Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje – knygos „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės

Palangos tiltas, 2024-05-09
Peržiūrėta
720
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje – knygos  „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės

Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyks knygos „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, parlamentaras, pedagogas, Kauno arkivyskupijos generalvikaras prelatas Kazimieras Steponas Šaulys (1872–1964) išėjo į sielovados kelią pro Palangos progimnazijos duris. Iš Stemplių kaimo (dab. Šilutės r.) kilęs kunigas daugybę metų pragyveno Kaune. Vis dėlto Palanga liko jo prisiminimuose, o tarpukario metais tapo ir atgaivos, poilsio vieta. Svarbų gyvenimo lūžį K. S. Šaulys patyrė 1944-ųjų vasarą, antrąkart artinantis sovietų okupacijai nusprendęs trauktis į Vakarus. Po ilgų ir nelengvų klajonių jis pasiekė Lugano miestą Šveicarijoje, kur įsikūręs sulaukė garbaus 92 metų amžiaus. 

Prelato pamokslai ir laiškai kartu su įtemptųjų 1944–1945 metų, išbandymų laiko, dienoraščiais, saugomais Lietuvos nacionaliniame muziejuje, sugulė į bendrą knygą. Dokumentus spaudai parengė ir informatyviu įvadu palydėjo istorikas dr. Algimantas Katilius (Lietuvos istorijos institutas). 

Kviečiame Jus į Lietuvos nacionalinio muziejaus išleisto pamokslų, laiškų ir dienoraščių rinkinio „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ pristatymą. Apie iškilų dvasininką ir svarbų valstybininką kartu su knygos sudarytoju Algimantu Katiliumi kalbės jo kolegė dr. Vilma Žaltauskaitė (Lietuvos istorijos institutas), renginį ves dr. Vilma Bukaitė (Lietuvos nacionalinis muziejus).

 

Kada? Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. 

Kur? Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyks knygos „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės. 


Kovo 16 d., šeštadienį, 14 val. kviečiame Jus į naujos knygos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ pristatymą ir susitikimą su jos sudarytoju istoriku Mindaugu Surbliu.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kovo 16 d., šeštadienį, 14 val. kviečia į naujos knygos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ pristatymą ir susitikimą su jos sudarytoju istoriku Mindaugu Surbliu.


Po atsinaujinimo lapkričio pradžioje duris atvėręs Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gruodžio 6 d., trečiadienį, 17 val. kviečia į vieno eksponato parodos atidarymą „Reglamentuota palangiškių ir poilsiautojų kasdienybė“.


Spalio 6 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąjį rudens ciklo „Susitikimai Jono Šliūpo salone“ renginį.


Liepos 8 d., penktadienį, 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vėl svečiuosis Klaipėdos lėlių teatras.


Gegužės 14 d., šeštadienį,  jau septynioliktąjį kartą Lietuvos muziejai atsivers naktį. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus jungiasi prie Europos muziejų nakties renginių ir kviečia lankytojus išgirsti intriguojančias istorijas iš aušrininko bei gydytojo gyvenimo. 


Artėjant katalikų Atvelykio šventei, pravoslavų bendruomenė ruošiasi Šv. Velykom (Cвято Великдень). Kaip Lietuvoje, taip ir Ukrainoje - gyva velykinių kiaušinių marginimo tradicija. 


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Balandžio 10 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje pradeda veikti Lietuvos nacionalinės premijos laureato Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi“. Tai pirmoji asmeninė autoriaus paroda šiame pajūrio mieste.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius