Palangiškiai dalyvavo Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje

Palangos tiltas, 2017-08-07
Peržiūrėta
2057
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai dalyvavo Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje

Tradicinis, jau 27-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir 18 buvusių politinių kalinių ir tremtinių bei jų artimųjų iš Palangos, rugpjūčio 5 dieną įvyko Ariogaloje, Dubysos slėnyje.
„Atvykę į Ariogalą 10 valandą ryte, didelė žmonių kolona, pasirengusi sąskrydžio oficialiai ceremonijai, jau buvo išsirikiavusi. Žygiuojant link Dubysos slėnio, leidžiantis nuo kalno, priekyje matėsi daugybė žmonių. Atrodė, kad suvažiavo visa Lietuva“, – prisiminė palangiškis tremtinys, Palangos jūros šaulių VI kuopos būrio vadas Petras Neverauskas.
Anot jo, puikus oras, daugybė bendraminčių ir bendro likimo draugų, kurie pakeliui link Dubysos traukė tremtinių dainas, nuteikė labai pakiliai.
Vienuoliktą valandą už sąskrydžio dalyvius ir visus žuvusius tremtyje buvo aukojamos Šv. Mišios.
„Kunigo pamokslas pabrėžė lietuvių tautos skausmą dėl kančios ir netekčių tremtyje, kurioje nuo ligų, šalčio ir smurto žuvo tūkstančiai žmonių“, – pasakojo P. Neverauskas, prisipažinęs, kad žodžiai jį labai asmeniškai palietė.
Ypač jam įsidėmėjo profesoriaus Vytauto Zansbergio žodžiai, kad Rusija iki šiol Lietuvai neduoda ramiai gyventi.
„Ji kaip išmanydama kišasi į mūsų gyvenimą, kiršina visus, sėja nesantaiką“, – sakė pašnekovas.
Žuvusieji tremtyje oficialaus renginio metu buvo pagerbti tylos minute. Po to įvyko koncertas, kuriame dalyvavo tremtinių chorai, operos solistai.
„Nuo dainų, regis, skambėjo visa Dubysa. Buvo smagu pasižiūrėti į tremtinių eksponuojamas tremties nuotraukas, taip pat menančias partizaninę kovą. Visi palangiškiai su gera nuotaika grįžo į Palangą“, – pasakojo P. Neverauskas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Seime priimtas Politinių organizacijų įstatymas kartu su kitais politinių organizacijų veiklą reglamentuojančiais aspektais įtvirtino ir pakeistą politinių komitetų registravimo tvarką.


Praėjusį šeštadienį Raseinių rajone, Ariogaloje vyko tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame tarp keleto tūkstančių susirinkusiųjų dalyvavo ir Palangos filialo tremtiniai.


Spalio 4 dieną 5A, 5B ir 5C klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Miško brolių takais“. Susitikimo metu mokiniams buvo pasakojama apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį.


Tradicinis, jau 27-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir 18 buvusių politinių kalinių ir tremtinių bei jų artimųjų iš Palangos, rugpjūčio 5 dieną įvyko Ariogaloje, Dubysos slėnyje.


Atminimo laužai prie paminklo generolui J. Žemaičiui, lietaus merkiamos gėlės ir jo nebojanti žvakių liepsna, šv. Mišios ir kurorto meno kolektyvų parengta programa – taip antradienį Palanga minėjo Laisvės gynėjų dieną.


Palangos šauliai Vėlinių dieną tradiciškai pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius partizanus, visus laisvės kovų dalyvius. Šauliai šiemet žygį pradėjo nuo paminklo Jonui Žemaičiui, prie kurio pirmiausia padėjo gėlių, uždegė žvakutes ir pagerbė generolo atminimą tylos minute.


Šį lapkritį sukako 25 metai nuo tos dienos, kai susirinkę Kurhauze Palangos politiniai kaliniai ir tremtiniai įkūrė „Tremtinio klubą“, vėliau išaugusį į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos filialą. Sukaktis paminėta iškilmingais renginiais praėjusį ketvirtadienį ir jaukia vakarone šeštadienį, kurios metu dalintasi...


Praėjusį antradienį visa Lietuva minėjo Gedulo ir vilties dienos 70-ąsias metines, ne išimtis ir palangiškiai. Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Palangos skyriaus nariai iškilmingai minėjo šią dieną, kuri istorijoje palikusį gilų ir skausmingą pėdsaką. Palangiškiai šią dieną minėjo su akcija „Uždekim žvakutes sielvarto stotyse“, filmo „Misija Sibire“ peržiūra, ekspozicijos lankymu...


Italų rengtoje stovykloje dalyvavo ir palangiškiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vyko vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų „AC Milan“ iš Italijos, vaikų futbolo stovykla „AC Milan Junior Camp“. Treniruotes stovykloje vedė treneriai iš Italijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius