Palangiškiai - ant ketvirtojo pasaulinės šlovės laiptelio

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-02-19
Peržiūrėta
2062
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pranašauja sėkmę

Perspektyviai Sergėjaus Skripčenko ir Godos Zajauskaitės porai 9 teisėjai iš viso pasaulio negailėjo pagyrų – tik perkopę į kitą amžiaus grupę, šokėjai stebina itin profesionaliais pasirodymais, jiems pranašaujama pelnyta tarptautinė sėkmė.

Konkurse dalyvavo 63 poros iš maždaug 40 pasaulio valstybių, o Lietuvai atstovavo dvi: palangiškiai ir Vilniaus „Tornado“ šokėjai Jokūbas Laukaitis ir Patricija Belousovaitė. Pastarieji su rumunais pasidalijo 27 – 28 vietas.

 

Netikėtas, bet itin reikšmingas laimėjimas

Palangos moksleivių klubo deleguotą porą treniruoja Daiva ir Paulius Sangavičiai. P.Sangavičius konkurse tapo tik stebėtoju – vyras buvo vienu iš 9 čempionato teisėjų. „Man buvo neleidžiama bendrauti su pora, jiems patarti, tad gerai, jog mūsų porą lydėjo ir kitas treneris – Daiva Sangavičienė. Po konkurso sulaukiau džiugių sveikinimų ir nuomonių, jog palangiškiai tikrai buvo verti iškovotos vietos. Ateityje jie užkops ir ant dar aukštesnių laiptelių“, - kalbėjo P.Sangavičius, prisipažinęs, jog šis įspūdingas laimėjimas buvo kiek netikėtas, bet labai svarbus ir brangus.

 

Reikalauja fizinės ištvermės

25 šokiai per vieną dieną – tiek palangiškiams prireikė įrodyti, jog jie stipresni už 5-oje vietoje likusių kanadiečių, bei 6-oje – italų porą. Pirmosios vietos atiteko šokėjams iš Rusijos, trečioji – lenkams.

Stulbinantys laimėjimai S. Skripčenko ir G.Zajauskaitės porai neleidžia užmigti ant laurų – šokėjai intensyviai ruošiasi jau šį savaitgalį vyksiančiam Lietuvos dešimties šokių čempionate, kuriame iš jaunių tikimąsi ne ką mažesnių laimėjimų. Tai nemenkas iššūkis jauniesiems šokėjams – tokiuose čempionatuose šokami tiek standartiniai, tiek Lotynų Amerikos šokiai, kiekviename rate – po 10 šokių. Fizinė ištvermė – tikrai ne ką mažiau svarbus dalykas nei sugebėjimas kas penkis šokius keisti amplua.       

 

Investicijos – iš šeimos biudžeto

Jaunieji šokėjai gyvena pašėlusiu tempu. „Kitokiai veiklai tiesiog nėra laiko. Mokykla, treniruotės, varžybos. Jiems ir kone naktimis pamokas ruošti, mokyklinius vadovėlius dažnai pasiima ir vykdami į keliones“, - tikrai nevaikiško gyvenimo ritmą nupasakojo Godos mama Linara Zajauskienė. Moteris teigė, jog dukters talentas ir veikla reikalauja aukų. „Visa šeima gyvename šiuo ritmu: tenka aukoti laiką su šeimą, apie poilsines keliones ilgesniam laikui taip pat seniai užmiršta. Tempas toks, jog tėveliai tampa pagrindiniais pagalbininkais – tai ir lydėjimas į varžybas, treniruotes, rūpinimasis įvaizdžiu, apranga, tiesiog viskuo, kuo jie gyvena. Patys vaikai aukoja visiškai visą savo laisvalaikį, be galo daug dirba“, - pasakojo šokėjos mama. Tėvai – ne tik palaiko, džiaugiasi ir padeda, bet yra pagrindinis finansavimo šaltinis. „Investicijos – tikrai nemažos ir nuolatinės“, - prasitarė mama.  

 

„Pagaminti šokiams“

Ant parketo abu šokėjus, tiek Godą, tiek Sergėjų atvedė „neramus charakteris“. „Nuo mažų dienų norėjau šokti, judėdavau ir nenustygdavau vietoje. Dar pradinėje mokykloje iš šokių trenerių gavau kvietimą ateiti šokti. Nuo to laiko prabėgo maždaug septyneri metai“, - sakė G.Zajauskaitė. „Man irgi panašiai. Buvau neklaužada ir labai judrus. Mama mane atvedė pas šokių mokytojus, bet tąkart buvau per mažas – puspenktų metų. Tačiau penkerių jau ėmiau mokytis ir štai, jau 9 metai, kaip degu šita veikla“, - apie norą išlieti energiją ir judrumą ant parketo pasakojo S.Skripčenko. Šokėjai tvirtina, jog nuovargis neatgraso – jis išgaruoja, tad niekada nedvejojo pradėję šokti. Poroje Sergėjus ir Goda šoka ketverius metus. „Būna visko...“, - šypteli paklausti, ar tiek daug laiko praleisdami kartu nesipyksta. Tačiau užtikrina, kad maži ginčai niekada neperauga į rimtus kivirčus: darbas suartina, sutaiko.

Paklaustas, kaip užtenka energijos, noro, ir begalinio atsidavimo rimtam darbui, 14-metis Sergėjus juokauja: „Esame pagaminti šokiams. Kitaip ir būti negali“. Goda šypteli, jog kitaip ir nemokėtų gyventi: „Žiema, vasara, pavasaris ar vasara, vyksta treniruotės, varžybos. Atostogų nebūna. Bet ir nenorėčiau, kad kitaip būtų. Net maža pertrauka ir šokių jau ilgiuosi“, - prisipažįsta dvylikametė Goda. 

 

Mėgstamiausi – Lotynų Amerikos šokiai

Laimėję ketvirtąją vietą pasaulyje, šokdami Lotynų Amerikos šokius, Goda ir Sergėjus sakė, jog būtent šitie šokiai yra mėgstamiausi. „Tai dvi skirtingos šokių pusės. Standartiniai šokiai reikalauja tobulos laikysenos, du šokėjai šoka tarsi viena visuma. Šiems šokiams reikia labai didelio įdirbio, meistriškumo, jausmingo, išraiškos, jausti partnerį. Lotynų Amerikos šokiai reikalauja ne ką mažiau darbo ar profesionalumo, bet tai kita sritis – čia karaliauja emocijos, šokėjai šoka tarsi kažką pasakotų“, - pasakojo Godos mama L.Zajauskienė, pati kadaise šokusi savo malonumui. „Aš turiu maišyto kraujo, rusiško, baltarusiško, esu emocingesnis, man Lotynų Amerikos šokiai labai prie širdies“, - kalbėjo Sergėjus. „Man taip pat labiausiai būtent jie ir patinka. Čia reiškia išraiškingumo, emocijų“, - pritarė Goda. Peržvelgus varžybų nuotraukas matyti, jog jauniesiems šokėjams emocingumo ir įsijautimo į muziką, šokį tikrai nepritrūksta – nuotraukos alsuoja karštais ritmais.  

 

Garbė visai Lietuvai

Atkakliai ir kantriai šokėjai iš Palangos skinasi kelią link didžiųjų laimėjimų – apdovanojimai iš didžiųjų turnyrų, triskart Lietuvos čempionai, begalės namuose pūpsančių apdovanojimų, padėkų ir taurių. „Tai buvo pirmasis pasaulio čempionatas. Jame dalyvauti gavome teisę tik tada, kai perkopėme į kitą amžiaus grupę. Nors Goda jaunesnė už Sergėjų, pora varžybose šoka pagal vyresniojo amžių. Važiuodami į Pasaulio čempionatą, negalėjome nieko spėlioti – nežinojome ar pateksime bent į pusfinalį. O štai, koks rezultatas“, - šypsojosi L.Zajauskienė, neslėpdama, jog dideles pastangas, įdirbį, aukojimąsi su kaupu atperka įvertinimai, pasididžiavimas.

Pastarasis, pasaulinės reikšmės palangiškių poros įvertinimas – ne tik šlovė patiems šokėjams, bet ir Palangai, visai Lietuvai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šią savaitę Palangoje griaudės gražiausių ir greičiausių sportinių automobilių varikliai – vyks tradicinės tarptautinės „Aurum 1006 km“ lenktynės. 


Lietuvos kikbokso jaunių ir jaunimo rinktinė dalyvavo WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) pasaulio kikbokso vaikų, jaunių ir jaunimo čempionate, kuris rugsėjo 30 – spalio 8 dienomis vyko Jesolo Lido mieste, Italijoje.


Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Praėjusį savaitgalį Palangos moksleivės, šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) auklėtinės Greta Žvinklytė (Palangos senoji gimnazija), Jonė Dobrovolskytė ir Ernesta Žaromskytė („Baltijos“ pagrindinė mokykla), triumfavo Kuršėnuose surengtame respublikiniame šiuolaikinių šokių solo šokėjų „Iš oro...


Palangos šokėjai pasaulio jaunių čempionate – šešti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 12 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį palangiškiai šokėjai Goda Zajauskaitė ir Sergejus Skripčenko, treniruojami Pauliaus ir Daivos Sangavičių, dalyvavo Pasaulio jaunių (iki 16 metų) dešimties sportinių šokių čempionate. Moldovos sostinėje vykęs čempionatas atskleidė puikų palangiškių pasirengimą, o jų pastangos nebuvo bevaisės – jie pateko į finalą ir užėmė šeštąją vietą.


Palangiškiai šokėjai iškovojo bronzą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 05 | Rubrika: Kultūra

Balandžio pabaigoje Šiauliuose vykusiame tarptautiniame šokių festivalyje „Pavasarinis šokių šėlsmas 2009“, skirtame pasaulinei šokių dienai paminėti, Palangos šokių studijos „Svivelis“  senjorų pora iškovojo bronzą. Šiame šokių festivalyje dalyvavo 60 porų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos. Festivalis atviras visiems šokių stiliams, o įvardytas šėlsmu...


Praėjusį šeštadienį Italijos Bassano del Grappa mieste vykusiame Pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių jaunių iki 16 metų čempionate palangiškių pora iškovojo įspūdingą laimėjimą – ketvirtąją vietą. Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo nariai švyti – pirmasis pasaulio čempionatas ir stulbinanti sėkmė.


Šeštadienį Italijos Bassana del Grappa mieste vykusiame Pasaulio jaunių II grupės Lotynų Amerikos šokių čempionate palangiškių pora iškovojo įspūdingą laimėjimą – ketvirtąją vietą.


Palangiškiams šokėjams – prizinės vietos

Paulius SANGAVIČIUS, 2009 02 06 | Rubrika: Miestas

Sausio 31-ąją Klaipėdoje įvyko Lietuvos Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionatas. Jame ypatingai gerai sekėsi Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo šokėjams, vadovaujamiems Daivos ir Pauliaus Sangavičių. Šokėjai varžėsi keturiose amžiaus grupėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius