Per Vėlines Palangos šauliai pagerbė laisvės kovų dalyvių atmintį

"Palangos tilto" informacija, 2014-11-03
Peržiūrėta
2131
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Petro Neverausko nuotr.
Petro Neverausko nuotr.

Palangos šauliai Vėlinių dieną tradiciškai pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius partizanus, visus laisvės kovų dalyvius. Šauliai šiemet žygį pradėjo nuo paminklo Jonui Žemaičiui, prie kurio pirmiausia padėjo gėlių, uždegė žvakutes ir pagerbė generolo atminimą tylos minute.
Tada aktyvūs miesto senjorai nuvyko prie paminklo Žemaitijos partizanams ir žuvusiems savanoriams pagerbti. Prie jo taip pat padėjo gėlių, uždegė žvakutę, pagerbė atminimą tylos minute.
Palangiškių kita stotelė buvo paminklas žuvusiems partizanams Kretingos rajone, Žibininkuose.
„Prie šio paminklo susitikome su grupele Palangos tremtinių. Primindama visiems laisvės kovų dalyvių svarbą šalies nepriklausomybės istorijai, Palangos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkė Irena Galdikaitė pasakė jaudinančią kalbą. Mintimis pasidalijo ir tremtinys Algirdas Benetis“, – „Palangos tiltui“ pasakojo Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas.
Vėliau, jau Palangos miesto kapinėse, palangiškiai stabtelėjo prie partizanų ryšininko, mokytojo Vytauto Jurevičiaus kapo. Už savo žygius jis yra apdovanotas Vyčio ordinu.
Pagal naują tradiciją šauliai jo paminklinį akmenį perrišo tautine juosta. Taip buvo pagerbti ir kiti partizanai. Palangiškiai pagerbė kelių dešimčių laisvės kovose žuvusių partizanų atmintį.

Jūsų komentaras:

Pagarba 2014-11-12 06:00 (. / IP: 86.100.63.40)
Gerb." Šaulių" vyrų vizitas Palangos kapinėse, pagerbė, tiek Amžinybėn išėjusiuosius, tiek ir kapinėse buvusius žmones,nustebino maloniai!... Tai - puikus, nuoširdus pagarbos atidavimas -niekada nebesugrįšiantiems, tačiau brangiems ir artimiems Lietuvos žmonėms!...

Taip pat skaitykite

Palangos kurorto muziejuje rekonstruktoriai gaivino kuršių genties istorinę atmintį. Dalyviai nagrinėjo amuniciją, ragavo paruoštus valgius, matavosi drabužius ir papuošalus.


Prieš lapkričio pirmąją, pagal tradiciją, Palangos šauliai aplanko mirusių ir nužudytų patriotų  kapus bei paminklus. 


Palangos šauliai turi gražią, prasmingą tradiciją – Visų šventųjų dienos išvakarėse lanko Palangos kapinėse palaidotų šaulių, politinių kalinių, tremtinių kapavietes. Palangos kapinėse po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jau ilsisi 22 bendražygiai, daugelis dainavo Palangos šaulių vyrų chore. Šauliai pagerbė mirusius tylos minute, uždegė...


Praėjusį šeštadienį Palangos jūros šauliai buvo pakviesti į Lietuvos žemaičių apygardos partizanų būties 65-ųjų metinių minėjimą. Minėjimo programoje šv. mišias už žuvusius Lietuvos kovotojus Šilalės rajono Laukuvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje aukojo du kunigai.


Praėjusį savaitgalį Šilų-Girėnų miške Rietavo rajone buvo pagerbti žuvę partizanai ir pašventintas bunkeris, šiame minėjime dalyvavo ir Palangos atstovai – keletas Palangos 6-osios kuopos jūros šaulių ir tremtinių.


Palangos šauliai savaitgalį Plateliuose kartu su atvykusiais iš visos Lietuvos minėjo Lietuvos karininko, Lietuvos laisvės armijos Žemaičių legiono vado Jono Semaškos – Liepos 70-mečio žūties metines.


Tradicinis, jau 27-asis Lietuvos politinių kalinių, tremtinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir 18 buvusių politinių kalinių ir tremtinių bei jų artimųjų iš Palangos, rugpjūčio 5 dieną įvyko Ariogaloje, Dubysos slėnyje.


Praėjusį šeštadienį 15 Palangos jūros šaulių, tremtinių grupė kartu su šauliais iš Klaipėdos, Kretingos ir Skuodo Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariais bei 50 jaunųjų šauliukų iš Klaipėdos regiono nuvyko į Kretingos rajoną, Kūlupėnų bažnyčią, kur buvo aukojamos Mišios 1965 metais žuvusio paskutiniojo...


Palangos šauliai Vėlinių dieną tradiciškai pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius partizanus, visus laisvės kovų dalyvius. Šauliai šiemet žygį pradėjo nuo paminklo Jonui Žemaičiui, prie kurio pirmiausia padėjo gėlių, uždegė žvakutes ir pagerbė generolo atminimą tylos minute.


Praėjusį šeštadienį Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos šauliai buvo pakviesti dalyvauti Telšių rajone, Varniuose vykusiose Lietuvos partizanų žemaičių apygardos vado Vlado Montvydo – Žemaičio 60-ųjų žūties metinių minėjime ir paminklo jam atidengimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius