Palangoje minėtos dvi šventės, suviliojusios gausybę žmonių

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-05-15
Peržiūrėta
694
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje minėtos dvi šventės, suviliojusios gausybę žmonių

Praėjęs savaitgalis priminė vasarą – į Palangą suplūdo tiek žmonių, kaip būna karštą vasaros dieną. Juos viliojo ne tik šiltas oras, bet ir dvi šventės. Čia buvo minimas tradicinis, jau dešimtasis Gintarinis savaitgalis ir pirmą kartą švęstos Grundulinės. Kas skubėjo prisirinkti pilnas rieškučias jūrų dievo Bangpačio mėtomo gintaro, o kas ant jūros tilto su meškerėm rankose laukė laimikio – grundulų.

Varžėsi rinkimo čempionate
Pradėjęs nuo J. Basanavičiaus gatvės karieta kinkytas Bangpatys (renginių organizatorius Nerijus Stasiulis) gintarų barstyti patraukė link jūros. Daug gintaro išberta ir pačioje jūroje. Tad atvykusius į Palangą pasivaikščioti pajūriu gintaras džiugins dar porą savaičių.
Iš viso paplūdimyje ties jūros tiltu buvo išbarstyta apie 70 kilogramų smulkaus gintaro, kurį šventės svečiams dovanojo Palangos miesto savivaldybė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos gintaro meistrų gildija.
Išbarstytas gintaras suteikė galimybę pasivaržyti. Susirinkusieji dalyvavo gintaro rinkimo čempionate, kai kurie surinko ir po tris kilogramus gintaro. Popiet prie jūros tilto vyko tradicinis gintaro rinkimo čempionatas, kuriame dalyvauti buvo pakviesta 10 dalyvių. Čempionatas vyko penktąjį kartą, o šiemet garbingą pirmąją vietą jau trečią kartą pelnė Gintaras, kuris į Palangos šventę atskrido net iš Švedijos. Ir apskritai retas kuris Palangą paliko be gintarėlio rankose.
Atkreiptas dėmesys ir į tuos, kurie į šventę atvyko pasidabinę gintariniais papuošalais, o tokių būta ne vienas. Jie susirungė rimtoje kovoje dėl gražiausiojo papuošalo titulo.
„Ką žinote apie gintarą, be to, kad jis gražus?“ – klausė susirinkusiųjų šventės dalyvių Bangpatys. Pasigirdo įvairių atsakymų: gintaras – ne tik puošia, bet jis ir gydo, be to, jis naudojamas kaip laimės amuletas. O paklausus, kaip gintaras atsirado, žinoma, daug kas žinojo, kad jis išplukdomas jūros bangų. Bangpatys priminė legendą, jog jūros bangų skalaujamas gintaras atsirado Perkūnui sudaužius Jūratės gintaro rūmus. Taip padarė supykęs, jog Jūratė įsimylėjo paprastą žveją Kastytį. Šios meilės simbolis stūkso ir Palangoje – pastatyta Jūratės ir Kastyčio skulptūra, prie kurios ne vienas atvykęs į kurortą nori įsiamžinti.

Susirungė gintaro papuošalų mylėtojai
Dėl gražiausio papuošalo turėtojo vardo pirmiausia pakovoti susirinko patys mažiausieji šventės dalyviai. Mažieji, pasidabinę gintariniais papuošalais ir nepabūgę jų visiems parodyti, atvyko iš Telšių, Klaipėdos, o ir šeimininkų, palangiškių, būta. Žinoma, nugalėtojais tapo visi gintarą mėgstantys mažieji. Juos pasveikino ir prizais apdovanojo Palangos gintaro meistrų gildijos vardu tautodailininkas Albertas Bukauskas.
Vaikinų kategorijoje konkurencijos kaip ir nebuvo, regėtas tik vienas vaikinas, užsisegęs gintaro papuošalą. Tačiau kur kas nuožmesnė kova užvirė tarp gražiosios lyties atstovių. Tai, kad tai sunkiausia užduotis, nes moterys visos gražios, elegantiškos, patvirtino ir Bangpatys, tad jis paragino atkreipti dėmesį į papuošalo originalumą. Savo gintarinius papuošalus šventės metu pademonstravo palangiškės Janina, Daiva, Ulijana, Birutė iš Impilties, Lijana iš Toronto, Aurelija iš Vilniaus, Dalia iš Klaipėdos. Bangpatys itin džiaugėsi, jog ir tolimoje Kanadoje gintaras puošia ir nuolat šildo konkurse dalyvavusią Lijaną. Palangoje savaitgalį lankėsi ne vienas atvykėlis iš svetur, ir ne tik emigrantas. Bangpatys papasakojo, jog sutikęs žmones iš Japonijos jis stebėjo, kaip žmonės „buvo šoke“, pamatę tiek gintaro, nes pas juos gintaras – aukso vertės. Netrukus ant scenos užkopė ir pro šalį ėjusios trys merginos iš Maroko, Italijos, kurioms buvo įteiktos atminimo dovanos, kad Palanga teiktų visapusiškai gerus prisiminimus.
Galiausiai buvo paskelbtas gintaro papuošalais pasidabinusių moterų superfinalas. Į jį pateko palangiškės Janina ir Ulijana. Ponia Janina buvo padabinusi ne tik savo kaklą, ranką, bet ir koją. Moteris atskleidė, jog jos papuošalai yra labai seni ir labai brangūs, neįkainojami. „Jie jau yra enciklopediniai“, – linksmai nusiteikusi sakė moteris. Žiūrovams itin patiko ponios Ulijanos papuošalas – ragų ir gintaro derinys. Jį, pasakojo moteris, jai padovanojo jos mylimas vyras ir pats šį papuošalą pagamino.

Žvejyba buvo itin sėkminga
Vėliau galiausiai patraukta pasižvalgyti, kaip sekėsi iš jūros nuo ryto žvejojusiems žvejams – vyrams, moterims ir vaikams, atvykusiems iš įvairių miestų – traukti grundulus. Žvejyba buvo tokia sėkminga, jog vos spėta juos traukti. Retas kuris žvejys liko su tuščiu kibirėliu. Kalbinti žvejai džiaugėsi laimikiu ir žvejybą įvardino tikrai gera.
Kaip teigė renginio koordinatorius N. Stasiulis, šiuo renginiu siekta atkreipti dėmesį į žvejų bendruomenę ir visų bendrą turtą – jūros tiltą, kurį visiems privalu saugoti.
Beje, J. Basanavičiaus gatvėje iki pat sekmadienio šurmuliavo tautodailininkų bei gintaro apdirbimo meistrų kermošius, sklido šioje pėsčiųjų pamėgtoje gatvėje ir kepamų, verdamų bei rūkomų grundulų kvapas. Stintų ordino riteriai visiems norintiems pristatė šios žuvies gaminimo galimybes bei kvietė paskanauti patiekalų iš šios žuvies.
Gintarinis savaitgalis bei Grundulinės Palangoje – įžanga į jau netrukus, gegužės 26-28 dienomis, vyksiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą 2017“, kurios metu mieste nestigs net tik pramogų, bet ir sportinių renginių bei itin aukšto lygio pučiamųjų muzikos koncertų – paskutinį pavasario savaitgalį į Palangą pakvies ne tik Kurorto šventės, bet ir festivalio „Sportas visiems“ bei pučiamųjų muzikos festivalio „Amber Wind“ renginiai. Kaip ir kasmet, miesto centre šurmuliuos kermošius „Palangos Juzė“, mažųjų pramogautojų lauks žaismingos atrakcijos Palangos pasakų parke, vyks ir daugiau įdomių renginių. Šventę vainikuos įspūdingas fejerverkas nuo jūros tilto.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors penktadienį Vyriausybė paskelbė apie nuo šeštadienio grąžinamus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, panašu, kad poilsio prie jūros pasiilgusių žmonių tai neišgąsdino. Šiandienos popietę pagrindinėje Palangos gatvėje buvo galima pamatyti daugybę link jūros traukiančių žmonių.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Praėjęs savaitgalis priminė vasarą – į Palangą suplūdo tiek žmonių, kaip būna karštą vasaros dieną. Juos viliojo ne tik šiltas oras, bet ir dvi šventės. Čia buvo minimas tradicinis, jau dešimtasis Gintarinis savaitgalis ir pirmą kartą švęstos Grundulinės. Kas skubėjo prisirinkti pilnas rieškučias jūrų dievo Bangpačio mėtomo gintaro, o kas ant...


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Kantrybės keliu link auksinės šventės

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 26 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį ypatinga šventė nudžiugino palangiškių šeimą. Karilė ir Povilas Grikšai pakvietė pačius artimiausius žmones atšvęsti savosios šventės – Auksinių vestuvių metinių. Drauge nugyvenę penkiasdešimtmetį jie spindi didžiule meile ne tik vienas kitam, bet ir gyvenimui. Šią progą paminėti jie nusprendė Palangos bažnyčioje, kurioje prie 50 metų sumainė aukso žiedus bei...


Daugėja socialiai pažeidžiamų žmonių

‚Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Miestas

Augant bedarbių skaičiui, atsiranda vis daugiau socialiai pažeidžiamų žmonių. Pristigus pajamų tenka ieškoti išeities iš susiklosčiusios keblios padėties, todėl vis daugiau žmonių kreipiasi į Socialinės rūpybos skyrių, tikėdamiesi gauti maisto davinių. Šiais metais priimti jau 226 prašymai ir prognozuojama, kad skaičius dėl skurdžios materialinės padėties augs.


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 13 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius