Palangos baseine jau mokosi plaukti vaikai

"Palangos tilto" informacija, 2019-04-12
Peržiūrėta
2272
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vienas iš pagrindinių ilgai laukto Palangos baseino tikslų visuomet buvo galimybė kurorto vaikams mokytis plaukti. Praėjusią savaitę pradėta siekti šio tikslo – vaikai buvo supažindinami su taisyklėmis, papasakota, ką reiks atsinešti į pamoką, vyksiančią kartą per savaitę baseine, o šią savaitę mokiniai jau išbandė baseiną ir plaukdami ar bent jau bandydami. Treneris Darius Stanelis pripažino, kad gerą baseiną Palanga jau turi, dabar bereikia aktyviai dirbti.

Pirmosios praktinės pamokos
Tai, kad baseinas, kaip teigė treneris, išties geras, jis greit spėjo įsitikinti – vos apžiūrėjęs jį. „Drįstu teigti, jog Palanga turi moderniausią trumpąjį baseiną Lietuvoje“, – nusišypsojo treneris.
Praėjusią savaitę įvyko pirmoji mokinių pažintis su treneriu ir vieta, padėsiančia lavėti plaukimo srityje. „Pirmiausia vaikus siekėme supažindinti su taisyklėmis, vedėme instruktažą, kalbėjomės apie tai, ką jiems reiks atsinešti, apskritai apie elgesį vandenyje diskutavome – kaip baseine dera elgtis, ko reikia vengti“, – apie pradžią pasakojo plaukimo treneris.
Jis pastebėjo, jog vaikų akys žibėjo jau vos pamačius baseiną. „O šią savaitę jau lipome į vandenį. Vieni labai drąsiai kėlė rankas, pasiteiravus, ar moka plaukti, kiti pripažino, kad ne. Vaikai pakankamai drąsūs, nebijo pasakyti, kad kažko nemoka. Jiems tik patvirtinau, kad labai teisingai, juk tam čia ir renkamės, kad išmoktume plaukti“, – šypsojosi D. Stanelis, pasakodamas apie pirmąsias pažintis su kurorto mokinukais.

Visi skirtingų lygių
Treneris pripažino, kad visi vaikai labai skirtingi – vieniems nesunkiai pavyksta įveikti baseinėlį, kiti prisibijo vandens. „Pastebiu, jog kai kurie vaikai prisibijo vandens, nedrąsiai iriasi. Tačiau mato draugus, kurie plauko drąsiau, tai ir kuklesni įsidrąsina, prisipratina. Svarbiausia vaikų neišgąsdinti, kad paskui neliktų jokių baimių ateityje“, – dalijosi patirtimi treneris.
Pašnekovas pripažino, jog kiekvieną valandą ateina vis nauja klasė, tad veikti yra ką – tik spėk suktis. Jis papasakojo, jog daug tėvų jau klausinėja ir apie plaukimo būrelius. „Susidomėjimas išties matyti. Palangiškiams baseinas buvo labai reikalingas, ilgai jo visi laukė, tad nieko keista, jog ir susidomėjimas yra gana didelis“, – pastebėjo treneris.

Tikslas – mokymas plaukti
Primename, jog Palangos baseinas visuomenei duris atvėrė kovo 1-ąją. Baseino statybų sklype (Kretingos g. 23) pradžią žymėjusi simbolinė kapsulė įkasta 2017-ųjų rugpjūtį.
Pastate suformuotos keturios patalpų zonos: baseinų, sveikatingumo zonos, viešoji pirtis ir sporto bei treniruoklių salė. Įrengtas 25 m ilgio aštuonių plaukimo takelių baseinas atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus, todėl jame bus galima rengti plaukimo varžybas, taip pat ir tarptautines. Greta sportinio baseino įrengtas 13 m ilgio ir 6 m pločio 2 takelių baseinas, skirtas vaikams mokytis plaukti. Baseinų zonoje yra 150 vietų tribūnos žiūrovams, kabinetai treneriams, medicinos personalui ir teisėjams.
Vienas iš pagrindinių baseino statybos tikslų buvo sudaryti galimybę Palangos miesto vaikams mokytis plaukti. Palangoje mokosi apie 2,5 tūkst. moksleivių, iš jų apie 1 tūkst. – pradinėse klasėse. Tad, atidarius baseiną, čia imta rengti plaukimo pamokas.

Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos baseine Kalėdų Senelis atidarė savo šventinę rezidenciją. Nuo pat pirmojo žingsnio Palangos baseine Jus pasitiks Kalėdinė nuotaika, šviesomis tviskančios eglutės ir plačios darbuotojų šypsenos.


Apsilankymas baseine ir pirtyse spalio 1 d. miesto senjorams nekainuos.


Vasaros atostogų metu, kai tėveliai dirba ar yra atvykę į pajūrį poilsiauti, mažieji vaikai dienomis dažniausiai nuobodžiauja: kiurkso prie televizoriaus arba sėdi įsikniaubę į kompiuterį bei telefoną.


Penktadienį, birželio 12 dieną, Palangos baseine duris atvėrė modernus 220 kvadratinių metrų Palangos baseino sporto klubas (PBSK). Jo operatorius – UAB „Hidrana“, laimėjusi VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ konkursą.


Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos.


Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 04 | Rubrika: Miestas

Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos. Čia bus rengiamos jubiliejinės 25-osios V. ir V. Katkevičių atminimo taurės „Supermasters“ varžybos bei II-asis Eurazijos taurės turnyras.


Viskam būna pirmas kartas – seksui, kelionei lėktuvu ir apsilankyti naujajame Palangos baseine – taip pat. Kalbant paauglių žargonu, su pastaruoju aš „žiauriai“ vėluoju – juk baseinas atvėrė duris kovą. Bet gi visi žinome šventą tiesą: geriau vėliau nei niekada.


Ketvirtadienį, gegužės 24 dieną, Palangos baseine įvyko neeilinis renginys – Palangos miesto baseinas kartu su Lietuvos plaukimo federacija ketvirtadienį kurorto moksleivius pakvietė į baseine vykusį renginį „Olimpinės paslaptys“. Čia mokinių laukė susitikimas su vienais iš geriausių Lietuvos plaukikų – Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku bei Deividu...


Palangos baseine jau mokosi plaukti vaikai

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Vienas iš pagrindinių ilgai laukto Palangos baseino tikslų visuomet buvo galimybė kurorto vaikams mokytis plaukti. Praėjusią savaitę pradėta siekti šio tikslo – vaikai buvo supažindinami su taisyklėmis, papasakota, ką reiks atsinešti į pamoką, vyksiančią kartą per savaitę baseine, o šią savaitę mokiniai jau išbandė baseiną ir plaukdami ar bent jau...


Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimas 2013 metus buvo paskelbęs Sveikatingumo metais. Nevyriausybiniame sektoriuje kilusi nauja...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius