Palangos ir Bergeno Riugeno saloje draugystei pažymėti – palangiškių moksleivių fotografijos darbų paroda Vokietijoje

Palangos tiltas, 2023-03-31
Peržiūrėta
1063
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos ir Bergeno Riugeno saloje draugystei pažymėti – palangiškių moksleivių fotografijos darbų paroda Vokietijoje

Palangos senosios gimnazijos moksleivių darytos gimtojo miesto nuotraukos pristatytos Bergene Riugeno saloje (Vokietijoje) surengtoje parodoje „Mano miestas – Meine Stadt. Vaizdas į gimtąją Palangą“.

Lietuvai išskirtinę dieną – Kovo 11-ąją – Palangos miestas partneris Vokietijoje – Bergenas Riugeno saloje – savo gyventojus ir svečius pakvietė į palangiškių moksleivių parengtos fotografijų parodos „Mano miestas – Meine Stadt. Vaizdas į gimtąją Palangą“ atidarymą  Bergeno miesto muziejuje. Parodoje, kuri yra Bergeno Riugeno saloje miesto Tarptautinių reikalų skyriaus ir susigiminiavusių miestų, miesto muziejaus bei Palangos senosios gimnazijos bendradarbiavimo projektas, – užfiksuoti koronaviruso pandemijos metu Palangos moksleivių įamžinti gimtojo miesto vaizdai.

„Jau 12 metų Palanga ir Bergenas yra miestai partneriai, aktyviai bendradarbiaujantys švietimo, kultūros ir kitose srityse. Ne tik miesto savivaldybių vadovai bei Tarybų nariai, ugdymo ar kitų įstaigų vadovai, bet ir abiejų miestų gyventojai jau spėjo užmegzti draugiškus tarpusavio ryšius, rasti draugų kitapus Baltijos jūros esančiame mieste-partneryje, tad tikiu, kad nuotraukose užfiksuoti Palangos vaizdai daugeliui iš jūsų sukels malonių prisiminimų, o dar nė karto nebuvusiems Palangoje – norą apsilankyti didžiausiame Lietuvos kurorte“, – teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus pardos atidarymo proga bergeniečiams atsiųstame sveikinime. 

Kurorto meras pabrėžė, kad Bergene Riugeno saloje atidaroma Palangos senosios gimnazijos moksleivių fotografijų paroda – labai simboliška. „Nuotraukose įamžinti Palangos vaizdai Covid-19 pandemijos metu tarsi pakviečia bergeniečius pasižvalgyti po mūsų miestą net tuomet, kai tarptautinės kelionės dėl tuomet galiojusių griežtų karantino ribojimų buvo sunkiai įmanomos – pasivaikščioti po mūsų miesto gatves, pasigrožėti vietos architektūra, o gal net Palangos gatvėse sutikti seną pažįstamą. Ši paroda jums pristato jaunatvišką Palangą – suteikia galimybę į kurortą pažvelgti jaunuolio, moksleivio akimis, o kartu primena, kad Palanga yra svetinga, čia esate visada laukiami. Tad nuoširdžiai linkiu, kad ši Palangos senosios gimnazijos moksleivių fotografijų paroda jus paskatintų nebeatidėlioti atostogų planų – aplankykite Palangą, nes mes, palangiškiai, visuomet laukiame savo draugų svečiuose“, - Palangos miesto partnerio gyventojams rašė Š. Vaitkus.

Pirmą kartą visuomenei ši paroda pristatyta 2021 m. vasarą Palangos viešojoje bibliotekoje, joje – 26 nuotraukos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 3 d. Palangos miesto savivaldybėje buvo atidaryta talentingų palangiškių, neprofesionalių menininkų kūrybos paroda „Palanga – mano miestas“, skirta jubiliejiniam, jau 10-ajam renginių ciklui „Palangos dienos“.


Palangos senosios gimnazijos moksleivių darytos gimtojo miesto nuotraukos pristatytos Bergene Riugeno saloje (Vokietijoje) surengtoje parodoje „Mano miestas – Meine Stadt. Vaizdas į gimtąją Palangą“.Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje rugpjūčio mėnesi eksponuojama palangiškio menininko Gintaro Puškoriaus tapybos darbų paroda. 


Nuo balandžio 6 dienos Honoratos Savickienės kūrybinių darbų parodos atidarymo visą šį mėnesį galėsime bibliotekos skaitykloje gėrėtis ir įvertinti jos kūrybinius darbus. Tai pirmoji H.Savickienės kūrybinių darbų paroda. 


Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė ketvirtadienį atidaryta palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Tai – tradicinis renginių ciklo „Palangos dienos“ renginys, bendrai veiklai suburiantis ne profesionalius menininkus, o kūrybinių gabumų turinčius paprastus kurorto gyventojus.


 Trečiadienį, rugsėjo 29 d., 14 val. Savivaldybės pastate, antrojo aukšto fojė bus atidaryta palangiškių kūrybos darbų paroda „Palanga – mano miestas“, skirta Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui.


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


Gruodžio 5-6 dienomis Palangoje apsilankė moksleivių iš Palangos miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) „Am Grünen Berg“ mokyklos mokinių delegacija, vadovaujama mokytojų Ulrike Kling ir Elke Geist.


„Čia nėra nieko atsitiktinio, ir šios dvi technikos ne veltui susietos. Ieškokite sąsajų, jų yra daug. O tai, ką matote, išskaidyti ir vėl susieti galima taip: foto / sintezė / fotosintezė“, – penktadienio vakarą, į stogą intensyviai barbenant pirmajam tikram pavasario lietui, „Ramybės“ galerijoje atidarydama savo akvarelės ir fotografijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius