Palangos abiturientų keliai: į Ameriką, Daniją ir... paklajoti po pasaulį

Žygimantas MITKUS, 2015-06-04
Peržiūrėta
1587
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Finalinis pasirodymas – vienuoliktokų parengtas ,,LXXV laidos miuziklas“. E. Balkaitytės nuotr.
Finalinis pasirodymas – vienuoliktokų parengtas ,,LXXV laidos miuziklas“. E. Balkaitytės nuotr.

Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjęs paskutinis skambutis 145 kurorto abiturientams priminė, kad laikas išeiti į kitą mokyklą – padiktuotą gyvenimo. Daugelis dvyliktokų jau žino kur studijuos, tačiau kiti vis dar svarsto ar to net nežino. Šnektelėjus su keturiais abiturientais paaiškėjo, jog du iš jų studijuos užsienyje.
Vienas iš jų – Rokas Mažionis, kuris planuoja skristi net už Atlanto vandenyno. „Planuoju studijuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Mano pasirinkimą lėmė tai, kad Amerikoje mokslas su sportu labiau suderintas nei Lietuvoje, – atviravo dvyliktokas. – Manau, kad užsienyje galėsiu labiau tobulėti ne tik moksluose, bet ir krepšinyje“. Rokas pasakoja, jog paskutinieji mokslo metai jam praėjo gerai – juos baigė aukštu vidurkiu, laikė anglų, lietuvių, istorijos egzaminus. Paklaustas, ko tikisi Amerikoje, Rokas atsakė, jog kažko tikėtis dar per anksti: „Sunku pasakyti, ką atneš gyvenimas Amerikoje, bet manau bandysiu iš visos sukauptos patirties iš JAV „išspausti“ maksimumą“.
Rokas užsibūti Amerikoje neketina – po studijų jaunuolis planuoja grįžti į Lietuvą.
Kita „Palangos tilto“ pašnekovė Meilė Adinavičiūtė taip pat neketina pasilikti studentauti Lietuvoje – vyks į Daniją arba Olandiją.
Paklausta kodėl pasirinko studijas užsienyje, mergina atsakė, kad jos pasirinktos specialybės programa užsienyje yra patrauklesnė: „Planuoju studijuoti užsienyje, nes mano pasirinktos specialybės programa yra tinkamesnė man ir galiu gauti daug įvairios patirties. Pasirinkau mediją/grafinius dizainus, nes man patinka kurti ir viską realizuoti per kompiuterius“.
Dvyliktokė neslėpė, jog kirba baimė palikti namus, o juolab tokiam ilgam laikui ir dar kitoje šalyje, kurioje visai kita kalba, žmonių kultūra, tačiau, kaip pasakoja abiturientė, jauno žmogaus smalsumas nugali. M. Adinavičiūtė teigia, jog dvyliktoje klasėje nebuvo lengva: „Mokytojai spaudė, gąsdino egzaminais, žinoma, dabar pagalvoju, kad galėjau labiau pasistengti“.
Pirmųjų egzaminų metu ji nejuto jokio streso, galbūt dėl to, kad pati save taip nuteikė.
„Jau laikiau anglų ir lietuvių egzaminus. Dar laukia matematikos ir informatikos egzaminai“, – atskleidė abiturientė. Dvyliktokė sako, jog šiuo metu sunku pasakyti ar ji grįžtų į Lietuvą, tačiau neatmeta tokio pasirinkimo.
„Planuoju studijuoti Lietuvoje, Vilniuje, pramogų ir kūrybos industrijas, – prisipažino kita mūsų pašnekovė Ernesta Žaromskytė, kuri studijas pasirinko Lietuvoje. – Manau, kad taip realizuosiu save labiausiai, nes man tai arčiausiai širdies“.
Ernesta pasakoja, jog yra aktyvi ir neįsivaizduoja kitos specialybės, kuri galėtų ją taip papildyti. Dvyliktokė tikisi, jog po studijų bus parengta savo specialybei: „Tikiuosi, kad po studijų turėsime bagažą, kurio reikia darbuotojams, jog galėtume lengvai rasti darbą ir kad turėtume reikiamus įgūdžius“.
Moksleivė pasakojo, kad paskutiniai mokslo metai buvo gana sunkūs. „Reikėjo mokytis tokius dalykus, kurie tau nereikalingi, pavyzdžiui, biologija, menai ir negali susikoncentruoti į tuos dalykus, kurie tau svarbūs ir iš kurių laikysi egzaminus“, – sakė mergina.
O štai Ernestas Davidovič, priešingai nei kiti, baigęs mokyklą studijuoti nežada. „Planuoju pasidaryti laisvus metus ir išvažiuoti į užsienį dirbti bei pamatyti pasaulio, – atviravo dvyliktokas. – Į Lietuvą grįšiu tuomet, jei jausiu, kad to reikia, bet jeigu seksis užsienyje, tuomet grįžti neplanuoju“.
Paklausus, o kaip sekėsi paskutinieji mokslo metai, Ernestas atsakė, jog jie buvo gana sunkūs: „Teko daug mokytis, nes tik šiais metais tiksliai apsisprendžiau ko man reikia, tad teko atsigriebti už 11 klasę“.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 15-ąją Klaipėdos dramos teatre vyko renginys „Klaipėda – Lietuvos vartai į pasaulį 1923“.


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Šiemet liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį” nuskambės jau keturioliktąjį kartą. 


Savaitgalį visi keliai ves į Palangą – po metų pertraukos sugrįžta viena laukiamiausių švenčių „Palangos stinta“. Vasario 11–13 dienomis kurorte bus galima ne tik pasimėgauti agurkais kvepiančiomis stintomis, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.


COVID-19 užsikrėtusiųjų keliai siekė ir Palangą

"Palangos tilto" informacija, 2020 08 26 | Rubrika: Miestas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras paskelbė, kad naujų "kovidu" diagnozuotų ligonių keliai suko ir pro Palangą. Rugpjūčio 13-ąją koronavirusu sergantis ligonis vyko traukiniu Vilnius – Kretinga (12:00 išvykimas iš Vilniaus), jo vieta buvo 101 vieta, jis sėdėjo trečiame vagone. Tądien vakare jis Palangoje lankėsi „Rimi“, Malūno g. 10 parduotuvėje.


Į iškilmingą atestatų įteikimo šventę Palangos senojoje gimnazijoje rinkosi 79-oji abiturientų laida. Šiemet gimnaziją baigė net 15 šimtukininkų. Gabiausieji moksleiviai aukščiausius rezultatus pelnė net iš kelių dalykų. Palangos senosios gimnazijos abiturientams Mantui Birškui ir Dianai Macaitytei įteikti atestatai su pagyrimu.


Palangos senąją gimnaziją baigė 79 abiturientų laida

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19 | Rubrika: Miestas

Palangos senosios gimnazijos abiturientams iškilmingai buvo įteikti atestatai. Gimnaziją baigė 79 abiturientų laida, kurią gimnazijos bendruomenė prisimins kaip jautrius, vienas kitam dėmesingus, draugiškus jaunus žmones, labai organizuotas ir kūrybiškas, turinčias neeilinius talentus, didžiules galimybes ateičiai asmenybes. Šiais metais 15 gimnazijos abiturientų...


Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjęs paskutinis skambutis 145 kurorto abiturientams priminė, kad laikas išeiti į kitą mokyklą – padiktuotą gyvenimo. Daugelis dvyliktokų jau žino kur studijuos, tačiau kiti vis dar svarsto ar to net nežino. Šnektelėjus su keturiais abiturientais paaiškėjo, jog du iš jų studijuos užsienyje.


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Pagaliau dvyliktokai gali būti ramūs – trečiadienio rytą paaiškėjo paskutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Deja, jie nudžiugino ne visus : pavyzdžiui, informacinių technologijų egzamino nepavyko išlaikyti net 17 proc. jį laikiusių šalies abiturientų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius