Palangos jaunimas pramogoms renkasi rudenį

Gražina RIMKUTĖ, 2009-09-26
Peržiūrėta
1357
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos jaunoji karta imasi savo veiklos ir pasistengia pranešti apie savo organizuotumą ir aktyvumą visam miestui. Pasak jaunimo reikalų koordinatoriaus Sauliaus Simės, Palangos jaunimas skiriasi nuo kitų jaunuolių, nes jie nelinkę organizuotis vasarą. Palankiausias metas susiburti yra gegužės mėnuo ir rudens metas. Tačiau mieste veikia keletas jaunimo organizacijų, aktyviai įgyvendinančių savo užsibrėžtus planus.

 

Veikiančios jaunimo organizacijos pakelia iš sąstingio visus moksleivius, suteikdamos jiems galimybę parodyti savo talentą. Tokie projektai kaip neformalios jaunimo grupės „Jaunimas jaunimui“ organizuojama „KaRRamBa“ ar neformalios jaunimo grupės „Idiot Crisis“ - „Palanga gyvai“ sukviečia visus muzikalius, išradingus, sportiškus jaunuolius, norinčius pademonstruoti tai, kuo jie gyvena ir kaip leidžia laisvalaikį. Sporto mokykla taip pat surengia savą renginį – „Būk sveikas ir žvalus“, kuriame taip pat skatinama jaunuolius pajudėti. Ypatingai aktyviai veikia klubo „Šnara“ jaunuoliai. Jų dėka palangiškiai regi tikrąjį jaunosios kartos aktyvumą.

Populiarumo susilaukiančios stovyklos jaunuosius palangiškius ne itin žavi. Septynerių dienų stovyklos būna surengtos dažniausiai kitų miestų moksleivių iniciatyva, kurių stovyklavimas vėliau tęsiasi kituose miestuose. Vasaros metu vykstantys renginiai niekuomet nežavi Palangos jaunuolių, nes, pasak jaunimo reikalų koordinatoriaus Sauliaus Simės, Palangos jaunimas yra „specifinis“, vasaros metu jie neturi laiko.

Savivaldybės skiriamų 22 000 litų parama projektinei veiklai atitenka tiems projektams, kurie susilaukia didžiausio jaunuolių pritarimo, kurio vis labiau ima trūkti. Dėl menko domėjimosi jaunimo organizacijomis, pasak koordinatoriaus S.Simės, kalčiausias yra nepastovumas. „Neatsiranda tikro lyderio“, - teigia S.Simė. Tokioms organizacijoms reikia aktyvaus vadovo, kuris visuomet žadintų susidomėjimą, niekuomet nenuleistų rankų, skatintų tą daryti ir kitus. Apgailestaudamas jaunimo reikalų organizatorius patvirtino, kad tokį lyderį sunku išlaikyti, nes akademinis jaunimas išvažiuoja, palieka visas savo pareigas, o tinkamo kandidato užimti tokią vietą neatsiranda.

Šiais naujųjų technologijų laikais vis sunkiau sudominti įvairiais renginiais užsisėdėjusį jaunimą. Ypatingai daug dėmesio reikia skirti renginių pobūdžiui, kad šiuolaikinis jaunimas su malonumu pats rodytų iniciatyvą ir imtųsi organizacinių reikalų. Tai padaryti įmanoma, žengiant vieningo tikslo ir bendrų interesų link. Tik tam, kad užaugusi naujoji Palangos karta nesiliautų puošti savo darbais Lietuvos kurorto.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimui 2022-uosius metus paskelbus Lietuvos jaunimo metais, juos aktyviai minės ir Palangos miesto savivaldybė. Kaip sakė Laura Janušienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė, jau šį mėnesį bus paskelbtas Palangos jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkursas, kurio vienas iš prioritetų – Lietuvos ir Europos jaunimo metų paminėjimas.


2020 metai visam pasauliui sukėlė virtinę iššūkių dėl pasaulinės pandemijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras – ne išimtis, tačiau nenumatyti projektai ir renginiai išmokė į pokyčius žiūrėti lanksčiai bei ieškoti kūrybiškų sprendimų, mokymosi ir naujų atradimų galimybių.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos jaunimas pramogoms renkasi rudenį

Gražina RIMKUTĖ, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunoji karta imasi savo veiklos ir pasistengia pranešti apie savo organizuotumą ir aktyvumą visam miestui. Pasak jaunimo reikalų koordinatoriaus Sauliaus Simės, Palangos jaunimas skiriasi nuo kitų jaunuolių, nes jie nelinkę organizuotis vasarą. Palankiausias metas susiburti yra gegužės mėnuo ir rudens metas. Tačiau mieste veikia keletas jaunimo organizacijų, aktyviai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius