Palangos bendruomenės nariai domėjosi šilumos ūkiu

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-04-27
Peržiūrėta
857
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai turėjo galimybę pasižvalgyti po UAB „Palangos šilumos tinklai“ teritoriją.
Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai turėjo galimybę pasižvalgyti po UAB „Palangos šilumos tinklai“ teritoriją.

Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.
O palangiškiai turėjo daug ko paklausti. Ypač dėl to, jog, kaip paminėjo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnė ir jos pavaduotojas technikos reikalams Tomas Auryla, šilumos ūkio klausimai – itin jautri tema.
Žinoma, itin svarbu bendruomenės atstovams buvo sužinoti apie šildymo kainos kitimus. Kaip akcentavo vadovė, šilumos kainai įtakos turi vartotojų kiekis, o ir oras. „Šiemet sulaukėme daug skambučių, žmonės skundėsi, jog šiais metais už šildymą mokėjo daugiau nei pernai. Taip nutiko todėl, jog šie metai yra šaltesni. Ir nors galbūt jums atrodo kitaip, tačiau mes matome statistinius duomenis ir pagal juos sprendžiame“, – teigė G. Juršėnė.
Direktorė akcentavo, jog nuolat kalba apie tai, jog gyventojai patys turi rūpintis savo namais, jog šildymo kaštai būtų mažesni, tačiau ne visada jų rekomendacijų paisoma, tad ir norimo rezultato – mažesnės kainos – nejaučiama.
Diskutuota ir apie šilumos punktų priežiūrą, kurią vykdo administruojančių gyvenamųjų namų įpareigoti asmenys. UAB „Palangos šilumos tinklai“ prižiūri apie 40 proc. visų gyvenamųjų namų šilumos punktus. Palangiškiai pasvarstė, kad galbūt būtų patogiausia ir naudingiausia, jeigu šilumos punktus prižiūrėtų UAB „Palangos šilumos tinklai“ specialistai, o tai padaryti galima tik visuotinio daugiabučio namo gyventojų susirinkimo metu. Direktorės pavaduotojas technikos reikalams T. Auryla papasakojo, jog esama tokio įstatymo, kai šilumos tiekėjas negali vykdyti šios funkcijos, jeigu savivaldybėje yra daugiau nei 50 tūkst. gyventojų, o tose savivaldybėse, kuriose yra mažiau gyventojų, savivaldybė sprendžia, ar leisti šilumos tiekėjui vykdyti priežiūrą. Kai šilumos tiekėju Palangoje buvo „Litesko“, jiems nebuvo leidžiama prižiūrėti šilumos mazgus.
Ne paslaptis, jog gyventojai dažnai skundžiasi atliekamomis namų renovacijomis. Daug skundų išsakė ir į „Palangos šilumos tinklus“ atvykę palangiškiai. Jie pripažino, jog renovacijos metu kai kuriuose namuose nekeičiamas netgi vamzdynas, tai ką kalbėti apie ekonomiškumą.
Pastebėjo gyventojai ir tai, kad po skandalo, kai Vilniuje legioneliozė nusinešė ne vieno žmogaus gyvybę, ir Palangoje vanduo tapo kur kas karštesnis. Jeigu anksčiau šalto vandens prausiantis nereikdavo naudoti, karštasis buvo ne toks ir karštas, dabar jau rankas degina. UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovai paneigė, kad būta kokių nors reguliavimų iš jų pusės, tai galėjo padaryti namo administratoriai, tačiau jie akcentavo, kad jeigu žmonės pastebi, kad kažkas ne taip, visada gali į juos kreiptis ir bus bandoma taisyti padėtį.
Palangiškių viešnagė kurorto šilumos ūkį valdančioje įmonėje buvo labai naudinga, jie paskatino vadovus dar daugiau kalbėti apie savo veiklą viešai, kad žmonėms liktų vis mažiau klausimų, nes, visi sutarė, šildymo klausimai – visada buvo labai aktualūs kiekvienam gyventojui. O direktorė G. Juršėnė pabrėžė, kad kviesdami aktyviuosius bendruomenės narius jie ir nori parodyti, kad jie nėra kažkoks blogis, skriaudžiantis žmones, jie mielai atvers duris kiekvienam norinčiam ir suteiks atsakymų į kamuojamus klausimus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Tarybos opozicijos nariai kviečia į susitikimą

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 22 | Rubrika: Miestas

Palangos m. savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian, Renata Surblytė ir Eugenijus Simutis š.m. lapkričio 28 d., ketvirtadienį, nuo 17:00 val., Palangos viešosios bibliotekos salėje (3 aukšte), organizuoja gyventojų priėmimą. Jo metu Tarybos nariai išklausys gyventojų problemas ir keliamus lūkesčius savivaldai. Maloniai kviečiame dalyvauti.


Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Pirmadienio rytą „Palangos tilto“ redakcijon į tradicinį kavarytį rinkosi mūsų miesto bendruomenių vadovai bei nariai. Apie savo džiaugsmus ir problemas, apie tai, ką veikia bendruomenės ne tik vasarą, bet ir žiemą bei tai, su kokiais lūkesčiais jie laukia ateinančių rinkimų į Palangos miesto savivaldybę kalbėjo „Palangos santarvės“, Šventosios seniūnijos...


Palyginti neseniai įsteigta bendruomenės pareigūno pareigybė. Šie asmenys pirmiausia vykdo prevencinę veiklą: populiarina policijos pareigūno profesiją, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, kviečia kurti saugią aplinką. Palangos bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė džiaugėsi galėdama eiti šias pareigas ir ragino palangiškius būti budriais, o...


Palangoje vykusiame euro seminare gyventojai ir verslo atstovai aktyviai domėjosi jiems rūpimais praktiniais euro įvedimo klausimais. Valstybės institucijų atstovai daugiausia palangiškių klausimų sulaukė dėl litų keitimo į eurus galimybių, viešojo transporto bilietų ir įvairių kuponų galiojimo laiko bei kitų klausimų.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius