Palangoje nuobodžiauti neleidžia nekasdienės pramogos

Palangos tiltas, 2015-07-20
Peržiūrėta
1286
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje nuobodžiauti neleidžia nekasdienės pramogos

Kai orai nelepina saulės kaitra, Palangoje poilsiautojai nenuobodžiauja – kurorte gausu vietų, kurias verta pamatyti tiek suaugusiesiems, tiek ir mažiesiems.

Nuobodžiauti neteks
Palanga daugumai pirmiausia asocijuojasi su jūra, paplūdimiais, pramogautojų pamėgta J. Basanavičiaus gatve, ramybės mylėtojų itin lankomu išpuoselėtu Birutės parku bei čia įsikūrusiu šiemet atnaujintu Gintaro muziejumi.
Bet didžiausias šalies kurortas gali nustebinti ir kitomis atrakcijomis – ne tokiomis žinomomis, tačiau tikrai sudominsiančiomis tiek palangiškius, tiek ir kurorto svečius.
Tad saulei pasislėpus už debesų, smalsūs poilsiautojai tikrai nenuobodžiauja viešbučiuose – išbandę tradicines, visiems žinomas pramogas, kurorto svečiai, vedini mažais vaikais, noriai lankosi neįprastuose muziejuose bei parodose.

Šunų muziejus
Ne tik mažieji, bet ir vyresni su dideliu susidomėjimu apžiūri Taikos g. 8 įsikūrusio Šunų muziejaus kolekciją. Ir iš tiesų – ar gali būti didesnis džiaugsmas mažiesiems, nei išvysti vienoje vietoje gausybę geriausių žmogaus draugų – šunų figūrėlių?
Privati garsaus menininko Vytauto bei Vidos Kusų per 25 metus sukaupta šunų figūrėlių bei kitokių eksponatų su šių keturkojų atvaizdais kolekcija patraukia ir vyresnių muziejaus lankytojų žvilgsnius. Čia eksponuojama 3,5 tūkstančio keturkojų iš 40 pasaulio šalių. Dar maždaug 1 tūkstantis eksponatų savo eilės laukia muziejaus fonduose.
Eksponatai sudomina savo įvairove ir unikalumu – šunys pagaminti iš labai įvairių, daugiau nei 25 rūšių medžiagų. Tačiau ne mažiau įdomios ir kitos galimybės Šunų muziejuje – čia galima susipažinti ir su V. Kuso kūryba – apžiūrėti įvairių paukščių kiaušinių raižinių kolekciją bei originalius šio menininko tapybos darbus.

Tai, ko dar neregėjote
„Muziejaus lankytojams noriu padovanoti puikią nuotaiką, todėl kviečiu visus, jau apžiūrėjusius šunų figūrėlių kolekciją, užeiti į kitą patalpą ir išvysti čia tai, ko dar nėra regėję. Kas tai yra? Telieka paslaptis, tačiau su lankytojais iš anksto juokais susitariame – jei to, ką netrukus parodysiu, jie iki šiol nebuvo matę, turės pavaišinti mane ledais. Nustebinu absoliučią daugumą, ir maždaug kas penktas iš jų, išėjęs iš muziejaus, netrukus grįžta nešinas ledais“, – juokėsi V. Kusas.
Menininkas noriai lankytojus priima ne tik muziejaus darbo metu. Oficialus darbo laikas – kasdien nuo 16 iki 18 val., tačiau norintieji, susitarę su menininku, gali muziejų aplankyti ir kitu jiems patogiu laiku.

Insektariume – vabzdžių karalystė
Jauki prieblanda apgaubia lankytojus, įžengusius į vienintelį Lietuvoje specializuotą nariuotakojų zoologijos sodą – insektariumą, įsikūrusį Malūno g. 4. Čia kasdien nuo 12 iki 18 val. galima išvysti per 70 terariumų su egzotiškais gyvūnais: tarakonais, skėriais, skorpionais, gyvalazdėmis, šimtakojais, įvairiais vabzdžiais.
Profesionalūs specialistai lankytojams pasiūlo ir nemokamas ekskursijas – papasakoja apie kiekvieną eksponuojamą gyvūną, jo mitybos įpročius. Pavyzdžiui, daugelis lankytojų nustemba sužinoję, kad skorpiono pavojingumą galima nustatyti pagal jo žnyplių dydį – kuo šios mažesnės, tuo skorpionas pavojingesnis.
„Mūsų insektariumas – vienintelė vieta Baltijos šalyse, kur vienoje vietoje galima išvysti tiek daug vorų paukštėdų rūšių – jų eksponuojame per 30“, – sakė insektariumo darbuotoja, gidė Vilija Mačiulskytė.

Paimti į rankas
Egzotikos mėgėjai čia gali ne tik apžiūrėti gyvūnus, bet nemažą dalį jų – ir paliesti. Tad nesibodintys vabalų čia turi retą galimybę, pavyzdžiui, paglostyti tarakoną.
Žinoma, lankytojams į delną dedami tik nepavojingi gyvūnai. Norintiems pačiupinėti, pavyzdžiui, vorus, kurių daugelis turi alergizuojančius plaukelius, pasiūloma į rankas paimti išdžiovintas šių išnaras. „Na o skorpionų pačiupinėti tikrai nesiūlome“, – juokėsi V. Mačiulskytė.
Norintieji insektariume gali įsigyti patinkantį augintinį bei jo priežiūrai būtiną įrangą.

Vaškinės figūros
Pačiame Palangos centre, Vytauto g. 53, smalsuolius vilioja Vaškinių figūrų paroda. Čia galima išvysti neįtikėtinai realistiškų figūrų, vaizduojančių istorinius ir legendinius personažus, politikus, mitų bei animacinių filmų herojus. Neabejotinai ekspozicijos „vinimi“ galima laikyti kompoziciją, sukurtą pagal Leonardo da Vinči freską „Paskutinė vakarienė“.
Mitus ir Antikos istorijas pristato Platono ir Hipokrato figūros. Kūrybinę ekspozicijos dalį pristato atnaujintos Mikelandželo, S. Dali figūros. Istorijos mėgėjams bus smalsu sužinoti, kaip atrodė Žaklin ir Džonas Kenedi, taip pat – Merlin Monro, Hitleris. Mažiesiems svečiams parengta speciali kompozicija, kur jie gali išvysti tokius savo pamėgtus herojus, kaip Šrekas ir Fiona, Asilas ir Mamutukas, Mažylis ir Karlsonas, Žmogus voras, moteris-katė, Asteriksas ir Obeliskas, ir kiti.
Vaškinių figūrų paroda lankytojų populiarumu nesiskundžia – paganyti akis čia mėgsta tiek vyresni, tiek ir mažieji atostogautojai, tarp jų – nemaža dalis svečių iš užsienio. Paroda lankytojams atvira kasdien nuo 10 iki 22 val.

Smėlio skulptūros
Nusprendus pasivaikščioti J. Basanavičiaus gatve, žvilgsnis užkliūva už nuorodos į Smėlio skulptūrų parodą, įsikūrusią buvusios kavinės „Dorė“ patalpose, J. Basanavičiaus g. 5B.
Į smilčių pasaulį pasinerti kviečia žinomo menininko, tarptautinių smėlio ir ledo skulptūrų festivalio JAV, Europoje, Kinijoje, Rusijoje nugalėtojo Andriaus Petkaus kūryba – čia pasijusite tarsi Holivude.
Skulptūrų įvairovė neabejotinai gerų emocijų suteiks ir mažyliams, ir vyresniems parodos lankytojams – parodoje eksponuojama 13 iš smėlio sukurtų žymiausių Holivudo filmų kompozicijų bei motyvų, personažų. Supermeną, „Žvaigždžių karų“ erdvėlaivį, „Žiedų valdovo“ ar „Karibų piratų“ herojus neabejotinai atpažins ne tik vyresni, bet ir mažieji parodos lankytojai.
Unikalių smėlio skulptūrų kūrėjas ir praėjusių metų šios meno rūšies pasaulio čempionas A. Petkus pramogautojus nustebins ir Lietuvoje žinomų žmonių galerija – garsiosios Leonardo da Vinci freskos „Paskutinė vakarienė“ motyvais menininkas iš smėlio išskaptavo prie 5 metrų ilgio stalo susėdusių Lietuvos pramogų verslo žvaigždžių, žinomų stilistų, popatlikėjų skulptūras. Čia išvysti galima bene žymiausią Lietuvos krepšininką Arvydą Sabonį, dainininkus Stasį Povilaitį, Marijoną Mikutavičių, Andrių Mamontovą, pramogų pasaulio atstovą Arūną Valinską ir kitas šalies žvaigždes.
Smėlio skulptūrų paroda veikia kasdien nuo 12 iki 22 val.

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

sko vaitkus uzkalni ant teismo paduos,,,,a 2015-07-30 18:08 (, / IP: 78.57.226.210)
a ne?

Taip pat skaitykite

Žiemos pramogos

2022 02 09 | Rubrika: Miestas

Šių metų sausio 20 dieną Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ugdytiniai ir mokytojai paminėjo Pasaulinę sniego dieną. Kadangi žiemužė iškrėtė išdaigą ir vietoje sniego  šią dieną mums atsiuntė lietų ir vėją, veiklos persikėlė į grupes. Taikydami STEAM idėjas mokytojai kartu su vaikais kalbėjo ir aiškinosi apie žiemą, sniegą, ledą, žiemos teikiamus džiaugsmus bei...


Užsisakiusieji laikraštį "Vakarinė Palanga" jaučiasi apgauti: redakcija pinigus už prenumeratą surinko, tačiau laikraščio po Naujųjų metų neleidžia. Pasipiktinę palangiškiai varsto Savivaldybės, teismo duris, reikalauja Palangos pašto darbuotojų grąžinti pinigus.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


XIX–XX a. pr. populiariausia lietuvių laisvalaikio forma buvo išėjimas į miestą pasivaikščioti. Moterims buvo leidžiama ne viskas, bet vyrai nedraudžiamai lankydavosi viešnamiuose ir naudodavosi naktinėmis pramogomis, LRT radijui sakė Lietuvos istorijos instituto darbuotojas, humanitarinių mokslų daktaras Juozapas Paškauskas. Anot jo, į...


Dabar jau net sunkoka žodžiais nusakyti nuotaikas ir potyrius iš 1990–1991 metų Laiko karuselės Palangoje ir Klaipėdoje. Ką ten karuselės! Kosmonautų rengimo centro centrifūgos, į kurią veiksmu panaši gal ir visiems žinoma skalbyklė. Ėjom, bėgom, žvalgėmės, smalsavom, kalbėjom... Užsirašinėjom. Stebėjom ir pamažiukais nebesistebėjom, nes daug kas, jei ne viskas...


Išėjusiųjų sielos netikėčiausiais momentais ir būdais vėl pasišaukia mus pokalbiui, „apsitarimui“, gal ir papriekaištauti dėl sykiu nespėtų nuveikti darbų. Kiekvienam – savas bokštas ir savi žiūronai. Štai spalio 26-osios drėgnadienį iš mūsų namų knygų lentynėlės tarsi šešėlis išniro sprindžio didumo...


Kai jau naktį po rinkimų į miesto Tarybą praėjusių metų kovą Ilona Pociuvienė, kuri Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus rinkimų sąraše buvo nieko viltingo nežadančioje 26 vietoje, gavo tekstinę žinutę-sveikinimą iš sūnaus – „Mamyte, sveikinu!“, pirmoji aplankiusi mintis buvo, kad vaikas sumaišė adresatą.


Siekiant į Palangą pritraukti kuo daugiau turistų, reikia pasirūpinti ir kuo didesniu informacijos apie mūsų kurortą skleidimu. „Daugiausia Palangos turizmo informacijos (TIC) centre apsilanko lietuvių, tačiau, jei lyginti šių ir praėjusių metų duomenis, pasikeitė turistų srautai: anksčiau gausiausiai lankydavosi svečiai iš Rusijos, kiek mažiau – iš...


Kai orai nelepina saulės kaitra, Palangoje poilsiautojai nenuobodžiauja – kurorte gausu vietų, kurias verta pamatyti tiek suaugusiesiems, tiek ir mažiesiems.


Palangiškiai kaliningradiečius įtikino – žiemą kurorte nuobodžiauti neteks

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 12 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto vadovai, verslo ir kultūros atstovai vienija jėgas populiarindami kurortą – kitų metų Lietuvos kultūros sostinę – kaimyninėse šalyse. Gausi palangiškių delegacija Kaliningrado žiniasklaidos ir turizmo agentūrų atstovams pristatė kurorte organizuojamus žiemos švenčių renginius bei įtikino – šalčiausiu metų laikotarpiu Palangoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius