Palangoje įvykusiame LXVIII Vilniaus aukcione pradinės – 1 tūkst. eurų – kainos kilo 7 ir daugiau kartų

Palangos tiltas, 2021-08-12
Peržiūrėta
2279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Adomas Galdikas-Žvejas (1936)
Adomas Galdikas-Žvejas (1936)

Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi. Meno mylėtojai atsiliepė į kvietimą prisidėti prie reikšmingos sukakties – skulptoriaus Antano Mončio (1921–1993) 100-ųjų gimimo metinių – paminėjimo: įsigyti visi aukciono kolekcijoje pasiūlyti šio menininko kūriniai, o už juos surinkta ženkli parama padės skulptoriaus sūnui Jean-Christophe išleisti prisiminimų knygą apie tėvą.

Iš viso aukcione parduota šiek tiek mažiau nei pusė kolekcijos lotų, tačiau jų kainos vidutiniškai kilo net iki 76 proc. Tarp brangiausiai įvertintų ir parduotų LXVIII Vilniaus aukciono kūrinių triumfavo rubrika „Lietuvos grafika“ ir ją papuošęs autorius Audrius Puipa (1960–1997). Dviejų jo preciziškai kruopščiai atliktų, laikmetį peršokančių savita ironijos ir nepagražintos kasdienybės doze kūrinių „Česius ir Ona“ (1994) bei „Mano šeimininkės virtuvė“ (1989) pradinės – 1 tūkst. eurų – kainos kilo 7 ir daugiau kartų. Toliau rikiavosi LXVIII Vilniaus aukciono tituliniu darbu tapęs dailininko Kazio Šimonio (1887–1878) kūrinys „Be pavadinimo [Deivė]“ (XX a. 4 deš.), parduotas už 6,2 tūkst. eurų, bei dailininko Adomo Galdiko (1893–1969) kūrinys „Žvejas“ (1936), įsigytas už 5,2 tūkst. eurų.

Tiesa, daugiausia dėmesio tarp aukciono dalyvių sulaukė pirmoji rubrika „Labdaros aukcionas: Antanas Mončys: 100 metų“, kurioje daugiau nei dvi dešimtys skulptoriaus kūrinių atliko ypatingą misiją. Visa pasiūlyta kolekcija rado naujus šeimininkus: daugelio kūrinių vertė kilo kone dvigubai ir tik vos keli buvo parduoti už pradines kainas. Labiausiai – beveik 3 kartus – kilo A. Mončio kūrinio „Kompozicija“ (1967) vertė, kuri finale siekė 1,16 tūkst. eurų.

Be jau paminėtų lotų, LXVIII Vilniaus aukciono dalyviai atkreipė dėmesį ir į kitas rinkinio vertybes – įsigyti taip pat gimimo šimtmetį mininčio tapytojo Prano Lapės (1921–2010), Česlovo Janušo (1907–1993), Antano Rūkštelės (1906–1990), Giedriaus Kazimierėno, Klaudijaus Petrulio, Jono Daniliausko, Pauliaus Juškos, Danieliaus Sodeikos ir kitų gerai žinimų autorių darbai.   

Įdomūs aukciono faktai: 

7 200 – tiek eurų kainavo brangiausiai aukcione parduotas kūrinys: Audriaus Puipos (1960–1997) spalvota litografija „Mano šeimininkės virtuvė“ (1989);

80 – po tiek eurų kainavo du pigiausi LXVIII Vilniaus aukciono lotai – fotografo Juozo Kazlausko (1942–2002) kūriniai „Sveikuoliai. Palanga“ (1997) ir „Mano balti sapnai. Fotografuota Naujojoje žemėje, iš serijos „Arkties atradėjų keliais“ (1982);

43 – tiek procentų visos siūlomos meno kūrinių ir vertybių kolekcijos buvo parduota LXVIII Vilniaus aukcione;

76 – tiek procentų vidutiniškai kilo LXVIII Vilniaus aukcione parduotų lotų kainos;

21 – tiek iš viso ir daugiausia LXVIII Vilniaus aukcione parduota vieno autoriaus – Antano Mončio – kūrinių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

NT kainoms šalyje stabilizuojantis, panašu, toli gražu ne visi pardavėjai linkę mažinti kainų. Net jei būsto dydis siekia vos 18 kvadratinių metrų, pardavėjai šiandien vis dar drąsiai prašo daugiau nei 6 tūkst. eurų už vieną kvadratinį metrą.


Ketvirtadienį pasibaigusiame Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuotame neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastato Šventojoje aukcione už turtą pasiūlyta pradinė kaina – 1,08 mln. eurų.


Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ skelbia paskutinių apartamentų „Šventosios vartų“ projekte aukcioną. 


Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Jauna Palangos gyventoja vasario 9 d. vakarą buvo apgauta sukčių ir prarado solidžią sumą pinigų.


2017 m. Lietuvoje kilo 9394 gaisrai. Palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 6,4 proc. Pernai gaisruose žuvo 103 žmonės (2016 m. – 101), iš jų – 3 vaikai (5), o 181 gyventojas (204) patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 152 žmones, iš jų 15 vaikų gyvybes, 721 pastatą, 117 transporto priemonių, 499 gyvūnus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius