Palangiškiai žengė žingsnį į šventą žemę

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-02-23
Peržiūrėta
1973
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga planuoja glaudesnį bendradarbiavimo ryšį su Izraeliu. Palangą ir Izraelį suartino vasario 8-9 dienomis vykusi paroda. Tel Avive vykusioje tarptautinėje Viduržemio jūros regiono turizmo parodoje IMTM pirmą kartą buvo pristatyta Palangos kurorto VĮ poilsio namų „Baltija“ sanatorijos programa. „Parodoje užmezgėme naudingus ryšius su keliomis agentūromis, tai padės tartis dėl bendros veiklos ir kultūrinių bei turizmo ryšių ateityje. Jei pavyktų su šiomis agentūromis pasirašyti sutartis, tuomet į Palangą atvyktų daug gyventojų iš Izraelio“,- pasakojo VĮ poilsio namų „Baltija“ direktorius Raimondas Karčiauskas.

 

Jau pirmą dieną buvo išdalinta labai daug lankstinukų apie Palangą, žmonės labai domėjosi, kiti net nebuvo girdėję apie Palangą. „Tel Avive daugelis jau turėjo užmezgę ryšius su Vilniumi, Druskininkais, tačiau apie Palangos kurortą kiti net negirdėjo, dagelis agentūrų ypatingai domėjosi mūsų sanatorijomis ir buvo labai suinteresuoti bendradarbiauti“,- kalbėjo R. Karčiauskas.

Toks bendradarbiavimas atneštų naudos ne tik vienai sanatorijai, tačiau ir kitoms Palangos sanatorijoms, kurias taip pat parodoje pristatė dvi turizmo agentūros iš Lietuvos.

Vilnius Izraelį ypatingai traukė žydų paveldu, o Palanga - savo sanatorijomis ir puikia sanatorine aplinka, kuri susideda iš sveikatai tinkamos kvėpuoti pušyno, šalia esančios jūros. R. Karčiauskas pasakojo, kad galimybė atostogauti Lietuvoje, ypatingai liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kai Izraelyje oras įkaista iki 40 laipsnių, sudomino Izraelio gyventojus ir turizmo agentūras. Jau pirmąją parodos dieną Palangos stende buvo išdalinti beveik visi informaciniai leidiniai apie kurortą ir sanatorijas.

Šiuo metu VĮ poilsio namai „Baltija“ turi išsiųsti informaciją apie save, Palangos kurortą net keturioms agentūroms, įsikūrusioms Tel Avive. „Kuomet išsiųsime informacijas, jie spręs, ar norės bendradarbiauti su mumis ir siųsti į Palangą Izraelio gyventojus poilsiauti. Jei paaiškės, kad sutinka, tuomet pasirašysime bendradarbiavimo sutartis ir lauksime svečių iš Izraelio. Tai būtų labai didelis žingsnis turizmo vystymuisi kurorte“,- kalbėjo R. Karčiauskas.

Atskirame renginyje Lietuva pristatė visos šalies turizmo galimybes. Ypač džiugiai buvo išgirsta žinia, kad „Air Baltic“ avialinijos po kelių mėnesių pradės tiesioginius skrydžius maršrutu Vilnius – Tel Avivas. Tai taip pats skatins didesnį turistų srautą iš Izraelio, ypatingai karštuoju metų laiku. Lietuva Izraelio gyventojams būtų lyg atgaivos šaltinis vasaros metu.

Statistikos departamento duomenimis, per metus Lietuvą aplanko 5-6 tūkstančiai turistų iš Izraelio, tačiau susidomėjimas mūsų šalies turizmo galimybėmis smarkiai didėja, tad Izraelis yra viena potencialių turizmo rinkų. Juos domina ne tik turizmas, sanatorijos, bet ir žydų paveldas. „Žinoma, pažintinėmis kelionėmis ir žydų paveldu daugiausia domina Vilniaus miestas, Palanga dar tik bando įsitvirtinti ir užsitikrinti savo vertę Izraelio svečiams. Tačiau, manau, kad dabar pajudėjome į priekį. Jei ši paroda duos realios naudos ir susilauksime svečių iš Izraelio, tuomet, mano nuomone, kitais metais parodoje norės dalyvauti dar daugiau atstovų iš Palangos. Taip mūsų kurortas užsitikrins savo vardą ir vertę“,- kalbėjo R. Karčiauskas.

Viduržemio jūros regiono turizmo paroda yra didžiausia turizmo mugė regione ir laikoma pagrindiniu turizmo renginiu Izraelyje. Šiemet jau 17 kartą vykusioje parodoje dalyvavo per 300 dalyvių, iš 35 pasaulio šalių, renginį aplankė daugiau kaip 22 tūkstančiai lankytojų. Palangai atstovavo ir stendą pristatė dešimties žmonių būrelis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė ruošiasi ieškoti privataus investuotojo poilsio namų „Auska“ plėtrai, lapkričio pabaigoje tam pritarė kurorto taryba, trečiadienį skelbia portalas „Verslo žinios“.


Palangos senosios gimnazijos geografai praėjusį šeštadienį (sausio 28 d.) vyko į Vilniuje vykusią tarptautinę turizmo parodą „ADVENTUR 2023“, kurioje jie dalyvavo nacionaliniame geografinių žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“.


Šių metų Klaipėdos regiono turizmo rezultatai pozityvūs – keliautojų skaičius augo visose savivaldybėse, o atvykusiųjų viešnagė užtruko ilgiau. Klaipėdos regiono turizmo tarybos pirmininkės Romenos Savickienės teigimu, jei verslo, savivaldos, nacionalinių parkų atstovai ir kitos suinteresuotos šalys veiktų pagal vieningą konkurencingumą skatinančią strategiją ir...


Balandžio 5 dieną Baltarusijos sostinėje Minske prasidėjo 20-oji tarptautinė turizmo paroda „Leisure 2017“, kurioje pristatomas ir Palangos kurortas. Paroda truks keturias dienas iki balandžio 8 dienos.


Vasario 10-12 dienomis Palangos kurortas buvo pristatytas Estijos sostinėje Taline.


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Palanga - turizmo parodoje „Adventur 2014“ Vilniuje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 28 | Rubrika: Verslas pinigai

Savaitgalį Vilniuje vykusioje tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „ Adventur 2014“ Palanga pristatyta kartu su keliais pajūrio regiono miestais: Klaipėda, Klaipėdos rajonu, Skuodu, Šilute bei Kretinga.


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


Palanga planuoja glaudesnį bendradarbiavimo ryšį su Izraeliu. Palangą ir Izraelį suartino vasario 8-9 dienomis vykusi paroda. Tel Avive vykusioje tarptautinėje Viduržemio jūros regiono turizmo parodoje IMTM pirmą kartą buvo pristatyta Palangos kurorto VĮ poilsio namų „Baltija“ sanatorijos programa. „Parodoje užmezgėme naudingus ryšius su keliomis agentūromis, tai padės tartis dėl bendros...


Palanga pristatyta parodoje „VIVATTUR 2010“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 05 | Rubrika: Miestas

Vasario 26 dieną Palangos miesto delegacija vyko į didžiausią tarptautinę jau 16-tą turizmo, sporto ir laisvalaikio parodą „VIVATTUR 2010“, vykusią Vilniuje parodų centre „Litekspo“. Minėta paroda – viena didžiausių ir labiausiai lankomų parodų Baltijos šalyse. Šiemet parodoje dalyvavo 152 dalyviai iš 19-os šalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius