Marija Česnavičiūtė, šiandieną gavusi pradinių klasių mokytojos diplomą (P G C E Priimary Education) Braitono (University of Brighton) universitete, džiaugėsi, jog ji įveikė keturių metų kursą per vienerius metus ir gavo Aukščiausio lygio įvertinimą (Masterclass).

  Rizikuoti – verta Diplomantė – Palangos Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos auklėtinė. Prieš dešimt metų užbaigusi LCC tarptautinį universitetą Klaipėdoje  išvyko gyventi į Jungtinę Karalystę. Prisiminusi studijų laiką Lietuvoje, ji galvoja, jog anglų kalbos žinios, įgytos universitete – tai pradinis taškas, nuo kurio ji pradėjusi savo karjerą svetur. Anot Marijos, tai buvę ilgi, sunkaus darbo, nesėkmių ir atradimų metai. Šiandieną ji galvoja, jog visada verta daryti tai, prie ko linksta širdis. Pradėjusi dirbti mokykloje su pačiais mažiausiais, įgavo praktikos, tačiau ji visada jautė ir žinojo, kad galinti daugiau. Anksčiau neturėjusi erdvės savirealizacijai: „Jei pasakau idėjas – gerai. Jei nori – daryk, užsikrauk sau daugiau darbo“. Šiandieną, turėdama savo atskirą klasę, puikiai sutaria su vaikais, jų tėveliais ir semiasi patirties iš senųjų mokyklos pedagogų.   Padėjo valstybė M. Česnavičiūtė yra dėkinga valstybei, kuri „davė pinigų“ studijoms: „Pagal specialią studentams pritaikytą programą nereikia mokėti tol, kol neužsidirbsiu 16 tūkst. svarų sterlingų per metus“. Bet kaip pati prisipažino, po dviejų darbo mokykloje mėnesių jos alga gerokai šoktelėjo (mokyklos vadovybė įvertino jos profesinį pasiruošimą). Šiandien ji galvoja, jog sėkmingo darbo rezultatas – tai ne tik žinios, įgytos gyvenant svetimoje šalyje (įstatymai, knygos, tobulėjimo kursai), tačiau „reikia suprasti pačią šalies kultūrą“. O kai tampi mokytoju – visą gyvenimą mokaisi.   Atradus save M. Česnavičiūtė dirba tarptautinėje mokykloje. Tame mieste, kuriame ji gyvena, ypatingas dėmesys yra skiriamas etninėms grupėms (didelis dėmesys skiriamas vaikams, atvykusiems iš užsienio). Mokytojai taip pat yra mokomi, kaip elgtis su jais. Anot jaunos pedagogės, kai atrandi save – vaikai taip pat gerai jaučiasi. Jos, 30-ties mokinių klasėje, du vaikai – užsieniečiai (vokietis ir irakietis). Mokiniai gerai jaučiasi, niekas jų neišskiria. „Aš ir pati sakau, kad esu iš užsienio. Išmokiau juos pasisveikinti lietuviškai. Kuo daugiau vaikai išmoks užsienietiškų žodžių, tuo daugiau jie supras, kad pasaulis yra didesnis“, – įsitikinusi mokytoja. Vaikai mokykloje yra skatinami kuo daugiau sužinoti. Jie – pagrindiniai mokymo proceso dalyviai. Visa tai jiems vėliau pravers, laikant mokyklos egzaminus. Po įtemptų studijų universitete, šiandien ji galinti lengviau atsipūsti. Dabar Marijos laukia asmeniniai džiaugsmai. Šią vasarą ji ruošiasi atšvęsti savo vestuves. Kaip pati pajuokavo, tai bus „angliškos vestuvės Lietuvoje“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugelis mokytojų ir mokinių tėvų sutinka, kad mokymasis turėtų būti ne tik efektyvus, bet ir įdomus, tačiau dalis mano, jog inovatyvūs mokymosi būdai, bandymai ir eksperimentai vaikams labiau asocijuojasi su žaidimais.


Rugsėjo 23 dieną sulaukusi SMS žinutės dėl neva užblokuotos banko sąskaitos, palangiškė įkliuvo į sukčių pinkles.


Rugsėjo 24 d., antradienį, Palangai įteiktas Lietuvos rekordo diplomas, oficialiai patvirtinantis, kad kurorto koncertų salės fasadą puošiantis dainininko Stasio Povilaičio autografas yra didžiausias parašas šalyje. Šį Lietuvos rekordą įregistravo agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo.    


Ne tik aš, bet labai daug „senjoriškosios“ Palangos bendruomenės narių, inteligentija, lieratūriniai, politiniai kaliniai, tremtiniai, tarp galimų „kandidatų“ būti TIKRŲ miesto Garbės piliečių „olimpe“ pirmučiausiai minime ateinančią gegužę neeilinio gimtadienio sulauksiančią, pagarbiausių žodžių vertą Stefą Večerskytę-Daukšienę.


Palanga sulaukė svarbaus tarptautinio įvertinimo – už aktyvią veiklą plečiant tarptautinius ryšius, Europos idėjų propagavimą bei šviečiamąją veiklą ugdymo įstaigose Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja didžiausią Lietuvos kurortą įvertino Europos Garbės vėliava.


Palangai Strasbūre įteiktas Europos diplomas  2

"Palangos tilto" informacija, 2014 06 30 | Rubrika: Miestas

Palanga už bendradarbiavimą su užsienio miestais-partneriais įvertinta garbingu Europos diplomu. Šis apdovanojimas praėjusį ketvirtadienį Prancūzijoje, Strasbūre, Europos Taryboje, buvo įteiktas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui.


Palanga už bendradarbiavimą su užsienio miestais-partneriais įvertinta Europos diplomu. Šis garbingas apdovanojimas ketvirtadienį Strasbūre (Prancūzija) įteiktas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui. Atsiimti Palangai skirto apdovanojimo kartu su juo į Prancūziją vyko ir Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Mindaugas Skritulskas bei Remigijus Kirstukas, taip pat...


Marija Česnavičiūtė, šiandieną gavusi pradinių klasių mokytojos diplomą (P G C E Priimary Education) Braitono (University of Brighton) universitete, džiaugėsi, jog ji įveikė keturių metų kursą per vienerius metus ir gavo Aukščiausio lygio įvertinimą (Masterclass).


Iš S.Berlusconi asmeninės sąskaitos – 220 tūkst. eurų palangiškei R.Kulytei

„Lietuvos rytas", Paulius Jurkevičius, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Šviesiaplaukė lietuvė Rasa Kulytė iš Italijos premjero 75 metų Silvio Berlusconi gavo dovanų ne tik komplimentų už žavią išvaizdą.


Mokytoja iš Palangos Maskvoje sulaukė įvertinimo

Nerijus Petrauskas, UAB „Integrity PR“ projektų vadovas, 2011 03 29 | Rubrika: Miestas

Daugiau nei 300 švietimo specialistų iš 40 Europos valstybių praėjusią savaitę susibūrė aštuntajame kasmetiniame „Microsoft“ pasaulinės iniciatyvos „Partneriai mokyme“ forume. Tris dienas pirmą kartą Maskvoje vykusiame renginyje mokytojai, mokyklų vadovai ir švietimo ekspertai  dalinosi novatoriško mokymo patirtimis, aptarė šių dienų mokymo turinį ir virtualybės grėsmes, kylančias...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius