Palangiškiai ir šventojiškiai išvijo žiemą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-02-19
Peržiūrėta
1445
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai ir šventojiškiai išvijo žiemą

„Žeima žeima, biek iš keima“, – antradienį, pleškant Morėms, skandavo prie jų susirinkę palangiškiai ir šventojiškiai. Ir išvijo: po žiemiška žvarba persmelkto Užgavėnių vakaro išaušo pavasario dvelksmu alsuojantis Pelenų dienos rytas.
Į Palangos centrinę aikštę miestelėnai – ir maži, ir dideli, ir pasislėpę po ličynomis, ir atėję tiesiog kaukėtųjų pažiūrėti bei Kanapinio kovoje su Lašininiu palaikyti – rinkosi nepaisydami ausis žnaibančio žvarbaus vėjo.
Skambant „Mėguvos“ ir „Kikilio“ dainoms, smagaus persirengėlių orkestro melodijoms, palangiškiai klausėsi pačia gražiausia ausiai žemaičių tarme porinamų istorijų, sukosi rateliuose, šėliojo ir erzliojo, kol pagaliau sulaukė į aikštę atvežant Morės, kurią palangiškiai Moryne vadina.
Didžiausios linksmybės prasidėjo šią paną užkėlus ant laužo ir ją uždegus. Ir nors kasmet būna labai gaila tautodailininkų Žulkų dirbtuvėse gimusios Morynės, pavasario – tegul šįkart po nelabai spėjusios įkyrėti žiemos – laukiama labiau, nei gailima šio Užgavėnių simbolio. Tad ir šokiai aplink laužą vyko tol, kol nei iš laužo, nei iš Morės nieko neliko.
Šventojiškių Morė, kuri, kaip pastebėjo šio miestelio vyrai, šiemet atrodė itin seksuali, buvo užkelta ant originalaus laužo: jis sukrautas iš lentgalių, surinktų talkoje valant Šventosios paplūdimius nuo uragano „Feliksas“ padarinių.
Gal todėl, kad Morės labai jau gražios būta, šventojiškiai neskubėjo jos sudeginti. Ilgai buvo vakarota čia pat ant ugnies kepant blynus, vaišinantis bendruomenės suneštais skanėstais. Kaip ir pernai, šiemet čia cirkuliavo Šventosios Respublikos valiuta – žvynai, už kuriuos buvo galima įsigyti visokiausių gardėsių. Čia ir šokta, ir dainuota, ir fotografuotasi prie Morės. Ir Lašininis su Kanapiniu taip maišais pliekėsi, kad net tie maišai plyšinėjo. Tik gerokai sutemus suliepsnojo laužas – iš pradžių ugnis nenoriai laižė Morės sijonų padurkus, bet, lyg padrąsinta žiemą vejančių šventojiškių skandavimo, ūždama prarijo ir Morę, ir laužą, ir grįžti bandžiusios žiemos šalčio likučius.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome ypatingą šventę – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dieną, kuri mums kasmet primena, kokią didelę vertybę – galimybę gyventi laisvoje šalyje, kalbėti gimtąja kalba ir patiems kurti mūsų šalies ateitį – turime. 


Pasitikome vieną iš svarbiausių bei prasmingiausių švenčių – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tebūna ji džiaugsminga ir šventiška, kiekvieną iš mūsų įkvepianti naujiems prasmingiems darbams.


Su meile ir pasididžiavimu savo valstybe Liepos 6-ąją vieningai giedokime Tautišką giesmę. Minėdami Valstybės dieną pajuskime ypatingą bendrystės ir susitelkimo nuotaiką, kuri nuolat telydi kiekvieną iš mūsų visuose sumanymuose bei darbuose.  


Išgyvename nuostabų, gerumo, bendrystės ir kalėdinio stebuklo laukimo kupiną laikotarpį. Dar kelios dienos, ir į kiekvienus namus pasibels gražiausios žiemos šventės ¬– šv. Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji metai.


Užvakar susirinkę Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus nariai pagerbė gražiausiai tvarkomų sodybų bei teritorijų šeimininkus ir įteikė jiems padėkas bei lenteles, kurios nuo šiol žymės labiausiai puoselėjamas erdves. Palangos skyriaus pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė džiaugėsi, jog prašymas pagerbti tokiu būdu tikrai daug darbo įdedančius palangiškius bei...


prieš keletą dienų visą Lietuvą apskriejo žinia – Palanga atidarė naują, modernią ir išskirtinę Koncertų salę. Šį įvykį galima drąsiai pavadinti kalėdine dovana ne tik palangiškiams, bet ir visos Lietuvos kultūros pasaulio atstovams bei kiekvienam, mėgstančiam turiningai leisti laisvalaikį, kadangi naujojoje salėje galės visus metus vykti labai įvairaus žanro...


Palangiškiai ir šventojiškiai išvijo žiemą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 19 | Rubrika: Miestas

„Žeima žeima, biek iš keima“, – antradienį, pleškant Morėms, skandavo prie jų susirinkę palangiškiai ir šventojiškiai. Ir išvijo: po žiemiška žvarba persmelkto Užgavėnių vakaro išaušo pavasario dvelksmu alsuojantis Pelenų dienos rytas.


Pasibaigusi vasara kartu nusinešė ir įtemptą bei darbų kupiną kurortinį sezoną. Prasidėjęs ruduo mus kviečia sulėtinti tempą, atsikvėpti nuo darbų, pasidžiaugti savo ir kaimynų pasiekimais bei visiems kartu – dar viena sėkminga bei svečių gausa džiuginusia vasara. Kartu tai ir tinkamiausias laikas padėkoti kiekvienam miesto gyventojui, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam...


Antradienio popietę Palangą kuriam laikui buvo užvaldę persirengėliai, rimtai pasirengę iš pajūrio išvyti lauk užsilikusios ir taip neilgai šiemet pas mus užtrukusios žiemos likučius.


Šią žiemą palangiškiai šildysis 8 proc. pigiau  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Artėjantis šildymo sezonas Palangos gyventojams bus pigesnis, nei praėjusi žiema – palyginti su buvusiu sezonu, šildymas kurorte pigs apie 8 procentus. Tai lemia sumažėjusi dujų kaina: šiemet spalio mėnesį kilovatvalandė kainuos 29,42 cento su PVM, tuo pačiu laikotarpiu 2012 metais – 31,65 cento su PVM. Įkainio skirtumas – daugiau nei 2 centai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas