Palangos „Grubiojo“ „Tanato viešbutis“ – vienas ryškiausių spektaklių „Atspindžiuose“

Palangos tiltas, 2021-11-17
Peržiūrėta
1421
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Grubiojo“ „Tanato viešbutis“ – vienas ryškiausių spektaklių „Atspindžiuose“

Lapkričio 13-14 d. Birštone vyko Lietuvos mėgėjų teatrų šventė „Atspindžiai. Net dvi dienas mieste prie Nemuno vingio žiūrovai galėjo išvysti geriausius šalies suaugusiųjų mėgėjų teatrų pasirodymus, ryškiausius pagal lietuvių ar užsienio dramaturgiją sukurtų spektaklių pristatymus.

Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvas sekmadienį taip pat dalyvavo šioje XXV-ojoje „Atspindžių“ šventėje. „Grubusis“ teatras parodė spektaklį „Tanato viešbutis“. Teatro vadovas V.Milinis džiaugėsi šiltu žiūrovų priėmimu, puikia atmosfera ir pagyromis po pasirodymo. Režisierė Edita Neimanė (Ryga) įvertino puikų teatro trupės darbą ir, nors nesuprasdama lietuvių kalbos, džiaugėsi aiškiai perteikta emocija ir mintimis. 

Lietuvos nacionalinio kultūros centro teatrų specialistė Irena Maciulevičienė taip pat negailėjo gerų žodžių palangiškių pasirodymui: „II-asis turas buvo pandeminis. „Grubiojo“ spektaklį vertinome iš įrašo. Pagal balus jie tapo „Atspindžių“ laureatais. Tai vienas geriausių, ryškiausių šių metų šventės spektaklių. Stebėdami spektaklį gyvai tiek aš, tiek visa vertinimo komisija įsitikino, jog įvertinome teisingai. Po spektaklio žiūrovai ilgai plojo atsistoję. Padarytas didžiulis darbas, puikus aktorinis ansamblis. Ypatingai išsiskyrė antro plano aktorius R.Dzimidas, kuris šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelnė nominaciją, kaip geriausias II-o plano vyro vaidmens atlikėjas. Puikus ir paties Virginijaus vaidmuo. O tai, kad pats režisierius parašė ir scenarijų – didelis nuopelnas“

Spektaklio aptarime komisija akcentavo, kaip puikiai buvo panaudotos šiuolaikinės technologijos (viskas labai tiksliai sumontuota, laiku paleista). Tai spektakliui suteikė tikroviškumo. Taip pat buvo pabrėžiama labai aukšta spektaklio estetika, sceninė kultūra, viskas – nuo rūbų iki smulkmenų, nieko nebuvo nereikalingo. Iš mažai objektų scenoje buvo sukurta labai aiški veiksmo vietos atmosfera. Spektaklio finale specialieji efektai abejingo nepaliko nė vieno žiūrovo. 

„Labai sveikinu „Grubųjį“ teatrą ir visą Palangą, kad turi tokio aukšto lygio meninį kolektyvą. Mes tikrai vertiname, kad jie, pervažiavę visą Lietuvą, po tokios kelionės, neparodė nuovargio, greitai susistatė dekoracijas, padarė tai ypač tiksliai, ir taip puikiai vaidino“ – priduria LNKC teatrų specialistė.  

Šventėje buvo teikiami „Atspindžių“ diplomai, padėkos, vyko gebėjimų gerinimo mokymai režisieriams, kuriame buvo aptariami spektakliai, režisierių darbai, savo patirtimi dalijosi viešnia iš Rygos režisierė Edita Neimanė, spektaklių vertinimo bruožus aptarė LMTA Klaipėdos fakulteto Teatro katedros doc. dr. Danutė Vaigauskaitė. „Atspindžiai“ – suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro kartu su Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga kas dveji metai rengiamas nuo 1991 m. Tai didžiausias žanro plėtrą skatinantis projektas, kuriame spektaklius vaidina mėgėjai – įvairių profesijų žmonės, mėgstantys teatrą.

Spektaklis „Tanato viešbutis“ bus rodomas šį savaitgalį(lapkričio 20 d. 18 val., lapkričio 21 d. 16 val.) Palangos kurhauzo teatro salėje. Bilietus platina „Ticket Market“ ir Palangos turizmo informacijos centras.

PKJC info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Planuojate kelionę į Palangą? Į svečius jus kviečia viešbutis „Gabija“, įsikūręs vienoje iš gražiausių miesto vietų – priešais pagrindinius vartus į Birutės parką.


Savo laiku girdėjęs ir prisiklausęs begalę replikų, kad viešbutis Palangoje, veiksiantis pasaulinio viešbučių tinklo „Marriott“ franšizės pagrindu, girdi, yra tik mitas, akių dūmimas ir pasaka, Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad jis niekada neabejojo, kad viešbutis iškils.


Įsibėgėjant vasaros sezonui liepos 14 dieną duris atvers „Monist“ – kitoks, boutique stiliaus viešbutis – Palangos širdyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Palangos „Grubusis“ teatras lapkričio ir gruodžio mėnesiais kviečia į visų pamėgtus spektaklius „Marso naujienos“ ir „Tanato viešbutis“. 


Jei investuotojų planai nepasikeis, Šventojoje, prie uostelio, turėtų iškilti dviejų pastatų kompleksas - poilsio namai ir viešbutis.


Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis" teatras, vadovaujamas Virginijaus Milinio, pristato spektaklį „Tanato viešbutis“ pagal žymaus XX a. prancūzų rašytojo klasiko Andrė Maurois novelę „Mirties pensionas“, kuri ypač aktuali šiandien, kai savižudybių skaičius drastiškai didėja. Ši novelė buvo ekranizuota garsaus XX a. kino režisieriaus A. Hičkoko.


Lapkričio 13-14 d. Birštone vyko Lietuvos mėgėjų teatrų šventė „Atspindžiai. Net dvi dienas mieste prie Nemuno vingio žiūrovai galėjo išvysti geriausius šalies suaugusiųjų mėgėjų teatrų pasirodymus, ryškiausius pagal lietuvių ar užsienio dramaturgiją sukurtų spektaklių pristatymus.


Lapkričio 13, 20 ir 21 dienomis kurhauzo teatro salę vėl užplūs teatro gerbėjai. Šiomis dienomis „Grubusis“ teatras rodys daug laurų respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelniusį spektaklį „Tanato viešbutis”. 


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra vykdo didelės apimties ikiteisminį tyrimą, kuriame apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu įtariami bene didžiausią pajūrio kurorto viešbučių ir restoranų kompleksą valdančios įmonės vadovai. Pirminiais duomenimis, per trejus metus galėjo būti nuslėpta apie 1,8 mln. eurų...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius