Palangoje vykusio teniso turnyro finale – įnirtinga šeimų dvikova

Palangos tiltas, 2022-07-20
1206

Michailo Levino nuotr.

Praėjusį savaitgalį Palangoje surengtas dvejetų turnyras „Kia taurė '22“ tapo masiškiausiu interneto platformos ir turnyrų organizatoriaus „Teniso Namai“ kada nors Lietuvoje surengtu dviejų dienų turnyru. Net 132 tenisininkai ir tenisininkės čia varžėsi dėl apdovanojimų 8 skirtinguose divizionuose – 4 vyrų, 2 moterų ir 2 mišrių dvejetų.

Įtemptas stipriausiojo pagal pajėgumą Masters diviziono finalas kartu priminė šeimų turnyro dvikovą. Mat jame susikovė klaipėdiečiai tėvas ir sūnus Raimondas ir Mantas Griciai bei iš Vilniaus atvykę tėvas ir sūnus Tadas (vyr.) ir Tadas Tarasevičiai. Turnyro nugalėtojų taurė šį kartą liko pajūryje: lemiamame susitikime klaipėdiečiai triumfavo 6:3 7:5.

„Puikus turnyras, daug stiprių varžovų, gerų mačų. Ir, aišku, puiki nuotaika po laimėto finalo. Sakyčiau, psichologiškai buvome kiek tvirtesni, lemiamais momentais laimėjome svarbiausius taškus. Mūsų pasitikėjimas savimi gerokai išaugo po per kraujus laimėto pusfinalio. Lemiamame jo taibreike atsilikome 5:8, tačiau tuomet laimėjome 5 taškus iš eilės“, – pasakojo R. Gricius.

Jo sūnus Mantas jau aštuonerius metus Klaipėdoje dirba teniso treneriu, o jaunesnysis Tadas Tarasevičius dar ne taip seniai medžiojo ATP taškus „Futures“ serijos turnyruose. Ar nesunku gerokai solidesnio amžiaus tėvams žaisti prieš dar neseniai profesionaliai sportavusį jaunimą?

„Žinoma, kad lengva nėra. Ypač pradžioje, kol apsipranti su jų smūgių greičiu. Aišku tai, kad tiek aš, tiek, matyt, ir vyresnysis Tarasevičius, laikas nuo laiko vis dar pažaidžiame su savo sūnumis, padėjo. Tie greičiai mums nebuvo nauji. O šiaip laimėti su savo sūnumi yra dvigubas džiaugsmas. Iš karto po turnyro Palangoje su Mantu sutarėme, kad šiemet kartu dalyvausime dar bent keliose varžybose“, – šypsojosi klaipėdietis.

Vyrų Top diviziono nugalėtojais tapo Povilas Marcinkevičius ir Airidas Uosis, antrajame divizione triumfavo Tomas Barysas ir Donatas Bingelis, o trečiajame – Vytautas Binkauskas ir Petras Ličkus.

Moterų Top diviziono čempionių titulą iškovojo Milda Mozūraitė ir Radvilė Zeikutė, o antrame divizione pajėgiausios buvo Adelė Gricienė ir Dainas Uldukienė. Pajėgiausiame mišrių dvejetų divizione niekas neprilygo Inesai Narkutei ir Arnui Zilniui, o antrame – Juditai Eidukaitienei ir Lukui Linkui.

Palangoje vykęs turnyras „Kia taurė '22“ buvo antrosios „Teniso Namai“ vasaros turnyrų serijos varžybos šiais metais. Birželio mėnesį analogiškas turnyras vyko Birštone, o rugpjūčio 13-14 d. tenisininkų karavanas patrauks į Dzūkiją. Druskininkuose vyks mero taurės varžybos.

„Teniso Namai“ yra didžiausia tenisininkus jungianti interneto platforma ir turnyrų organizatorius Lietuvoje, vienijantis per 5 tūkstančius šio sporto mėgėjų.

Praėjusį savaitgalį Palangoje surengtas dvejetų turnyras „Kia taurė '22“ tapo masiškiausiu interneto platformos ir turnyrų organizatoriaus „Teniso Namai“ kada nors Lietuvoje surengtu dviejų dienų turnyru.

Palangiškė Mūza Olimpija Svetickaitė, IIB klasės mokinė, LRT projekto „Tūkstantmečio vaikai“ vienuoliktokų grupės finale pasirodė geriausiai – jai skirta I vieta!

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl triukšmo, sklidusio iš pernai metų liepą Palangoje vykusio festivalio. Tyrimas nutrauktas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti baudžiamojo nusižengimo požymių, tačiau festivalio organizatoriui gresia administracinė atsakomybė.

Praėjusį savaitgalį Palangos teniso kortuose vyko turnyras, kurį organizavo Simas Kučas ir Otilija Norkutė. Čia susirinko visi teniso mylėtojai ir entuziastai, tarp kurių buvo ir Edgaras Jankauskas, Ervinas Kvitkauskas, Vladas Numavičius ir kiti.

Šeštadienį, liepos 11 d., Palangoje baigėsi antrasis „Hoptrans 3x3“ turnyro etapas. Aštuonios komandos iš pradžių pateko į atkrintamųjų etapą, o vėliau paaiškėjo, kad antrame turnyro etape vėl triumfavo Utenos „Juventus-Uniclub Casino“ komanda. Tai antroji uteniškių pergalė iš tiek pat galimų.

Palangos Sporto centro 2009 metais gimusių futbolininkų komanda tapo 2019 m. "Wellkid" turnyro čempionais. Anksčiau tapę stipriausia Žematijos regiono komanda, palangiškiai ketvirtfinalyje nugalėjo 2018 metų Lietuvos čempionus "Kauno taurą" 3-1, pusfinalyje įveikė Alytaus komandą 5-1, o auksiniame finale nugalėjo Vilniaus BFA komandą rezultatu 3-1.

Tenisas gali tapti dar viena sporto šaka, kurią propaguos Palanga. Didžiausio šalies kurorto savivaldybė siekia perimti Gėlių alėjoje esantį nebenaudojamą teniso aikštyną ir jo pastatus. Tam pritarė Palangos taryba. Dabar bus laukiama atitinkamo Vyriausybės nutarimo, kuris atrištų rankas plėtoti kurorte naują sporto veiklą. „Ta bazė didelė, ji buvo perduota...

Palangos teniso klubo valdybos narys, teniso entuziastas Rimantas Budginas su tenisu susidraugavo išbandęs keletą kitų sporto šakų. Nors ir kitur sekėsi neblogai, palangiškis tikino nesigailintis galiausiai pasirinkęs būtent tenisą. „Jau dvidešimt metų kiekvieną savaitę su teniso rakete draugauju 3-4 kartus po dvi valandas per dieną. Šis sportas mane...

Šį savaitgalį prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras. Džiugu, kad jau 51 kartą į Palangą susirinks ne tik stipriausi Lietuvos teniso žaidėjai, bet ir stiprūs žaidėjai iš užsienio.