Palangos meras Šarūnas Vaitkus: „Sprendimas prieš 10 metų ne tik pasiteisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius“ (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2022-09-09
Peržiūrėta
1391
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus: „Sprendimas prieš 10 metų ne tik pasiteisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius“ (FOTO GALERIJA)

„Atsimenu, kai dar 2011-aisiais, kartu su bendraminčių komanda, apsisprendėme Palangoje įsteigti Trečiojo amžiaus universitetą (TAU), neabejojome, kad šis sprendimas pasiteisins. Tačiau dabar, nuo pirmųjų mokslo metų prabėgus dešimtmečiui, galiu drąsiai konstatuoti – tuometinis sprendimas ne tik pasiteisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius – tokio senjorų susidomėjimo tikrai nesitikėjome,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalino savo Facebook įrašu penktadienį, rugsėjo 9 d.

„Gavę gyventojų pasitikėjimą, o kartu – ir įgaliojimą vykdyti užsibrėžtą programą, miesto biudžete numatėme lėšų Trečiojo amžiaus universiteto veiklai, ir 2012-aisiais senjorus pakvietėme į pirmąjį susitikimą. Planavome, kad galimybė dalyvauti Trečiojo amžiaus universiteto veikloje sudomins iki šimto senjorų, tačiau paskelbus apie TAU steigimą, į pirmąjį susitikimą sugužėjo tiek senjorų, kad numatytoje patalpoje pritrūko vietų. Tąkart, vietoje planuotų maždaug 70, mokslo metus pradėjo 310 palangiškių,“ – rašo meras.

Jos džiaugiasi, kad kasmet Trečiojo amžiaus universiteto senjorų skaičius auga – šimtai garbaus amžiaus mūsų bendruomenės narių renkasi į paskaitas, dalyvauja jiems įdomiose veiklose, bendrauja, džiaugiasi gyvenimu ir, svarbiausia, nesensta!

„Kasmet sveikindamas mūsų senjorus naujųjų mokslo metų proga matau juos jaunatviškus, šviesius, viskuo besidominčius bei besidžiaugiančius gyvenimu. Tiesiog žavi ne tik mūsų vyresnio amžiaus gyventojų aktyvumas, bet ir kūrybiškumas bei meniniai sugebėjimai – ne kartą teko grožėtis Trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvo „Jūrė“, moterų choro „Žara“ pasirodymus. Ypatingai maloniai nustebino ir neseniai susibūrusi Teatro grupė – jau pirmąjį spektaklį stebėdamas pamaniau, kad TAU aktoriai tikrai verti didesnės scenos,“ – prisiminė Š. Vaitkus.

„Visos kurorto bendruomenės vardu už pastangas ir rūpestį TAU senjorų užimtumu nuoširdžiai dėkoju  Švietimo pagalbos tarnybos direktorei Vilmai Želvienei, nuo pirmųjų Trečiojo amžiaus įsteigimo dienų TAU veiklą kuravusiai Vilmai Varpiotienei, dabartinei TAU veiklos kuratorei Ingai Vaitkienei, Palangos TAU tarybos pirmininkei Nijolei Steponavičiūtei  taip pat – TAU – meno kolektyvų vadovėms Janinai Serapinienei, Nijolei Petrauskienei bei Rimtautei Razdevičienei, mokytojoms Doris Katzenstein, Jolantai Beitnaraitei, Živilei Vaičiūnienei, Astai Brazaitienei ir visiems visiems, savo žiniomis, idėjomis bei darbu prisidedantiems bei prisidėjusiems prie Trečiojo amžiaus universiteto veiklos,“ – dėkoja Š. Vaitkus.

„Visos kurorto bendruomenės, tarybos, administracijos vardu sveikinu visus – tiek TAU steigėjus, darbuotojus, tiek senjorus – su gražiu ir prasmingu Trečiojo amžiaus universiteto dešimtmečiu. Linkiu daug kūrybinių idėjų, sėkmės ir noro kasdien tobulėti bei augti,“ – linki Š. Vaitkus.

Aldo Kazlausko nuotraukos

 

PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paaiškėjo mėnesį trukusių geriausio Lietuvos mero rinkimų, kuriuose buvo galima įvertinti, kuris iš keliasdešimties merų per besibaigiančią kadenciją labiausiai patenkino rinkėjų lūkesčius, rezultatai. Jau tradicija tapusi Alfa.lt iniciatyva atskleidė, jog būtent Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, portalo skaitytojų nuomone, turi pelnyti metų mero vardą. 


„Atsimenu, kai dar 2011-aisiais, kartu su bendraminčių komanda, apsisprendėme Palangoje įsteigti Trečiojo amžiaus universitetą (TAU), neabejojome, kad šis sprendimas pasiteisins. Tačiau dabar, nuo pirmųjų mokslo metų prabėgus dešimtmečiui, galiu drąsiai konstatuoti – tuometinis sprendimas ne tik pasiteisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius – tokio senjorų susidomėjimo tikrai nesitikėjome,“ –...


Šiandien (balandžio 25-ąją) į specialiąją paramos sąskaitą, skirtą padėti Palangoje apsistojusiems karo Ukrainoje pabėgėliams, sukritus visoms pagrindinėms piniginėms aukoms, jau galima skaičiuoti, kiek pavyko surinkti lėšų per prieš porą savaičių Palangoje surengtą Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną.


Vyriausybės itin daug nereklamuotu sprendimu į prioritetine tvarka nuo COVID-19 skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti savivaldybių merus ir savivaldybių administracijos direktorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasinaudojo tyliai – jis nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo dar prieš Velykas, balandžio 2 dieną. Skirtingai nei kai kurie kiti...


Pirmadienį. gruodžio 21 d., vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) nuotoliniame susitikime su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarti su COVID-19 situacija bei jos valdymu susiję pagrindiniai klausimai bei sutarta, kad tokie LSA ir Premjerės susitikimai vyks reguliariai, kas dvi savaites. Šių susitikimų metu bus...


Meras Šarūnas Vaitkus penktadienį savo paskyroje Facebook paliko įrašą: "Manau, kad šiandieninis sprendimas pasiteisino miestą uždaryti 14.00 val."


Lietuvos ambasadoje Ukrainoje balandžio 18 d. Palangos kurortas pristatytas žiniasklaidos ir turizmo agentūrų atstovams. Šiuo tikslu į Kijevą atvyko gausi Palangos delegacija – miesto meras Šarūnas Vaitkus, Savivaldybės tarybos narys Dainius Želvys, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, Turizmo informacijos centro direktorė Rasa...


Trečiadienį, kovo 16 dieną, Palangos miesto savivaldybėje vykusios kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Per keturias valandas sulaukta 39 donorų.


Prieš metus duris atvėręs Palangos universalus sporto kompleksas nestokoja populiarumo – treniruotis bei rengti varžybas čia norima kiekvieną savaitę. Tarp besitreniruojančiųjų – netgi Lietuvos bei užsienio šalių įvairių sporto šakų favoritai.


Palangiškių susidomėjimas galimybe dalyvauti kurorte steigiamo Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veikloje pranoko organizatorių lūkesčius – visi norintieji užpildyti anketas bei tapti Tau studentais netilpo Palangos pagalbos švietimui salėje. Šio susitikimo metu išklausyta susirinkusiųjų nuomonė, poreikiai, užpildytos būsimųjų TAU studentų anketos....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius