Palangos Birutės parko paplūdimyje ir vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava

Palangos tiltas, 2023-05-02
Peržiūrėta
1251
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Birutės parko paplūdimyje ir vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava

Palangos Birutės parko paplūdimyje vasarą ir vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava, žyminti, kad paplūdimys atitinka aukščiausios kokybės standartus. Tokį sprendimą priėmė Aplinkosauginio švietimo fondo Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba. Mėlynoji vėliava paplūdimyje bus iškelta birželio 1 d., o nuleista – rugpjūčio 31 d.

Mėlynosios vėliavos programą koordinuoja tarptautinė nevyriausybinė organizacija – Aplinkosauginio švietimo fondas (Foundation for Environmental Education – FEE). Kaip FEE narys, Lietuvoje Mėlynosios vėliavos programą koordinuoja visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“.

Mėlynosios vėliavos apdovanojimas paplūdimiams yra suteikiamas atsižvelgiant į 29 kriterijų sąrašą (aplinkosauginio švietimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo, saugumo ir paslaugų). Prieplaukoms nustatyti 23 kriterijai. Mėlynosios vėliavos apdovanojimas suteikiamas vienam sezonui.

Lietuvos žaliųjų judėjimo bei Aplinkosauginio švietimo fondo atstovai sezono metu tikrina ar Mėlynąja vėliava apdovanoti objektai atitinka keliamus reikalavimus. Jei paplūdimys (prieplauka) nebeatitinka Mėlynosios vėliavos programos kriterijų, Mėlynoji vėliava yra nuleidžiama laikinai arba visai likusiai sezono daliai.

Mėlynosios vėliavos programa pradėta įgyvendinti 1985 metais Prancūzijoje, o už Europos ribų – Pietų Afrikos Respublikoje 2001 metais. 2006 metais Mėlynąja vėliava buvo apdovanota daugiau kaip 3200 paplūdimių ir prieplaukų 36 pasaulio šalyse. Nuo pat Mėlynosios vėliavos programos pradžios kiekvienais metais ji sparčiai populiarėjo, nuolat augo joje dalyvaujančių šalių bei apdovanotųjų paplūdimių ir prieplaukų skaičius. Šiandien Mėlynoji vėliava yra itin vertinamas aplinkosauginis ženklas.

Palangos Birutės parko paplūdimiui Mėlynoji vėliava pirmą kartą buvo suteikta 2006 m. ir nuo tada Birutės parko paplūdimyje ji iškeliama kiekvieną vasarą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai kurie poilsiautojai piktindamiesi sako, kad Palangos paplūdimyje beveik visada iškelta raudona vėliava. 


Palangos Birutės parko paplūdimyje vasarą ir vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava, žyminti, kad paplūdimys atitinka aukščiausios kokybės standartus.


Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba nusprendė Palangos miesto savivaldybės Birutės parko paplūdimį ir 2021 m. vasaros sezonui apdovanoti Mėlynąja vėliava, liudijančia, kad paplūdimys atitinka aukščiausius aplinkosauginės kokybės reikalavimus.


Vasario 16-ąją Laisvės partija nuotolinių steigiamųjų susirinkimų metu įsteigė skyrius Palangoje ir Berlyne. Palangos skyriaus pirmininku išrinktas Tadas Baršketis. „Esu jaunas palangiškis. Bet esu kilęs iš mažo miestelio. Pabaigęs mokslus Vilniuje, grįžau dirbti į Klaipėdą, kur susipažinau su savo būsima žmona. Sutuoktinė jau gyveno Palangoje, tad atvykau ir...


Palangos Birutės parko paplūdimyje vos prasidėjus vasarai ir vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava. Tai – visame pasaulyje pripažįstamas įvertinimas, liudijantis, kad paplūdimys atitinka aukščiausius aplinkosauginės kokybės reikalavimus. Sprendimą Palangos miesto savivaldybės Birutės parko paplūdimį 2019 m. vasaros sezonui apdovanoti Mėlynąja vėliava priėmė Mėlynosios vėliavos...


Palangos Birutės parkas šių metų vasaros sezonui ir vėl apdovanotas Mėlynąja vėliava – taip apsisprendė Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba. Mėlynoji vėliava – ženklas, patvirtinantis, kad šis paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.


Kurorto šventės „Myliu Palangą“ metu Palangai įteikta Mėlynoji vėliava, patvirtinanti, kad paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Ji Birutės parko paplūdimyje suplevėsuos birželio 1 d. Mėlynosios vėliavos programa yra skirta savivaldybėms, plėtojančioms turizmo paslaugas. Šiuo aukščiausią kokybę liudijančiu simboliu vasaros sezonui...


Palangos Birutės parko paplūdimyje vasarą ir vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava. Šio įvertinimo, patvirtinančio, kad paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, Palanga sulaukia jau vienuoliktus metus iš eilės.


Palangos paplūdimio aukščiausią kokybę vėl liudys Mėlynoji vėliava

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus kalendorinei vasarai, birželio 1 d., Palangos Birutės parko paplūdimyje vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava, liudijanti, jog šis paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.


Botanikos parko paplūdimys pasipuoš Mėlynąja vėliava

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Botanikos parko paplūdimys pasipuoš Mėlynąja vėliava.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius