Palangiškės užsispyrimas sustabdė statybas

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-01-23
Peržiūrėta
1104
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškes Dainą Eimanavičienę ir Violetą Bukauskienę, gyvenančias Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. „Mūsų namas yra Palangos miesto centrinės dalies specialiojo paminklosauginis plano dalyje, todėl iškart į galvą šovė klausimas: kaip name gali vykti bet kokios statybos. Keista pasirodė ir tai, kad mes, namo gyventojai, nebuvome supažindinti su detaliuoju planu, pagal kurį buvo pradėti statybos darbai. Darbininkai tik tepaaiškino, kad pirmame aukšte bus komercijos įstaiga“, - pasakojo „Palangos tiltui“ D. Eimanavičienė.

 

Susirašinėjo su miesto architektu

Kol darbų mastai buvo nedideli, nei D. Eimanavičienė, nei namo komendantė V. Bukauskienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų smulkmenų, bet kai darbininkai ėmė vežti mašinomis žvyrą ir išgirdo, kad šalia bus statomi ir garažai, moterys suzgribo domėtis statybomis. E. Eimanavičienė gruodžio pradžioje adresavo vyriausiajam miesto architektui pretenziją. „Mes, namo gyventojai, nebuvome supažindinti su rengiamu detaliuoju planu, nors to reikalauja Vyriausybės patvirtinti visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo nuostatai. Norėtume matyti rekonstruojamo pastato ir teritorijos detalųjį planą, projektų brėžinius bei kopijas“, - rašė architektui palangiškė. Tarp jos ir architekto prasidėjo ilgas susirašinėjimas. Atėjusi į redakciją, moteris pažėrė šūsnį susirašinėjimo dokumentų kopijų. „Informuojame jus, kad rekonstruojamose patalpose įrengiamos poilsio paskirties patalpos – svečių namai ir komercinės paskirties patalpos – parduotuvės. Taip pat informuojame, kad artimiausiame Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl žemės sklypo J. Biliūno g. 1 ir M. Valančiaus g. 2 ir teritorijos J. Biliūno g., nuo S. Nėries ir M. Valančiaus gatvių, detaliojo plano patvirtinimas“, - rašė architektas S. Bradūnas palangiškei. Jai surašius skundą Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, šios inspekcijos Klaipėdos skyriaus padalinio vedėja panaikino patvirtintą Teritorijų planavimo dokumento patikrinimo aktą, todėl, architektas pranešė D. Eimanavičienei, kad minėtas detalusis planas nebus teikiamas Tarybai tvirtinti. „Pakartojus viešo svarstymo ir derinimo procedūras, minėto žemės sklypo detalusis planas bus teikiamas valstybinei teritorijų planavimo priežiūrą atliekančiai institucijai“, - atsako architektas D. Eimanavičienei.

 

Reikės viską pakartoti

Klaipėdos Kultūros apsaugos vertybių departamento (KVAD) teritorinio padalinio vadovas N.Puteikis, kurio tarnyba anksčiau buvo suderinusi statybas su savivaldybės architektūros skyriumi ir Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, „Palangos tiltui“ sakė, kad šią savaitę lankėsi minėtame name. „Be to, ką jau konstatavo statybos inspekcija, pastebėjome, kad pastato numatomas aukštingumas neatitinka projekto, todėl tai taip pat turės būti ištaisyta“, - sakė jis. Miesto architektas S. Bradūnas vadina pažeidimus minėtame objekte „juokingais“. „Detalių planų derinti su visuomene nereikia, bet, kaip numato Vyriausybės priimtos nuostatos dėl visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo dokumentų rengimo procese, namo gyventojai privalėjo turėti galimybę dalyvauti viešoje detalaus plano svarstymo procedūroje. Tokie kvietimai buvo vietinėje žiniasklaidoje ir internete, bet niekas negali pasakyti, ar toks kvietimas buvo iškabintas namo laiptinėje. Todėl ir buvo priimtas sprendimas sustabdyti detalaus plano tvirtinimo procedūras ir pakartoti visą procedūrą, taip pat ir suteikiant namo gyventojams teisę pasisakyti“, - sakė S. Bradūnas. Jį nustebino, kad N. Puteikis išsakė pastabų dėl pastato aukštingumo. „Juk visks buvo su KVAD suderinta“, - nusistebėjo architektas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vėžių gatvėje užvirė statybos darbai, tad iki šiol buvęs žvyruotas keliukas per kiek daugiau nei metus laiko pasikeis neatpažįstamai – beveik 500 metrų Vėžių gatvė taps saugesnė tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems. Bus įrengta pralaida, t.y., užtikrintas susisiekimas su Vilimiškės kvartalu, pasodinti želdiniai.


Šventosios uostas pagaliau sulaukė statybininkų: čia bendrovės „Plungės lagūna“ darbininkai pradėjo Lietuvos Respublikos remiamo Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondo projekto „Investavimas į tvarią žuvininkystę“ įgyvendinimą ir vykdo žvejybos infrastruktūros plėtros Šventosios valstybiniame jūrų uoste rangos darbus, kurie turi būti baigti 2022-ųjų rugpjūtį, rašo „Pajūrio naujienos"...


Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai, dėl jų bus laikinai uždaromas eismas minėta gatvės dalimi. Iki vasaros bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis bei pėsčiųjų takai, bet ir aplinka – įrengti nauji želdiniai, pasirūpinta mažąja architektūra.


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Net jeigu į Palangą užsukate tik retsykiais ir trumpam, negalite nepastebėti čia kylančių kotedžų, jaukių daugiabučių namų. Kaip teigia „Palangos tilto“ kalbinti vietiniai nekilnojamojo turto (NT) ekspertai, NT pasiūla didžiausiame šalies kurorte – itin didelė: nuo pigaus butuko senos sovietinės statybos name iki beveik milijoną eurų kainuojančio namo S. Dariaus ir S....


Antradienį, rugpjūčio 9-ąją, miesto savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas pristatė Šventosios jūrų uosto detalųjį planą. Miesto taryba šį planą tvirtins rugsėjo mėnesį.


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


Palangiškės užsispyrimas sustabdė statybas

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 01 23 | Rubrika: Miestas

Palangiškes Dainą Eimanavičienę ir Violetą Bukauskienę, gyvenančias Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. „Mūsų namas yra Palangos miesto centrinės dalies specialiojo paminklosauginis plano dalyje, todėl iškart į galvą šovė klausimas: kaip name gali vykti bet kokios statybos. Keista pasirodė ir tai, kad...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius