Paskutiniai apartamentai „Šventosios vartuose“ parduodami aukcione: pradinė kaina – 360 tūkst. eurų

Palangos tiltas, 2022-07-20
Peržiūrėta
820
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskutiniai apartamentai „Šventosios vartuose“ parduodami aukcione: pradinė kaina – 360 tūkst. eurų

Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ skelbia paskutinių apartamentų „Šventosios vartų“ projekte aukcioną. Pradinė prabangaus būsto ant Baltijos jūros kranto kaina – 360 tūkst. eurų.

„Mažaaukščių namų kvartalas „Šventosios vartai“ yra įsikūręs prie pat paplūdimio, nedideliame pusiasalyje, apsuptame jūros, kopų ir Šventosios upės žiočių. Todėl su paskutiniaisiais apartamentais ir projektu norime atsisveikinti kitaip – surengdami aukcioną. Tam pasirinkome vienus geriausių apartamentų projekte, kuriame jau susibūrusi ir gyvena bendruomenė. Pro būsto langus matosi Šventosios upės žiotys ir Baltijos jūra – tai analogų šalyje neturintis vaizdas“, – komentuoja „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis. 

Aukcione bus parduodami per visą pastato aukštą išsidėstę erdvūs trijų kambarių apartamentai, kurių plotas kiek daugiau nei 76 kv. metrai. Pajūrio panorama atsiveria per panoraminius langus, o komfortą užtikrina apartamentų apdailai naudotos kokybiškos medžiagos – natūralaus ąžuolo grindys, vokiška keramika, taip pat sumontuoti kondicionieriai. Įspūdingu vaizdu taip pat galima mėgautis 15 kv. metrų terasoje. Kartu su apartamentais parduodama vieta automobiliui ir sandėliukas. 

Vystant projektą, investuota į išmanius sprendimus apartamentų viduje, leidžiančius nuotoliniu būdu valdyti vidaus patalpų temperatūrą. Komplekso teritorija apjuosta tvora ir stebima apsaugos kameromis. Namus supanti pajūriui būdingais augalais gausiai apželdinta aplinka – visuomet sutvarkyta ir pritaikyta šeimos laisvalaikiui, joje įrengtos poilsio zonos su kepsninėmis, žaidimų erdvės. 

Pradinė apartamentų kaina aukcione – 360 tūkst. eurų, tačiau vertinant šiuo metu pajūryje esančio NT kainas, neabejojama, kad būstas gali būti parduotas už kur kas didesnę sumą. J. Dovidonis skaičiuoja, kad prestižinio būsto kaina šalies pajūryje šiuo metu gali siekti 6000 eurų už kv. metrą ir tai nėra riba.

Apartamentų, kurie yra Baltijos jūros pakrantėje, Lietuvos teritorijoje yra labai mažai, todėl didelio pirkėjų susidomėjimo projektas sulaukė nuo pat pradžios. Visuose apartamentuose jau įsikūrę gyventojai ir susiformavusi aktyvi bendruomenė, kuri itin vertina privatumą ir saugumą. Be to, „Šventosios vartai“ gyvybe alsuoja ne tik vasarą, bet ir šaltuoju sezonu. Tam įtakos turėjo COVID-19 pandemija, kuri su savimi „atsinešė“ nuotolinį darbą, poreikį pabėgti iš miesto ir turėti antrus namus poilsiui per kelias valandas automobiliu įveikiamu atstumu.

„Dėl staiga išaugusio atostogų būsto poreikio NT vertė pajūryje stipriai pakilo, o pasiūla ir toliau nespėja su paklausa. Palyginti su pasiūla, būstai pajūryje perkami dvigubai greičiau nei Vilniuje. Pajūryje rinka išlieka stabili, ją mažiau paveikė išoriniai dirgikliai. Be to, jei anksčiau rinka aktyvesnė buvo Nidoje ar Palangoje, tai pastaraisiais metais populiarūs tapo ir kiti pajūrio miesteliai, tarp kurių – Šventoji. Ateityje tokių vietų mažės, todėl būstas Baltijos jūros pašonėje išlieka patrauklia investicija. Ribota pasiūla diktuoja ne tik vis augančią būsto kainą, bet ir užtikrina NT likvidumą“, – tvirtina J. Dovidonis. 

Vystydama „Šventosios vartus“ bendrovė „Realco“ naujam gyvenimui prikėlė kone dešimtmetį apleistą teritoriją ir pastatus prestižinėje Šventosios vietoje – projektas harmoningai įsiliejo į vietos kraštovaizdį. Į sklypo sutvarkymą ir ant Baltijos jūros kranto iškilusį projektą „Realco“ investavo per 7 mln. eurų. Pirkėjams iš viso buvo pasiūlyti 99 apartamentai.

Projekte buvo įrengtas ir pirmasis šalyje pavyzdinis būstas, kuriame panaudoti vien Lietuvos kūrėjų darbai: baldai, kilimai, šviestuvai, paveikslai ir kitos interjero detalės. Šis būstas buvo pastebėtas ir įvertintas kasmetiniuose apdovanojimuose „Metų interjeras/Auksinė paletė‘20“, kur laimėjo „Metų tautos interjero“ titulą. 

„Šventosios vartų“ projektas taip pat dalyvavo Baltijos šalių NT konkurse, kur jis pateko tarp TOP penkių geriausių gyvenamųjų projektų.  

Registracija į aukcioną prasidės rugsėjo 5 d. 

Daugiau informacijos https://www.sventosiosvartai.lt/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį pasibaigusiame Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuotame neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastato Šventojoje aukcione už turtą pasiūlyta pradinė kaina – 1,08 mln. eurų.


Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ skelbia paskutinių apartamentų „Šventosios vartų“ projekte aukcioną. 


Už buvusius Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pastatus Palangoje aukcione pasiūlyta 1,8 milijono eurų – 2,6 karto daugiau nei pradinė kaina. Tai buvo pirmas šio turto aukcionas. 


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Karantino metu Palangos kurortas suklestėjo – apie 30–50 turtinių vienetų būdavo parduodami kas 2–3 dienas. Kiti pajūrio būstai vidutiniškai buvo pardavinėjami už 2,2 tūkst., vėliau – 2,4 tūkst. eurų, o dabar kaina siekia 2,6 tūkst. eurų už kvadratinį metrą. 


Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 7-8 d.) Palangoje įvykęs LXVIII Vilniaus aukcionas ne tik stebino dalyvių aktyvumu ir įsirašė į istoriją kaip aukcionas, kuriame labiausiai kilo parduotų lotų kainos, bet ir tapo istorijos įprasminimo dalimi.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


„1,8 mln. eurų skamba įspūdingai, bet šiuo namu domimasi ir, manau, jį parduos“, –15min.lt sako nekilnojamojo turto agentė Ona Mackevičienė. Būtent tokios sumos, 1,8 mln. eurų, prašoma už erdvų apie 350 kv. m privatų namą Palangoje.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius