Palangos Gintaro muziejuje prasideda klasikos sezonas

Palangos tiltas, 2017-05-18
Peržiūrėta
2480
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Gintaro muziejuje prasideda klasikos sezonas

Lietuvos dailės muziejus gegužės 19-20 d. kviečia į Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17, Palanga) vyksiančius Klasikos sezono pradžios renginius. Lankytojų lauks naujausių knygų apie Baltijos gintarą pristatymai, įdomūs Dalios Kutraitės pokalbiai su naujausių knygų autoriais – istoriku Adomu Butrimu bei Gintaro muziejaus įkūrėju Romualdu Budriu, įvyks taikomojo meno darbų autorių Kazimiero Simanonio bei Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko parodų atidarymai, kuriuose muzikuos Eimantas Bešėnas (tenoras) ir Lina Giedraitytė (fortepijonas).
Renovavus Palangos gintaro muziejų, ženkliai išsiplėtė jo muziejinė infrastruktūra – dabar populiarusis muziejus veikia kaip daugiafunkcinė kultūros ir meno erdvė, kurioje be ekspozicijų ir parodų grafų Tiškevičių rūmuose ir jų terasose rengiami muzikos, literatūros festivaliai bei kultūros paveldo aktualizavimo vakarai, organizuojami valstybės ir diplomatinio protokolo susitikimai.
Programa „Klasikos sezonas Palangos gintaro muziejuje“ rengiama ir įgyvendinama su partneriais iš nacionalinių kultūros, mokslo, meno institucijų. Šiemet vasariniu metu numatoma surengti per 30 renginių. Sezono pražios renginiai dėmesį sutelkia į naujausius Baltijos gintaro istorinius tyrimus bei Gintaro muziejaus sukūrimo ir plėtros turiningą ir įdomią istoriją. Pirmąjį kultūrinio sezono dviejų dienų renginių ciklą šį šeštadienį užbaigs Europos muziejų nakties renginiai Palangos gintaro muziejuje.

Klasikos sezono Palangos gintaro muziejuje pradžios renginių programa

Gegužės 19 d., penktadienis:
15 val. – pokalbis apie Baltijos gintaro mokslinius tyrimus ir naujausių Adomo Butrimo knygų „Lietuvos gintaro tūkstantmečiai“ ir „Biržulis. Medžiotojai, žvejai ir senieji žemdirbiai X–II tūkstantmetyje pr. Kr.“ pristatymas. A. Butrimą kalbina Dalia Kutraitė. Dalyvauja: Romualdas Budrys, Marius Iršėnas, Tomas Rimkus. Muzikuoja: Eimantas Bešėnas (tenoras) ir Lina Giedraitytė (fortepijonas). Šios mokslinės Vilniaus dailės akademijos profesoriaus studijos aktualizuoja istorinį Baltijos gintaro prekybos kelią nuo Romos iki Palangos, pateikia naujausius duomenis apie Baltijos gintaro archeologiją.
17 val. – Kazimiero Simanonio jubiliejinės kūrybos parodos „Atspindžiai“ atidarymas. Dalyvauja: Kazimieras Simanonis, Romualdas Budrys, Regina Makauskienė. Paroda veiks iki gruodžio 31 d.
Kazimieras Simanonis – dailininkas, dizaineris, vienas iš pirmųjų profesionalių Lietuvos juvelyrų. Sukūrė dekoratyvinių metalo dirbinių interjerams, daug juvelyrinių dirbinių iš tauriųjų metalų, gintaro. K. Simanonio kūriniai – išraiškingo dizaino, skulptūriški, atspindintys individualią meninę koncepciją ir savitą plastinį braižą. Į šiuolaikinę lietuvių juvelyriką jis sugrąžino amato ir preciziško rankų darbo prestižą. Eksperimentuodamas su medžiagomis ir technologijomis, dailininkas keitė papuošalo sampratą, traktuodamas jį ne kaip aprangos aksesuarą, o kaip autonomišką plastinę struktūrą. Dailininko kūrybiniai ieškojimai atspindi glaudesnių sąsajų su pasauliniu juvelyrikos kontekstu siekimą.

Gegužės 20 d., šeštadienis:
15 val. – pokalbis apie Palangos gintaro muziejaus sukūrimą bei plėtrą ir studijos „Palangos gintaro muziejus. Istorijos vadovas“ pristatymas. Dalia Kutraitė kalbina muziejaus kūrėją, leidinio sudarytoją bei Palangos miesto garbės pilietį Romualdą Budrį. Dalyvauja: Romualdas Budrys, Margarita Matulytė. Muzikuoja: Eimantas Bešėnas (tenoras) ir Lina Giedraitytė (fortepijonas).
17 val. – Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko stiklo parodos „Pajūris“ pristatymas. Dalyvauja: Romualdas Budrys, Regina Makauskienė. Paroda veiks iki rugpjūčio 20 d.
20–24 val. – Europos muziejų nakties renginiai „Tebūnie (ne)tamsa“. Dalyvauja Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro, Muzikos ir Šokio katedrų studentai.


2017 metų Klasikos sezono Palangos gintaro muziejuje svarbiausi renginiai:

Palangos gintaro muziejaus nuolatinė ekspozicija (Tiškevičių rūmų interjerai ir gintaras)
Kazimiero Simanonio kūrybos retrospektyva „Atspindžiai“ (gegužės 19–gruodžio 31 d.)
Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko stiklo paroda „Pajūris“ (gegužės 20–rugpjūčio 20 d.)
V tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis
(liepos 5–13 d., www.ciurlioniofestivalis.wordpress.com)
Muzikos festivalis „Nakties serenados“ ( rugpjūčio 2–5 d., www.filharmonija.lt)
Muzikos festivalis „Ave Maria. Pasaulio balsai“ (liepos–rugpjūčio mėn., www.avemaria.lt)

Informaciją apie renginius teikia Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė,
projektų koordinatorė Regina Makauskienė tel. 8 460 30313; 8687 78641

Informacija internete – www.ldm.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 11-ąją, Kretingos muziejuje visuomenei pristatytas Palangos senovės gintaro rinkinys.


Birželio 2 d. Palangos gintaro muziejuje – Palangos 770 metų minėjimo renginys „Istorijos langai“.


LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Birželio 10 d., penktadienį, 16 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Palangos gintaro muziejuje atidaroma garsaus prancūzų menininko Pierreʼo Huygheʼo vieno kūrinio paroda „Atkūrimas“.


Sausio 28 d., penktadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) atidaroma juvelyrės Karinos Kazlauskaitės paroda „Organiniai žaidimai. Juvelyrika ir objektai“. Tai devintoji autorės solo paroda, kurioje stebinantys juvelyriniai kūriniai iš neįprastų organinių medžiagų prabils apie žmogaus ir gamtos, gyvūnijos pasaulio ryšius ir bendrabūvį.


Gruodžio 11 d., 13 val., Palangos gintaro muziejuje lankytojams pristatomas naujas Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas – interaktyvi videoinstaliacija „Gyvas Tiškevičių šeimos albumas“.


Gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų dieną, Palangos gintaro muziejuje atidaroma metalo menininkės Vitos Pukštaitės-Bružės personalinė paroda – juvelyrinė instaliacija „Po saule“, kurioje eksponuojami specialiai šiai parodai sukurti naujausi autorės darbai – metalo meno bei autorinės juvelyrikos objektai iš gintaro, emalio, vario, sidabro, geležies...


Gegužės pradžioje Palangos gintaro muziejus pakvietė į Klasikos sezono pradžios renginius. Klasikos sezonas prasidėjo dailės ir muzikos valanda rūmų Didžiajame salone, kur buvo atidaryta Petro Balčiaus jubiliejinė paroda „Laiko ženklai“, kitą dieną vyko ir kitų renginių. O praėjusį penktadienį palangiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į parodą „Spalvos ir...


Lietuvos dailės muziejus gegužės 4-5 d. kviečiaį Klasikos sezono pradžios renginius Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17, Palanga).


Lietuvos dailės muziejus gegužės 19-20 d. kviečia į Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17, Palanga) vyksiančius Klasikos sezono pradžios renginius. Lankytojų lauks naujausių knygų apie Baltijos gintarą pristatymai, įdomūs Dalios Kutraitės pokalbiai su naujausių knygų autoriais – istoriku Adomu Butrimu bei Gintaro muziejaus įkūrėju Romualdu Budriu, įvyks taikomojo meno darbų autorių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius