Palangoje valdininkai ieškojo naujų užsienio turistų priviliojimo būdų

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-07-27
Peržiūrėta
2023
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje valdininkai ieškojo naujų užsienio turistų priviliojimo būdų

Trečiadienį Palangoje posėdžiavo Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės A. Skaisgirytės-Liaukšienės. Dvi valandas trukusio posėdžio metu tartasi, kokius žingsnius reikia žengti, kad užsienio turistams Lietuva taptų dar patrauklesnė valstybė. 

 

Populiarės Lietuva, bus nauda ir Palangai

 

Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti vienija vyriausybinių institucijų atstovus – Užsienio reikalų ministeriją, Vidaus reikalų ministeriją, Valstybinį turizmo departamentą, taip pat – kurortų Savivaldybes bei nevyriausybinį sektorių – verslo ir turizmo asociacijas.

Pasak viceministrės, siekiant šio tikslo būtina populiarinti Lietuvą užsienyje, rengti efektyvias informacines kampanijas, lanksčiai spręsti vizų išdavimo klausimą bei užtikrinti efektyvų konsulinės tarnybos darbą. Ne mažiau svarbu ir verslo atstovų pastangos užtikrinant paslaugų kokybę.

Posėdžio metu pasidžiaugta, jog užsienio turistai mielai renkasi Lietuvos kurortus: Druskininkus, Nidą, Palangą. Tai rodo, jog Lietuvos ekonomika pamažu atsigauna, kyla teikiamų paslaugų kokybė.

Valstybinio turizmo departamento direktorė R. Balnienė pažymėjo, jog lyginant su praėjusių metų ketvirčiu, turizmas Lietuvoje išaugo beveik 30 proc.: „Mūsų istorijoje dar nėra buvę tokių turistų srautų. Lietuvoje apsilankė 1,5 mln. užsienio svečių, tokio įspūdingo kiekio tikrai nesitikėjome“.  R. Balnienė taip pat atkreipė dėmesį, jog Lietuvai netrukus atsivers naujos turizmo rinkos – Kinija, Korėja, Argentina, Brazilija bei Čilė. Tačiau tai atneš ne tik daugiau pajamų, bet ir papildomų rūpesčių, ir turizmo atstovai tam turi gerokai pasirengti.

 

Didelis lietuviškų vizų poreikis Baltarusijoje

 

Itin ženklus išduodamų Lietuvos vizų skaičiaus augimas juntamas Baltarusijoje. Praėjusiųjų metų balandį išduota 6 tūkst. 2 vizos, šiemet tą patį mėnesį – 11 tūkst. 744 vizos. Gegužę išduotų vizų skaičius, palyginti su analogišku 2010 m. laikotarpiu, taip pat didėjo – atitinkamai 6 tūkst. 657 ir 13 tūkst. 418, birželį šie skaičiai - atitinkamai 8 tūkst. 454 bei 12 tūkst. 780. Liepą pernai išduota 7 tūkst. 736 vizos, šiemet prognozuojama, kad šis skaičius sieks apie 11 tūkst. Maskva, Sankt Peterburgas, Kaliningradas – taip pat pasižymi išduodamų vizų skaičiaus augimu.

Generalinis konsulas Kaliningrade V. Stankevičius pabrėžė transporto infrastruktūros svarbą: „Turistai privalo kuo lengviau pasiekti mūsų šalies kurortus. Reisu Maskva – Palanga kiekvieną sekmadienį atskrenda tik po 50 žmonių, reikia šį skaičių didinti. Patekti į Lietuvą nėra sudėtinga – vizos skubos tvarka yra išduodamos per parą už 70 EUR.

Posėdžio metu kelta nemažai turizmui aktualių problemų. Viena iš jų – transporto infrastruktūra. V. Stankevičius atkreipė dėmesį, jog šiai sričiai reikia skirti daugiau dėmesio. „Itin aktualu, kad turistai kuo patogiau pasiektų mūsų šalies kurortus“, - sakė V. Stankevičius.  

Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė D. Mažeikaitė iškėlė dar vieną turistams aktualią problemą – informacijos stoką. Pasitaiko atvejų, kai atvykusieji į Lietuvos kurortus sveikatinimo tikslais namo išvažiuoja anksčiau, nei gauna visas procedūras, dėl vienintelės priežastis – besibaigiančios vizos. D. Mažeikaitė atkreipė dėmesį, jog ne tik svečiai, bet ir mūsų viešbučių, poilsio namų ar sanatorijų atstovai neretai nežino, kad būnant Lietuvoje, galima Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje pratęsti vizos galiojimo laiką. Posėdžio metu sutarta, jog šiuo klausimu būtina surengti mokymus viešbučių administratoriams, taip pat – išleisti specialų lankstinuką, kuriame bus pateikta visa turistams aktuali informacija.

 

Reikalingos daugkartinės vizos

 

Atkreiptas dėmesys ir į kitą kurortams aktualią problemą – verslininkai prašo, kad asmuo, du kartus pasinaudojęs sveikatinimo paslaugomis, galėtų gauti daugkartinę Lietuvos vizą. Čia, kaip paaiškėjo posėdyje, taip pat reikia daugiau informacijos turistams – tokia galimybė yra, tačiau ne kiekvienas ja pasinaudoja dėl žinių stygiaus. Daugkartinės vizos išduodamos, tačiau asmens kelionės dokumente turi atsispindėti, kad jis ne kartą lankėsi Lietuvoje. Bet jei Kaliningrado srities gyventojas į Lietuvą vyksta per Lenkiją, antspaudo, patvirtinančio, jog jis kirto mūsų šalies sieną, kelionės dokumente nėra. Kad tokiems turistams nekiltų kliūčių gauti daugkartines vizas, sutarta informuoti viešbučių ar poilsio namų administratorius, kad šie išduotų laisva forma parengtą raštišką patvirtinimą, jog konkretus asmuo nurodytu laiku tikrai viešėjo Lietuvoje.

Palangos meras Š. Vaitkus pasidžiaugė, jog Rusijoje jau rudenį duris atvers tarptautinės įmonės, kurios suteiks galimybę maždaug 40-yje miestų šios šalies piliečiams gauti Lietuvos vizas. Iki šiol tokia galimybe pasinaudoti galima tik Maskvoje, Sankt Peterburge bei Kaliningrade.  Kurorto vadovas atkreipė dėmesį, jog atokiai nuo didžiųjų miestų gyvenantiems rusams esama sistema yra labai nepatogi, todėl šis klausimas keltas prieš pusantro mėnesio, Palangos merui lankantis Užsienio reikalų ministerijoje.  Tąkart Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog Estija ir Latvija problemą jau išsprendė – Rusijoje veikia apie 40 tarptautinių įmonių, atlikusių visas reikiamas procedūras bei užsitarnavusių Užsienio reikalų ministerijos pasitikėjimą, į kurias piliečiai gali kreiptis dėl vizų. „Malonu, kad Lietuva šį klausimą taip pat sprendžia. Rudenį numatomi pokyčiai bus didžiulis supaprastinimas, lemsiantis rusų turistų skaičiaus augimą. Kurortai iš to turės didžiulės naudos“, - sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga pernai iš turistų surinko apie 1 mln. 200 tūkstančių eurų pagalvės mokesčio. Kaimynų pavyzdžiu dabar nori sekti ir Kretingos rajono politikai – jie planuoja įvesti mokestį turistams už poilsį viešbučiuose, nuomojamuose būstuose, turizmo sodybose. 


Nereikia ir sakyti – priežasčių, kodėl mums yra svarbios ir reikalingos užsienio kalbos, labai daug.


Apie tai, kad Palangoje, Vytauto gatvėje, įsikūrusi sena vaistinė, žino bemaž kiekvienas. Tačiau ar žinote, kokius laikus ji mena? Kodėl įėjus virš galvos kabo didžiulis krokodilas? Galiausiai, dėl kokių dviejų produktų čia kreipiasi žmonės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir užsienio svečiai?


Kaip laikomasi saviizoliacijos reikalavimų, praėjusią savaitę Palangoje patikrinti 42 asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, iš jų 11 – atvykusiųjų iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Nustatyti 2 pažeidimai dėl saviizoliacijos laikymosi, surašytas 1 protokolas.


Šiuo metu (sekmadienį, kovo 29 d.) Palangos miesto savivaldybės komanda rūpinasi 21 palangiškiu grįžusiu iš užsienio ir kurie save izoliavo savivaldybės suteiktose patalpose.


Palangos miesto savivaldybės įmonių, įstaigų, institucijų darbuotojams ir valstybės tarnautojams iki balandžio 14 d. imtinai uždrausta vykti į komandiruotes Lietuvoje ir į užsienio valstybes.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje žinias tobulino užsienio šalių lituanistai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangoje savąsias lietuvių kalbos žinias tobulino užsienio šalių lituanistikos bei baltistikos centruose dirbantys dėstytojai. Nemaža dalis jų, patys savo laiku išmokę archajiškiausias indoeuropiečių prokalbės formas išlaikiusios mūsų kalbos, dabar jos moko kitus studentus.


Trečiadienį Palangoje posėdžiavo Tarpžinybinė darbo grupė vizų išdavimo turistams procedūrų tobulinimo klausimams nagrinėti, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės A. Skaisgirytės-Liaukšienės. Dvi valandas trukusio posėdžio metu tartasi, kokius žingsnius reikia žengti, kad užsienio turistams Lietuva taptų dar patrauklesnė valstybė.  


Palangoje įvyko vienuoliktasis kasmetinis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jo metu ministrai - Lietuvos Vygaudas Ušackas, Vokietijos Frankas Valteris Steinmeieris, Latvijos Maris Riestinis ir Estijos Urmas Paetas – aptarė galimybes dėl glaudesnio bendradarbiavimo Europos Sąjungos instituciniais klausimais, įgyvendinant Lisabonos sutartį ir kuriant Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius