Palangiškiai kaliningradiečius įtikino – žiemą kurorte nuobodžiauti neteks

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-12-06
Peržiūrėta
1163
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Stintų ordino riteriai.
Stintų ordino riteriai.

Palangos miesto vadovai, verslo ir kultūros atstovai vienija jėgas populiarindami kurortą – kitų metų Lietuvos kultūros sostinę – kaimyninėse šalyse. Gausi palangiškių delegacija Kaliningrado žiniasklaidos ir turizmo agentūrų atstovams pristatė kurorte organizuojamus žiemos švenčių renginius bei įtikino – šalčiausiu metų laikotarpiu Palangoje nebus kada nuobodžiauti.
„Esu įsitikinęs, kad rytoj ir poryt Kaliningrado žiniasklaidoje bus plačiai pristatyti Palangos Kalėdų ir Naujųjų metų renginiai, taip pat – didžiulį populiarumą jau pelniusi Stintų šventė“, - po Lietuvos generaliniame konsulate Kaliningrade vykusio renginio sakė generalinis konsulas Vaclovas Stankevičius. Jam antrinęs Svetlogorsko rajono tarybos narys bei Tarptautinių santykių ir turizmo komisijos pirmininkas Valerijus Pryžkovas pripažino, jog turizmo atstovams populiariai pristatyti Palangos renginiai neabejotinai skatina kaliningradiečius vykti į šį kurortą.
Pristatyti festivalio „Palanga – Kalėdų šviesos miestas“ renginius bei dešimtosios Stintų šventės atrakcijas į Lietuvos generalinį konsulatą Kaliningrade atvyko gausi palangiškių delegacija: miesto meras Šarūnas Vaitkus, mero patarėja Jurgita Vanagė, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Robertas Trautmanas, Turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Alla Valužienė, TIC vadybininkė Alma Slaboševičienė, Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai Vytautas Gliaubertas, Klaidas Pakutinskas, Gintaras Sičiūnas, Vygintas Lekavičius, sveikatos centro „Energetikas“ direktorė Tatjana Kervienė.
Renginys susilaukė didelio Kaliningrado srities turizmo agentūrų atstovų bei žiniasklaidos dėmesio. Susitikime dalyvavo Kaliningrado srities Dūmos deputatė, Socialinės politikos, sveikatos apsaugos, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Galina Jankovskaja, Kaliningrado srities turizmo agentūros direktorė Galina Agejeva, Svetlogorsko rajono savivaldybės administracijos direktorius Aleksandras Kovalskij, Pasaulinio vandenyno muziejaus direktorė Svetlana Sivkova ir kiti žymūs turizmo operatoriai, Savivaldybių atstovai bei vietos politikai.
Kaliningradiečiams Palanga pristatyta kaip 2013 m. Lietuvos kultūros sostinė, kuri nuo Kalėdų taip pat taps ir gurmanų sostinė. Pateikta informacija ne tik apie kurorte vykstantį festivalį „Palanga - Kalėdų šviesos miestas“, bet ir apie jau dešimtą kartą organizuojamą ir išskirtine svečių gausa jau pasižyminčią šventę „Palangos stinta“.
Toks palangiškių susitikimas su Kaliningrado turizmo ir žiniasklaidos atstovais rengiamas ne pirmą kartą, nes tai, pasak Palangos turizmo informacijos centro direktorės A. Valužienės, yra puiki proga dar kartą priminti apie kurortą, kalėdines, Stintų šventes. „Kad renginys pavyko, patvirtina ir tai, jog sulaukėme daug klausimų, kaip galima rezervuoti vietas viešbučiuose Stintų šventei“, - sakė A. Valužienė.
Palangiškiai šiam susitikimui rengėsi itin atsakingai – į Kaliningradą atvežta ne tik skaidrėmis iliustruota informacija, bet ir Stintų ordino regalijos, kurorto verslininkų parengtų vertingų prizų viktorinos apie Palangą laimėtojams bei lietuviškų vaišių.
„Šis susitikimas – puikus pavyzdys, kaip reikia reklamuoti savo šventes. Išklausius informacijos, sustiprėjo noras atvažiuoti į Palangą. Beje, rusams labai svarbu, kad gražiausios metų šventės Palangoje nesibaigs sulig Naujaisiais metais, o bus pratęstos iki rusų Senųjų naujųjų metų“, - sakė Pasaulinio vandenyno muziejaus direktorė S. Sivkova.
Renginio metu netrūko ir atrakcijų. Viena iš jų – iškilminga naujų Stintų ordino riterių įšventinimo ceremonija. Už nuopelnus populiarinant šventę „Palangos stinta“ už Lietuvos ribų Stintų ordino regalijos įteiktos dviem naujiems ordino riteriams – generaliniam konsului V. Stankevičiui ir Svetlogorsko turizmo informacijos centro direktorei Ingai Glagolevai.
Kurorto kultūros atstovai pripažįsta, jog tiesioginis bendravimas su kaimyninių šalių turizmo ir žiniasklaidos atstovais – tiesiausias kelias į turistų širdis. „Mes siekiame tobulėti, kuo geriau atitikti turistinės rinkos pulsą, o jį geriausiai jaučia žurnalistai bei turizmo specialistai. Todėl reikia skatinti tokias savireklamines priemones, gyvą bendravimą, išvykas į visas mums aktualias turistines šalis“, - įsitikinęs Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.
Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nario Gintaro Sičiūno, Palangoje vykstančių renginių metu ženkliai išaugęs turistų skaičius vietos verslininkus džiugina ne tik dėl svečių atnešamo pelno. „Jei žmones sudomina mūsų sugalvoti ir įgyvendinti renginiai, mums tai yra didžiausias įvertinimas. Nėra nė vieno asociacijos nario, kuris nenorėtų, jog į Palangą atvyktų daugiau svečių, todėl kiekvienas prisideda prie veiklos populiarinant Palangą. Idėjų dar turime 25 metams į priekį“, - sakė G. Sičiūnas.

  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.


Palangoje penktadienį, rugpjūčio 23 d., lankėsi miesto-partnerio iš Latvijos ¬– Jūrmalos – kultūros įstaigų darbuotojų delegacija. Susitikimo su kolegomis palangiškiais metu dalintasi patirtimi, aptarti aktualūs klausimai, bendradarbiavimo galimybės.


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 31 d., Lenkijos šiaurės-rytų regiono turizmo atstovams pristatytas Palangos kurortas. Suvalkuose (Lenkija) vykęs susitikimas organizuotas LR konsulato Seinuose iniciatyva. Jame be turizmo atstovų dalyvavo LR konsulas Seinuose Vaclav Stankevič bei Suvalkų ūkio ir turizmo rūmų vadovė Elzbieta Niedziejko.


Kai orai nelepina saulės kaitra, Palangoje poilsiautojai nenuobodžiauja – kurorte gausu vietų, kurias verta pamatyti tiek suaugusiesiems, tiek ir mažiesiems.


Stintų šventei besirengianti Palanga vienija jėgas su neringiškiais – ketvirtadienį penki Stintų ordino riteriai atvyko į Nidą, kur, susitikimo su šio kurorto vadovais metu, į Stintų ordino riterius buvo inauguruoti Neringos meras Darius Jasaitis bei Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Natalija Lisovskienė.


Kasmet Kultūros vertybių registras pasipildo naujais objektais, kuriems suteikiama teisinė apsauga. Šių metų pradžioje į Registrą įtrauktos keturios Palangoje esančios kultūros vertybės: pastatai, kurių adresai – J. Basanavičiaus g. 35 ir 37, Tremties ir rezistencijos muziejaus pastatas, esantis J. Basanavičiaus g. 21, bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos...


Riugeno salos (Vokietija) sostinės Bergeno, su kuriuo Palanga palaiko glaudžius draugystės ir bendradarbiavimo ryšius, 400-ųjų metų miesto jubiliejaus šventėje dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės delegacija, kurioje buvo 13 žmonių. Palangiškių delegacijai vadovavo meras Šarūnas Vaitkus.


Po Joninių kurorte prasidės tikrasis vasaros sezonas, todėl Palangos miesto policijos komisariato vadovų mintys – apie jį.


Rusijos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai viešėjo Palangoje

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės dienomis Palangos turizmo informacijos centro (TIC) kvietimu Lietuvoje viešėjo turistinių turų operatoriai iš Maskvos, Kaliningrado, Smolensko ir Minsko. Svečiai buvo supažindinti su Vilniaus, Kauno, Trakų, Nidos, Druskininkų ir, žinoma, mūsų miesto turizmo infrastruktūra bei naujovėmis. Kaip sakė Palangos TIC direktorė Alla...


Palangiškiai kaliningradiečius įtikino – žiemą kurorte nuobodžiauti neteks

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 12 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto vadovai, verslo ir kultūros atstovai vienija jėgas populiarindami kurortą – kitų metų Lietuvos kultūros sostinę – kaimyninėse šalyse. Gausi palangiškių delegacija Kaliningrado žiniasklaidos ir turizmo agentūrų atstovams pristatė kurorte organizuojamus žiemos švenčių renginius bei įtikino – šalčiausiu metų laikotarpiu Palangoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius