Bangų gatvės gyventojai jaučiasi įkaitais

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-29
Peržiūrėta
1800
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bangų gatvės 4 namo gyventojai kreipėsi į miesto valdžią su prašymu praplatinti įvažiavimą į namo kiemą. Pasak šiame name gyvenančios Miros Vileikienės, dabar įvažiavimas labai siauras, o juo naudojasi net penki daugiabučiai. Palangiškė pasakojo, kad gyventojai nori susitvarkyti kiemo teritoriją, apsodinti medžiais, įrengti gėlynus, vaikų žaidimo aikštelę bei praplėsti aikštelę automobiliams statyti. Žmonės nori gyventi saugiai ir tvarkingai, todėl tikisi, kad jų problema bus išspręsta.

 

Gyvena baimėje

Pasak miestelėnės, kaimynystėje esančio daugiabučio Nr. 4 gyventojai, po įvykusių automobilių padegimų, savo kiemo teritoriją užsitvėrė tvora. Negana to, buvo užtvertas ir takas, kuriuo šio rajono gyventojai pasiekdavo Žvejų gatvę.

Pasak M.Vileikienės, kai Bangų g. 4 degė butas, sproginėjo langų stiklai, buvo išties siaubą keliantis vaizdas. Kurorto Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba turėjo problemų privažiuoti prie degančio buto. „Mes gyvename nuolatinėje baimėje, nes Bangų gatvėje padegimai ne naujiena. Ne ką mažesnį šoką teko patirti, kai buvo padegti kiemuose palikti automobiliai. Kol kas pavyko išvengti skaudžių nelaimių, tačiau niekas negali garantuoti, jog kitas įvykis nesibaigs tragedija“, - apie gyvenimą nuolatinėje įtampoje pasakojo pašnekovė.

 

Jaučiasi įkaitais

„Dabar jaučiamės tarytum įkaitai. Prasidėjus statybų bumui, įsiterpusi teritorija tarp Bangų ir Žvejų gatvės buvo užstatyta privačiais namais. Taip pat sužinojome, kad yra suformuotas dar vienas naujas sklypas, kuriame numatoma individuali statyba. Beje, sklypas buvo  padidintas prijungus žaliąją veją,“ – sakė moteris.

Kreiptasi ir į merą Vytautą Stalmoką bei į parlamentarą Praną Žeimį, kurie pažadėjo spręsti problemą. Savo ruožtu palangiškė pagarsino apie susiklosčiusią padėtį Bangų gatvėje ir vykusiame gyventojų susirinkime, kurio metu miesto vadovas patikino, kad klausimas bus sprendžiamas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje yra 110 renovuotų daugiabučių namų, tačiau vienas jų – Sodų gatvės 30 – susilaukia ypač daug dėmesio ir neretai rodomas pavyzdžiui.


Dalis į Lietuvą atvykstančių pabėgėlių yra tėvų globos netekę vaikai. Tikėtina, kad toliau siaučiant karo baisumams, į mūsų šalį atvyks daugiau vaikų, kuriems bus reikalinga globa. Lietuvos gyventojai kviečiami registruotis, kad prireikus galėtų tapti pabėgusių iš Ukrainos vaikų globėjais.


Įsibėgėjant pavasariui ir vis labiau šylant orams, Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai miesto gyventojus ir verslininkus ragina nelikti abejingus ir susitvarkyti savo gyvenamąją ar verslo aplinką.    


Vytauto g. 81 daugiabučio kiemas – išties nedidelis, telpa vos keli automobiliai. Patys gyventojai sugeba draugiškai susitarti, kas kur statys savo transporto priemones, tačiau kaip suvaldyti prašalaičius, kurie atskuba į savivaldybės pastatą, esantį Gintaro g., tvarkyti tam tikrų reikalų ir nesukdami galvos palieka savo automobilius taip, kad nei išvažiuoti...


„Mes pavargome būti namo-vaiduoklio, kuris niekam nepriklauso ir kuriuo niekas nesirūpina gyventojais. O dar pasiekė gandai, kad šalia rengiami sklypų detalieji planai. Ir nors tikslių žinių neturime, būgštaujame, kad galime likti ir be privažiavimo prie keturių laiptinių“, – sako Kretingos gatvės 57 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai.


Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų...


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Palangos miesto tarybos sprendimas rengti  žemės sklypo Jūratės g.24 ir žemės sklypų prie  daugiabučių namų Jūratės g.26 ir 28 detalųjį planą, kuriuo numatoma keisti Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendinius ir planuojamojoje teritorijoje, esant galimybei prie sklypo Jūratės g.24 prijungti du arus laisvos valstybinės žemės, suneramino gyventojus. Kaip „Palangos...


Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 20 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.


Bangų gatvės gyventojai jaučiasi įkaitais

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 29 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės 4 namo gyventojai kreipėsi į miesto valdžią su prašymu praplatinti įvažiavimą į namo kiemą. Pasak šiame name gyvenančios Miros Vileikienės, dabar įvažiavimas labai siauras, o juo naudojasi net penki daugiabučiai. Palangiškė pasakojo, kad gyventojai nori susitvarkyti kiemo teritoriją, apsodinti medžiais, įrengti gėlynus, vaikų žaidimo aikštelę bei praplėsti aikštelę...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius