Sodų gatvės 30 namo gyventojai džiaugiasi – po namo renovacijos ne tik atpigo šildymas, bet ir gerokai padidėjo butų vertė

Palangos tiltas, 2023-03-09
Peržiūrėta
6163
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nepriekaištingai sutvarkyta namo aplinka
Nepriekaištingai sutvarkyta namo aplinka

Linas JEGELEVIČIUS

Palangoje yra 110 renovuotų daugiabučių namų, tačiau vienas jų – Sodų gatvės 30 – susilaukia ypač daug dėmesio ir neretai rodomas pavyzdžiui. Jame lankėsi televizija, namo bendrija su savo pirmininku Leonu Mockumi – itin aktyvi, nepriekaištingai sutvarkyta namo aplinka, pakeisti šviestuvai, šilumos punktas – naujas. Namo teritorija stebima kameromis, kūrybinga namo gyventoja savo lėšomis iš įėjimo į rūsį ir paties rūsio sukūrė stebuklą – išklojo jį granito plytelėms, o sienas padengė parketlentėmis; namo saugios kaimynystės grupė 2020 metais buvo pripažinta veikliausia saugios kaimynystės grupe Palangos mieste.

O svarbiausia, prieš šešis metus atlikus namo renovaciją, namas tapo šiltas – šilumos sąskaitos  ženkliai sumažėjo, gerokai išaugo jo butų vertė, o  gyventojų gyvenimo sąlygos tapo gerokai komfortiškesnės.

„Gruodžio mėnesį sukako šeši metai, kai mūsų name atlikta renovacija. Beveik visi gyventojai pasisakė už renovaciją. Ko gero, vienintelis dalykas, kurį dar reikėjo padaryti – nebuvo pakeisti kanalizacijos, karšto ir šalto vandens vamzdynai. Dabar renovuojant daugiabučius, tai daroma visur. Kitų pastabų dėl renovacijos neturiu. Žmonės ypač džiaugiasi, kad patys gyventojai gali reguliuotis šilumos kiekį,“– sakė L. Mockus.

Renovacijos nauda yra akivaizdi ir žurnalo „Lietuvos pajūrio“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partnerio, šnekintiems namo gyventojams.

„Džiaugiuosi, kad gyvenu šiame name. Po renovacijos šildymo sąskaitos sumažėjo beveik per pusę, nors aš dar ir kompensaciją gaunu. Svarbiausia, namas tapo labai šiltas, galima patiems reguliuotis šildymą. Pirkti butą renovuotame name buvo labai teisingas sprendimas,“ – „Lietuvos pajūriui“ sakė ponia Stefa, kuri į Palangą atsikėlė iš Šiaulių.

„Dauguma ieško Palangoje įsigyti butą tik renovuotame name. Beveik kiekvieną savaitę savo pašto dėžutėje randu skrajučių – ir nekilnojamo turto agentūros, ir brokeriai, ir kitur gyvenantys žmonės norėtų mūsų name nusipirkti butą – butų vertė po renovacijos gerokai išaugo,“ – sakė buvusi šiaulietė.

Gražiu ir šiltu namu džiaugiasi ir kiti namo gyventojai.

„Už šilumą mokame gerokai mažiau. Namas žiemą tapo gerokai šiltesnis, o vasarą – vėsesnis. Anksčiau vasaromis bute buvo nepakenčiamai karšta. Anksčiau čia gyveno mano močiutė, dabar – aš. Žinoma, po renovacijos ir buto vertė padidėjo, o globaliu masteliu, prisidedame prie ekologijos – juk renovuotam namui apšildyti sunaudojama mažiau energijos išteklių,“ – „Lietuvos pajūriui“ sakė Karolis.

Romas – dar vienas Sodų g. 30 gyventojas Palangos naujakurys.

„Į Palangą su žmona Rima atsikėlėme iš Mažeikių beveik prieš tris metus. Abu norėjome buto renovuotame name – ir Mažeikiuose gyvenome renovuotame name, tad jau žinojome renovacijos privalumus,“ – sakė jaunatviškas 71-erių metų vyras.

Regis, šiluma mėgsta pasilepinti ir naujakurių katinas Runcas – įsitaisęs ant laiptų laiptinėje, jau nufotografuotas, jis ištipeno prasivėdinti į lauką.

Priklausomai nuo butų dydžių, Sodų gatvės 30 namo gyventojai už renovaciją mokėjo nuo 6 000 iki 8 000 tūkstančių eurų. Anot namo pirmininko L. Mockaus – „senomis kainomis.“ Dabar jos – didesnės. 

Namo pirmininkas džiaugiasi, kad namo gyventojų bendrija – labai aktyvi.

„Į susirinkimus dažniausiai ateina 26 iš 32 narių, butų savininkų. Tai – labai daug. Reta namo bendrija gali pasidžiaugti tokiu savo narių aktyvumu. Toks aktyvumas nemaža dalimi – ir dėl mūsų kitokio, itin jaukaus, su baldais šilumos mazgo, nors jis pagal reikalavimus yra atskiroje patalpoje. Jame ir arbatos per susirinkimus išgeriame,“ – pasakojo namo pirmininkas.

Pokalbio metu jis gyrė miesto šilumos tiekėją, UAB „Palangos šilumos tinklai“ už geranoriškumą ir dalykiškumą sprendžiant iškilusius klausimus.

„Šilumos įmonėje dabar dirba daug jaunų žmonių. Jie reaguoja į kiekvieną prašymą, lengva šnekėtis. Anksčiau buvęs privatus šilumos tiekėjas buvo sunkiai pasiekiamas,“ – sakė L. Mockus.

Mantas Gauronskis, UAB „Palangos šilumos tinklai“ Komercijos skyriaus vadovas, gyrė ir Sodų g. 30 gyventojus: „Aktyvi namo bendrija, aktyvus pirmininkas, labai gerai prižiūrimas šilumos mazgas. Atlikus pilną daugiabučio namo renovaciją, namo gyventojai ne tik džiaugiasi mažesnėmis sąskaitomis už šilumą, bet taip taupomi ir gamtos ištekliai, padidėjo name esančių butų vertė, bei užtikrinamos komfortiškesnės gyvenimo sąlygos.“

Kaip sakė „Lietuvos pajūriui“ Kristina Viščiūnienė, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoja daugiabučių administravimui ir renovavimui, šiuo metu Palangoje renovuota 110 pastatų. 2020 metais – 15, 2021 metais – 14, 2022 metais – 10.

Anot jos, 2023 metais kurorte planuojama užbaigti 32 daugiabučių pastatų atnaujinimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Marijampolietės dailininkės Ievos Voroneckytės ir skuodiškės tautodailininkės- karpytojos Elvitos Šeputaitės kūrybinis tandemas palangiškius ir kurorto svečius vėl pradžiugino nuostabiu, akį glostančiu karpiniu ant sienos – šįkart jis gimsta ant Vytauto g. 81 namo sienos. 


Palangoje nuo policijos bėgęs neblaivus vairuotojas atsitrenkė į namo tvorą.


Palangoje yra 110 renovuotų daugiabučių namų, tačiau vienas jų – Sodų gatvės 30 – susilaukia ypač daug dėmesio ir neretai rodomas pavyzdžiui.


Palangos Senosios gimnazijos istorijos mokytoja ir Tarybos narė Ilona Pociuvienė – darbštuolė, turint omeny, kad pedagogai nuolat verkšlena dėl mažų atlyginimų. Mokytoja-politikė nurodė VMI, kad pernai banke laikė 48 000 eurų, jos gyvenamo namo vertė buvo 132 500 eurai, buto – 45 000 eurų.


Nuo antradienio, rugsėjo 17 d., dėl remonto darbų laikinai uždaroma Kalgraužių gatvės atkarpa nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų.Maždaug 380 metrų ilgio Kalgraužių gatvės dalis, kurią Palangai perdavė Kretingos rajono savivaldybė, uždaryta bus maždaug mėnesį.  


Girto vairuotojo vairuojamas automobilis naktį iš sekmadienio į pirmadienį Palangoje rėžėsi į tvorą ir ją išvertęs vos nesugriovė namo. Apie incidentą socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė „Reidas TV“. 


Žvejų g. 38 daugiabutis – vienas iš pirmųjų renovuotų namų kurorte. Daugiabučio gyventojai neslepia, jog juos džiugina nauji pokyčiai, tačiau turi ir neramumų, kadangi lenda darbo ydos. Nukrito ant laiptų suklijuotos plytelės, o prisikviesti, kad kas sutvarkytų, neįmanoma. Aktyvus gyventojas Bronius Pipiras patikino, jog jau ne kartą kreipėsi į jų namą administruojančią UAB...


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Po ilgus metus trukusių teismų atkakli Palangos pensininkė Jadvyga Puškorienė Aukščiausiajame teisme sugebėjo įrodyti, kad kurorto daugiabučiams šilumą tiekianti įmonė „Litesko“ už namo bendrojo naudojimo patalpų šildymą ją mokėti vertė neteisėtai. Teismo procesą pralaimėjusi ir jo neapskundusi „Litesko“ bendrovė vėl į teismą kreiptis...


Bangų gatvės gyventojai jaučiasi įkaitais

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 29 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės 4 namo gyventojai kreipėsi į miesto valdžią su prašymu praplatinti įvažiavimą į namo kiemą. Pasak šiame name gyvenančios Miros Vileikienės, dabar įvažiavimas labai siauras, o juo naudojasi net penki daugiabučiai. Palangiškė pasakojo, kad gyventojai nori susitvarkyti kiemo teritoriją, apsodinti medžiais, įrengti gėlynus, vaikų žaidimo aikštelę bei praplėsti aikštelę...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius