Palangos kurorto muziejuje – fotografijos paroda„Mano laikas“

Palangos tiltas, 2018-02-01
Peržiūrėta
2414
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto muziejuje – fotografijos paroda„Mano laikas“

Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.
R. Šulskytė – Lietuvos fotomenininkė, tarptautinių projektų ir seminarų dalyvė, fotografijos parodų kuratorė, leidinių sudarytoja, kritinių bei apžvalginių straipsnių autorė. Menininkė nuo 1995 m. rengia personalines parodas, aktyviai dalyvauja jungtinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra pelniusi tarptautinių apdovanojimų, tapusi Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų laureate (2005, 2009). Jos kūriniai eksponuoti Anglijoje, Danijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kitur. Svarbiausi R. Šulskytės sukurti fotografijų ciklai – „Mano laikas“ (2011–2013), „Austria ‘07“ (2007), „Seserys“ (2006–2007), „Miegamajame“ (1997–2004), „Mano drabužiai“ (1997–2004), „Susitikimai“ (2005), „Interpretacijos“ (1996–2003).
Tai išties įdomi, įspūdinga, asmeniška ir intriguojanti paroda, įtraukianti į autorės sukurtus vaizdus lyg į filmą.
„Siekiau, kad mano sukurti fotografiniai vaizdai savotiškai taptų slenkančio žvilgsnio (arba slenkančios kameros) apžiūros teritorija ir taip bandžiau sugriauti sustabdytos akimirkos sąstingį“, – sako R. Šulskytė.
Žiūrint fotografijas, jos tarsi ištįsta laike: vienos perteikia dienos istoriją („Sausio 3-ioji“), kitos – gyvenimo tarpsnį („Dvi dienos“) ar visą gyvenimą („Tėvas“). Einant nuo vienos fotografijos prie kitos, jos jungiasi ir susipina į vieną pasakojimą, į dienoraštį „Mano laikas“. Tai autorės gyvenimo erdvės, atspindžiai, prisiminimai, išgyventas jos laikas.
„Sofijos“ viloje, kur dabar veikia Palangos kurorto muziejus, paroda, ko gero, rengiama neatsitiktinai. Žinoma, kad pradžioje vila priklausė grafienei Sofijai. Vila grakšti ir elegantiška: puošnūs bokšteliai, balkonai, lyg karpiniais puošti langai. Šioje viloje ir susitinka dvi moterys: pirmoji vilos savininkė Sofija ir parodos autorė Regina. Tai – lyg slaptas ir nematomas dviejų skirtingų amžių moterų pokalbis. Ir kas žino, gal užrakinus muziejaus duris nakčiai, grafienė Sofija tikrai ieško Reginos nuotraukose paslėptų istorijų.
Paroda eksponuojama iki kovo 5 d.

Audronė LEVICKYTĖ-BUMBULIENĖ
Palangos kurorto muziejus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023 m. balandžio 21 d. muziejuje atidaryta šeštoji profesionalių dailininkų paroda „Balta drobulė“, kurios tema yra  apie žmogaus nenumaldomą norą skristi – „Sparnuoti keliai“.


2022 m. spalio 7 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma vilniečio dailininko Arvydo Kašausko tapybos paroda.


Palangos kurorto muziejuje visą rugsėjį eksponuojama tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda, dedikuojama Vilui Orvidui.


Liepos 1 d., penktadienį, 17 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A), kultūrinėje visuomenėje žinomam kaip vila „Anapilis“atidaroma šiuolaikinio meno paroda „anapilio matymai“.


Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė ketvirtadienį atidaryta palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Tai – tradicinis renginių ciklo „Palangos dienos“ renginys, bendrai veiklai suburiantis ne profesionalius menininkus, o kūrybinių gabumų turinčius paprastus kurorto gyventojus.


Palangos kurorto muziejuje lapkričio 19 d. 16 valandą atidaroma paskutinė šiais metais paroda. Bus eksponuojami vienų žymiausių ir talentingiausių Palangos tautodailininkų, Teresės ir Alberto Žulkų, kūriniai. Paroda parengta bendradarbiaujant su asociacija „Žulkų kūrybinės dirbtuvės-galerija“. 


Menas kaip individualybės, tautybės ir modernumo ekspresija“ – šia Juozo Keliuočio citata „Individualistų“ grupė atidarė savo pirmąją dailės parodą ir šią veiklą, neprarasdama aktualumo, tęsia jau 27-tus metus.


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


A.Mončio muziejuje – prancūziškai lietuviškas fotografijos, kino ir literatūros vakaras

„Kaunas Photo 2013“, „Palangos tilto“ inf., 2013 04 18 | Rubrika: Kultūra

Antano Mončio namai-muziejus ir fotomeno festivalis „Kaunas Photo 2013“ maloniai kviečia į fotografijos projekcijų ir literatūrinio skaitymo vakarą.


„Čia nėra nieko atsitiktinio, ir šios dvi technikos ne veltui susietos. Ieškokite sąsajų, jų yra daug. O tai, ką matote, išskaidyti ir vėl susieti galima taip: foto / sintezė / fotosintezė“, – penktadienio vakarą, į stogą intensyviai barbenant pirmajam tikram pavasario lietui, „Ramybės“ galerijoje atidarydama savo akvarelės ir fotografijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius