Palangoje ir Šventojoje nudistai dar ilgai bus engiami

Palangos tiltas, 2012-08-16
Peržiūrėta
3801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje ir Šventojoje nudistai dar ilgai bus engiami

Pastaruoju metu Šventojoje policininkai tapo dažni svečiai paplūdimyje. Dėl netikėtai pasipylusių moterų nusiskundimų, kad šalia moterų pliažo renkasi nudistai, tarp jų ir vyrai, policija vyksta vaikyti nuogalių iš šalia esančios teritorijos. Policininkai nepatingėjo užkopti ir į kopas. Nudistai buvo raginami apsivilkti maudymosi kostiumus ir degintis su jais. Žinoma, nudistai maudymosi kostiumų neturėjo ir beliko tik eiti namo arba vykti į kitą neoficialų, tačiau niekam netrukdantį, nudistų pliažą Palangoje.
„Mes tai tikrai nevarytume jų, bet gavome nurodymą iš aukščiau“, – aiškino neoficialiame Šventosios nudistų pliaže sutiktas policijos pareigūnas. Regis, moterys nusiramino tik tada, kai šalia jų pliažo pradėjo degintis vyrai ir moterys, bet nenuogi.
„Matyt, moteriškės nepatenkintos, matančios vyrų grožybes. Keista, bet nuogus vyrus pakeitę apsirengę vyrukai joms nė kiek netrukdo“, – sakė nudistas Laurynas, kartu su žmona atvykęs į Šventosios paplūdimį. Jiedu, o kartu dar maždaug 30-50 nuogalių vyrų ir moterų bei vaikų buvo išprašyti lauk.
Tačiau, kaip paaiškėjo, daugiau nusiskundimų pateikia ne moterys iš Šventosios moterų pliažo, bet šalia esančių prabangių apartamentų gyventojai ir nuomininkai.
RUAB „Baltijos pirkliai“ vadovė Jolanta Bacytė atskleidė, kad nudistai ir nuogos moterys iš moterų pliažo trukdo verslui. Ji atviravo: „Gauname labai daug nusiskundimų iš gyventojų. Kiek žinau, net yra parengta peticija nukelti moterų pliažą toliau. Aš žiūriu iš verslo pusės ir manau, kad nudistų ir moterų pliažai trukdo verslui“.
„Baltijos pirklių“ akcininkas, tuometinis Palangos tarybos narys Vaidas Šimaitis pridūrė, kad šią peticiją inicijavo jis pats.
„Aš tuomet dar buvau tarybos narys ir inicijavau, kad moterų pliažą perkeltų toliau. Į šį miestą, į šią pelkę investavau 8 mln. litų, o jie negali pastumti moterų pliažo! O tie nudistai apskritai čia nelegaliai renkasi. Nutiesiau du takus į paplūdimius – dabar vienas veda į moterų, kitas – į nudistų pliažą!“ – aiškino Vaidas Šimaitis. Verslininkas peticijoje surinko 180 parašų, tačiau prašymas perkelti moterų pliažą toliau nuo jo parduodamo nekilnojamojo turto nesulaukė miesto tarybos narių pritarimo.
Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas mums sakė, kad pranešimai apie besilepinančius saulės spinduliais nuogalius prasidėjo, kai šalia pradėjo vis daugiau rastis poilsiaviečių ir naujų namų. „Aš seniai žinau, kad yra neoficialus nudistų pliažas. Nusiskundimų prieš šį pliažą neturiu. Seniūnija neturi galių jo įteisinti. Viskas yra Palangos miesto savivaldybės žinioje. Jei ji įteisintų šį pliažą, aš nebūčiau prieš. Jei turėčiau galimybę priimti sprendimą dėl nudistų pliažo įteisinimo, tai aš jį ir priimčiau. Nematau nieko blogo, kad ir nudistai turėtų savo ruoželį“, – sakė seniūnas.
Vyrų pliažo Šventojoje, kaip ir Nidoje, taip pat nėra.
„Jūs teisus, – tai gali būti traktuojama kaip diskriminacija“, – aiškino Eugenijus Čilinskas.
Beje, nudistų pliažas Nidoje buvo įteisintas prieš penkerius metus. Tačiau ten nuogaliai rinkosi jau gerą dešimtmetį.
Kretingos savivaldybės atstovė spaudai Sandra Vaišvilaitė mus tikino, kad jei bus poreikis įkurti vyrų pliažą, tai savivaldybė tą ir padarys.
„Savivaldybė niekada nebuvo nusiteikusi prieš vyrų pliažą. Jei atsiras kažkoks ruožas, kuriame vyrai įpras degintis nuogi ar vyrai su oficialiu prašymu ir parašais kreipsis į savivaldybę, mes tikrai svarstysime tokį klausimą. Nidoje juk nudistų pliažas buvo įteisintas tik po to, kai žmonės, įpratę degintis nuogi, pradėjo lankytis tam tikrame paplūdimio ruože“, – sakė Sandra Vaišvilaitė.
Palangos neoficialus nudistų pliažas yra atokiau nuo miesto. Galbūt todėl policijos iškvietimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų čia negauta.
Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius mus tikino, kad dažniau policija gavo nusiskundimų dėl Šventosios neoficialaus nudistų pliažo.
Jis sakė: „Jei yra pranešimų, policija privalo į juos reaguoti. Kiek girdėjau, problemų daugiau iškyla Šventojoje, nes šalia yra moterų pliažas. Daugiausiai skundžiasi būtent moteriškės, esančios ten. Jei ir įteisins šį paplūdimį kaip nudistų, policija vis tiek turės reaguoti į nusiskundimus dėl netinkamų veiksmų, jei tai prieštarauja viešosios tvarkos įstatymui“.
Nudistė Kristina su savo drauge Inga nudizmu mėgaujasi jau gerus 20 metų.
„Čia, Palangoje, šis nudistų ruožas jau yra labai seniai. Aš dar mėgavausi jaunyste, kai pradėjau čia lankytis kartu su savo tėvais. Nudizmo neišsižadėjau ir užaugus, sukūrus šeimą. Tai tapo mano ir mano šeimos gyvenimo dalimi. Čia atvykstame kartu su savo draugais pailsėti nuo šurmulio ir atsipalaiduoti. Gaila, bet Palangos savivaldybė, kiek žinau, yra gavusi ne vieną prašymą įteisinti šį pliažą. Juolab, kad jis yra toli už bendrojo paplūdimio. Arti nėra jokių poilsiaviečių. Nesuprantu, kodėl Palanga nenori plėtoti nudistų turizmo“, – sakė 36-metė Kristina.
Iš tikrųjų, Palangos savivaldybė prašymų įteisinti nudistų paplūdimį yra gavusi ne vieną ir ne du. Tačiau miesto administracijos direktorės pavaduotojo Broniaus Martinkaus žiniomis, oficialių prašymų nebuvo gauta: „Kiek aš žinau, tai oficialių prašymų įteisinti Palangos nudistų paplūdimį nebuvo. Apskritai manau, kad moterų, vyrų, nudistų paplūdimių neturėtų likti. Užsienyje jau seniai nėra tokių dalykų. Žmonės, mėgstantys degintis nuogi, tiesiog renkasi kažkokioje atkarpoje ir ten būna. Taip, kaip ir Palangoje elgiasi nudistai. Kol kas jie niekam jokių problemų nesukėlė, turbūt ir nekels. Yra rimtesnių problemų mieste, nei nudistų pliažo įteisinimas. Bet tarybos nariams tokią idėją pasiūlysiu“.
Klaipėdiečiai ir miesto svečiai nudistai mėgautis saule bei jūra gali dviejuose paplūdimiuose – Smiltynėje ir Giruliuose nudistų pliažai oficialiai buvo paskelbti prieš maždaug septynerius metus. Taip pat prieš tai gerą dešimtmetį ten veikė neoficialūs nudistų paplūdimiai.
Beje, neoficialūs nudistų pliažai yra ir Juodkrantėje, netoli Trakų Akmenos ežero bei Kaune prie Nemuno.
 

Paulius TUMOSA

Jūsų komentaras:

Sraigė 2012-08-20 10:46 (IP: 78.62.189.215)
Gal žinote, kodėl PAlangos tilto gyvai nerodo internete?

Taip pat skaitykite

Sausio 13 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas renginys – latviškos knygos „Rucavos moterų pasakojimai“ pristatymas.


Baltijos jūros vanduo ties Palanga atitinka visus vandens kokybės higienos normų reikalavimus ir yra saugus poilsiautojams, kurie mėgaujasi vandens pramogomis.


Projekto viešinimo posėdžio metu, vykusio nuotoliniu būdu, visuomenei buvo pristatytas šalia uostamiesčio prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamas statyti naujas pastatas ir jo architektūriniai sprendiniai.


Gerbiami policijos pareigūnai, esate tikri Angelai sargai – tarsi nematomi, tačiau visuomet būnantys šalia ir prireikus ištiesiantys tvirtą pagalbos ranką.


Pirmadienį, kovo 8-ąją, Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo daugiau šypsenų ir spalvų: vyrai sveikino moteris su Kovo 8-ąja, tarptautine moters diena, kuri daugeliui šiais laikais tapo pavasario, atgimimo ir meilės diena.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Idealiausiai karštą, gyviausiai kurortinę 2002 metų liepos dieną, tikrai džiaugsmingai dirbant gelbėtoju Vanagupės poste, nuo tol man tapusiame dvasinio Prisikėlimo šventa likimine vieta, irkluojant mėlyną valtelę pro šalį karališkai oriai praplaukė dviejų muzikalių jaunų, gal ir susiporavusių žmonių katamaranas (tamilų kalboje „kattumaran“ –...


„Pagaliau mano, kaip palangiškio, svajonė išsipildė: mes turime sporto areną, kurios seniai reikėjo Palangai. Linkiu, kad tarp šių sienų užaugtų talentai, kurie savo sporto pasiekimais garsintų Palangą Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje“, – skambant ovacijoms universaliosios Palangos sporto arenos atidarymo metu šeštadienį sakė...


Pastaruoju metu Šventojoje policininkai tapo dažni svečiai paplūdimyje. Dėl netikėtai pasipylusių moterų nusiskundimų, kad šalia moterų pliažo renkasi nudistai, tarp jų ir vyrai, policija vyksta vaikyti nuogalių iš šalia esančios teritorijos. Policininkai nepatingėjo užkopti ir į kopas. Nudistai buvo raginami apsivilkti maudymosi kostiumus ir degintis su jais....


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius