Palangos kurorto muziejuje – „sparnuota“ paroda Broniui Oškiniui atminti

Palangos tiltas, 2023-04-25
Peržiūrėta
962
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Oškinių šeima parodos atidaryme
Oškinių šeima parodos atidaryme

2023 m. balandžio 21 d. muziejuje atidaryta šeštoji profesionalių dailininkų paroda „Balta drobulė“, kurios tema yra  apie žmogaus nenumaldomą norą skristi – „Sparnuoti keliai“.

Paroda skiriama aviacijos konstruktoriaus Broniaus Oškinio 110-osioms metinėms paminėti. 

B. Oškinis Palangoje gyveno nuo 1962 m. Tai ryškų pėdsaką aviacijos ir Palangos miesto istorijoje palikusi asmenybė: Lietuvos aviatorius, sportininkas, sklandytojas, sklandytuvų konstruktorius, sklandymo pradininkas, karo lakūnas, aviacijos leitenantas, pirmasis Dailininkų kūrybos namų direktorius, pirmasis gintaro muziejaus Palangoje direktorius. 

Gausiai į atidarymą susirinkusius dailininkus ir meno mėgėjus pasveikino muziejaus direktorė Virginija Paluckienė. „Bronius Oškinis – labai svarbi asmenybė Lietuvos aviacijai, jos istorijai, jis daugelį metų ugdė jaunąją kartą ir yra nusipelnęs Palangai ir visai Lietuvai. Dėkoju ir šių metų parodos "Balta drobulė" kūrinių autoriams, kad atsiliepėte į Palangos kurorto muziejaus kvietimą dalyvauti parodoje, kūrėte bei dedikavote savo kūrinius Broniaus Oškinio atminimui“,– sakė ji. Pasak direktorės, B. Oškinio dukros ir vaikaitės yra susijusios su muziejumi, nes yra nuolatinės jo renginių dalyvės, o dukra Gražina – muziejaus logotipo autorė, kuris naudojamas kasdien. „Esame dėkingi, kad Broniaus Oškinio atminimas yra įprasminamas Palangos kurorto muziejaus surengtoje parodoje,– sakė muziejaus vadovė. 

Parodoje dalyvauja 32 kūrėjai, tarp kurių nemažas būrys Palangos menininkų, dalyvaujančių „Baltos drobulės“ parodoje nuo 2018 m.: Gražina ir Dovilė Oškinytės, Reda Ščerbakovienė, Miglė Jonaitienė, Gražina Eimanavičiūtė, Olga Suvillo, Eglė Lipinskaitė, Rasa Užpelkytė, Audronė Baronienė ir kiti. Džiugu, kad parodoje ne pirmus metus eksponuojami Virginijos Aliukonės, Tauro Jurkūno, Aistės Bugailiškytės, Nijolės Sitonytės ir kitų autorių kūriniai.

Trečią kartą savo kūrybą parodoje pristato svečiai iš Latvijos – Liepojos dailininkų sąjunga „Mākslas kolēģi“: Ilze Eniņa, Paulsas Spridzāns, Andris Millers, Dainis Bērziņš ir Irina Tīre. Atidarymo metu bičiuliai iš Latvijos džiaugėsi galėdami pirmą kartą po karantino suvaržymų atvykti į atidarymo šventę. „Norėdami dalyvauti parodoje, mes priversti domėtis Palangos istorija, pažinti šį kraštą, kad galėtume tapyti parodos tema“,– sakė P. Spridzāns. „Mes nieko nežinojome apie Bronių Oškinį, o dabar žinome, žiūrime nuotraukas ir net galime pasikalbėtu su jo šeima. Paroda – geras būdas latviams ir lietuviams geriau suprasti vieni kitus“,– kalbėjo I. Eniņa. 

Visiems parodos dalyviams muziejaus direktorė įteikė padėkas, o B. Oškinio dukra Gražina Oškinytė – simbolines dovanėles, lėktuvo „Lituanica“ medinius modeliukus, kuriuos dailininkai patys turės surinkti ir nuspalvinti, „kad pabūtume kažkiek taip pat konstruktoriais“,– šypsojosi G. Oškinytė.

Dėkojame parodos dalyviams už dalyvavimą, Lietuvos dailininkų sąjungai už bendradarbiavimą, miesto savivaldybei už finansavimą ir visiems, atėjusiems į atidarymą. 

Maloniai kviečiame visus neabejingus dangui, istorijai ir menui apsilankyti. Paroda veiks iki 2023 m. birželio 23 dienos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 19 d., 18 val. Gintaro muziejuje atidaroma paroda „Gintaras iš gelmių“. Tai tarpdisciplininis projektas, sujungiantis istoriją, archeologiją ir šiuolaikinę meninę raišką. 


2023 m. balandžio 21 d. muziejuje atidaryta šeštoji profesionalių dailininkų paroda „Balta drobulė“, kurios tema yra  apie žmogaus nenumaldomą norą skristi – „Sparnuoti keliai“.


Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) 2022 m. gruodžio 9 d., penktadienį, 15 val. atidaroma vizualaus meno kūrėjos Lauros Guokės paroda Pasirinkimas II .


2022 m. spalio 7 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma vilniečio dailininko Arvydo Kašausko tapybos paroda.


Palangos kurorto muziejuje visą rugsėjį eksponuojama tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda, dedikuojama Vilui Orvidui.


Liepos 1 d., penktadienį, 17 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A), kultūrinėje visuomenėje žinomam kaip vila „Anapilis“atidaroma šiuolaikinio meno paroda „anapilio matymai“.


Palangos kurorto muziejuje lapkričio 19 d. 16 valandą atidaroma paskutinė šiais metais paroda. Bus eksponuojami vienų žymiausių ir talentingiausių Palangos tautodailininkų, Teresės ir Alberto Žulkų, kūriniai. Paroda parengta bendradarbiaujant su asociacija „Žulkų kūrybinės dirbtuvės-galerija“. 


Gegužę sukanka penkeri metai po Vytauto Moncevičiaus – Mončio, daugeliui palangiškių žinomo kaip architekto, mirties. Pagerbiant iškilų miestelėną, Vydmantų kultūros namų salėje iki birželio 1 dienos vyks V.Moncevičiaus – Mončio darbų paroda ,,Išėjusiems atminti“.


Menas kaip individualybės, tautybės ir modernumo ekspresija“ – šia Juozo Keliuočio citata „Individualistų“ grupė atidarė savo pirmąją dailės parodą ir šią veiklą, neprarasdama aktualumo, tęsia jau 27-tus metus.


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius