Prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras

Palangos tiltas, 2015-07-16
Peržiūrėta
2165
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras

Šį savaitgalį prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras. Džiugu, kad jau 51 kartą į Palangą susirinks ne tik stipriausi Lietuvos teniso žaidėjai, bet ir stiprūs žaidėjai iš užsienio.
Palanga nuo seno turi gilias teniso tradicijas, dar praėjusio šimtmečio pradžioje pirmąją aikštelę dabartiniame botanikos parke įrengė Grafas Tiškevičius, dar ir dabar ten yra teniso grunto liekanos.
Kuriantis kurortui jau prieškario metais Gedimino gatvėje buvo įrengtos dvi teniso aikštelės ir jose vykdavo tarptautinės varžybos. 1964 metų rugpjūčio 20 dienos Sporto laikraštis skelbė straipsnį „Sportas – sveikatos šaltinis“, jame buvo aprašomas pirmasis Lietuvos veteranų čempionatas. 1982 m., Lietuvos TSR teniso federacijos sprendimu, Palanga pasirinkta kaip labiausiai tinkama tenisui propaguoti skirta vieta ir pastatyta, tuo metu, moderni teniso mokomoji bazė su septyniomis gruntinėmis teniso aikštelėmis. Nuo 1983 metų Palangos vykdomojo komiteto sprendimu, gerbiamo teniso entuziasto Felikso Užpelkio, tuo metu vykdomojo komiteto pavaduotojo, pastangomis buvo įsteigti du trenerių etatai. Tenisą lankė apie 100 vaikų. Pavarčius Vincento Korkučio knygą „Lietuvos tenisui – 75“ Palanga minima labai dažnai, čia „virė“ teniso gyvenimas, vyko daugelis tarptautinių ir Lietuvos teniso varžybų. Visas sportuojantis pasaulis renkasi treniruotėms, poilsiui ir reabilitacijai kurortines vietas dėl išskirtinio oro švarumo ir gaivumo, jūros, kopų ir pajūrio pušynų. Palanga – ideali vieta tam! Mėgstančiam aktyvų poilsį tenisas ne tik praturtina laisvalaikį, bet ir suteikia stiprybės, ištvermės ir sveikatos.
2001 metais Lietuvos teniso veteranų varžybos buvo pakylėtos į aukštesnį lygį. Tuo metu būdamas Palangos teniso klubo prezidentu, padedant Lietuvos teniso sąjungos atsakingai sekretorei, palangiškei tenisininkei Editai Liachovičiūtei (šiuo metu Lietuvos moterų teniso rinktinės vadovė), įregistravome šias varžybas tarptautiniu ITF (tarptautinė teniso federacija) vardu ir pavadinome Palanga OPEN. Tai reiškia, kad dabar būdamas bet kurioje pasaulio vietoje ir atsidaręs mėgiamą tenisininkų puslapį http://www.itftennis.com/seniors/home.aspx, matai Palanga OPEN vardą. Sakoma, jog pasaulyje tenisą žaidžia apie 100 milijonų žmonių, vien Vokietijoje teniso raketę mojuoja apie 2 milijonai, tai, manau, geriausia reklama Palangai. Savaitę laiko vykstantį renginį aplanko ir nemažai žiūrovų, teniso gerbėjų, kurie nedalyvauja varžybose. Sportinis turizmas – tai aktyviai sportuojančių žmonių pomėgis keliauti dalyvaujant varžybose ar treniruotėse, siekiant pailsėti, patirti naujų įspūdžių, susipažinti su bendraminčiais iš kitų šalių, kartu įrodyti savo vertę aikštelėje. Palanga – unikalus kurortinis miestas, tad mes turime tai išnaudoti.
Palangos teniso klubas rengia 14 teniso sporto populiarinimo renginių, mes esame teniso entuziastai ir stengiamės šias varžybas pravesti kuo geriau, bet ne viskas nuo mūsų priklauso. Palangoje jau senokai tenisas nebeturi prioritetinio palaikymo, sporto funkcionierių dėka finansavimas yra sumažėjęs daugiau nei dvigubai, uždaryta šiemet 32 metus veikusi Palangos teniso vaikų sporto mokykla, nuo 1982 metų sporto bazė nėra renovuota ir primena atvykstantiems žaidėjams iš užsienio sovietinius laikus.....
Norime nuoširdžiai padėkoti generaliniam varžybų rėmėjui „Carlsberg“, kuris jau penktus metus prisideda prie varžybų organizavimo, dėkojame rėmėjams – Palangos savivaldybei, „Yonex“ kompanijai. Nuoširdžiai dėkojame Palangos teniso klubo entuziastams, kurie prisideda prie teniso varžybų organizavimo.

Rimantas BUDGINAS
Palangos teniso klubas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos viduryje Palanga buvo tapusi Lietuvos teniso mėgėjų sostine. Didžiausia šios sporto šakos entuziastus jungianti interneto platforma ir turnyrų organizatorius „Teniso namai“ čia surengė turnyrą „Profitus“ taurei laimėti, į kurį sugužėjo net 164 dalyviai.


Liepos 6–7 dienomis Palangoje praūžė jau tradiciniu tapęs kviestinis teniso turnyras „Nordstreet Tennis Cup“. 


Savaitgalį Palangoje susirinko teniso mėgėjai iš visos Lietuvos. Čia vyko „TennisPark“ ir „TennisPassion“ komandų turnyras, kurį stebėti susirinko bendraminčiai, besidomintys ne tik sportu, bet ir grožio industrija.


Liepos 8–9 dienomis Palangoje šurmuliavo jau tradiciniu tapęs kviestinis teniso turnyras „Nordstreet Tennis Cup“. 


Praėjusį savaitgalį Palangos teniso kortuose vyko turnyras, kurį organizavo Simas Kučas ir Otilija Norkutė. Čia susirinko visi teniso mylėtojai ir entuziastai, tarp kurių buvo ir Edgaras Jankauskas, Ervinas Kvitkauskas, Vladas Numavičius ir kiti.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Šį savaitgalį prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras. Džiugu, kad jau 51 kartą į Palangą susirinks ne tik stipriausi Lietuvos teniso žaidėjai, bet ir stiprūs žaidėjai iš užsienio.


Startavo tradicinis „Palangos Juzės“ futbolo turnyras

"Palangos tilto" informacija, 2012 03 09 | Rubrika: Sportas

Pirmadienį Palangoje startavo jubiliejinis, jau 50-asis tarptautinis futbolo turnyras „Palangos Juzė“. Dėl specialios taurės susikovė šešios ekipos iš Lietuvos ir Latvijos.


Šių metų, vasario 25  dieną, Palangos senojoje gimnazijoje vyko stalo teniso turnyras mokyklos 90-mečiui paminėti. Varžybas organizavo šios mokyklos IIIb gimnazinės klasės moksleiviai T. Aleksandras ir M. Šimkus. Savo jėgas išbandyti ir linksmai praleisti laiką galėjo visi senosios gimnazijos moksleiviai. Žaidime dalyvavo net  14 komandų, kurių kiekvieną...


Praėjusį savaitgalį Palangoje prasidėjo tradicinis tarptautinis veteranų teniso turnyras „Palanga Open 2010“. Iš įvairių šalių atvykę tenisininkai uoliai įrodinėja savo jėgas ir jau ruošiasi finalinėms rungtynėms. Vakar vyko stipriausiųjų pusfinaliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius