Palangoje surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos rezultatai gerokai viršijo lūkesčius – surinkta nemenka aukų suma

Palangos tiltas, 2022-04-25
Peržiūrėta
1316
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos rezultatai gerokai viršijo lūkesčius – surinkta nemenka aukų suma

Šiandien (balandžio 25-ąją) į specialiąją paramos sąskaitą, skirtą padėti Palangoje apsistojusiems karo Ukrainoje pabėgėliams, sukritus visoms pagrindinėms piniginėms aukoms, jau galima skaičiuoti, kiek pavyko surinkti lėšų per prieš porą savaičių Palangoje surengtą Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną.

Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena vyko šeštadienį, balandžio 9 d., ji per neįtikėtinai trumpą laiką – vos per dvi savaites – surengta Palangos miesto savivaldybės iniciatyva. Kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus kreipėsi į Palangos verslininkus ir bendruomenę, prašydamas ir kviesdamas susitelkti bei padėti Ukrainos karo pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje. Į šį jo prašymą atsiliepė garsiosios stintų šventės rengėjai „Stintų ordinas“, taip pat Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, verslininkai, nesantys šios asociacijos nariais, bendruomenė „Palangos santarvė“ ir miesto gyventojai bei svečiai, net kaimyninės Vydmantų gyvenvietės bendruomenė, prisijungė ir pasieniečiai. Visus rūpesčius, susijusius su renginio menine programa, prisiėmė bei gražius kūrybinius sumanymus įgyvendino Palangos kultūros ir jaunimo centras. 

Kurorte labiausiai lankomame Jūratės ir Kastyčio skvere vykusiame paramos, palaikymo, supratimo ir draugystės renginyje buvo visko – ir gardaus ukrainietiško bei lietuviško maisto, ir suvenyrų su ukrainietiška simbolika, atrakcijų vaikams specialiai tai dienai atidarytame Vasaros batutų parke, skambėjo lietuviška bei ukrainietiška muzika, nuo karo pasitraukusiems ukrainiečiams buvo teikiama jiems aktuali informacija. 

Renginyje už savanorišką auką buvo galima paragauti Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos kartu su „Stintų ordinu“ siūlomų ukrainietiškų barščių bei legendinės žuvienės, kitokių barščių versijų pasiūlė Šventosios bendruomenė su verslininku Egidijumi Budginu, Vydmantų žmonės renginio svečius vaišino ir išskirtiniu grilio troškiniu. O štai Palangos užkardos pasieniečiai savo lauko virtuvėje virė ukrainietiškus barščius pagal išskirtinį Palangoje apsistojusios ukrainietės, kuri buvo maisto technologė Ukrainos kariuomenėje, receptą. Ji, kaip ir dar beveik trys dešimtys moterų, karo Ukrainoje pabėgėlių, apsigyvenusių Palangoje, aktyviai talkino šventės rengėjams ir pačios dalyvavo renginyje. Beje, visus barščiams virti reikalingus produktus pasieniečiams parūpino sanatorijos „Gradiali“ restoranas „Pineta“ – viskas buvo ne tik nupirkta, bet ir nuskusta, supjaustyta, tad pareigūnams ir jų šefei ukrainietei teliko reikiamus ingredientus sudėti į lauko virtuvės puodą ir visus stebinti gardžiais aromatais.

Šventė prasidėjo vidurdienį ir visiems labai netikėtai vos po pusketvirtos valandos siūlančiųjų valgių už paramos auką ukrainietiškų barščių ir kitokių patiekalų sklidini didžiuliai  puodai buvo jau visiškai tušti. Dar greičiau visi skanumynai buvo išragauti, skiriant auką, ir nuo Palangos bendruomenės „Santarvė“ suneštinio stalo, gausaus įvairių namų gamybos skanėstų.

„Kas po šapelį, kas po daugiau“, – taip šventės svečių ir patiekalų ragautojų apie į specialias aukų dėžutes sumestas pinigų monetas ir kupiūras kalbėjo vienas iš renginio organizavimo pagalbininkų „Stintų ordino“ atstovas Nerijus Stasiulis. 

Atidarius aukų dėžutės ir viską suskaičiavus, visi paaukoti pinigai buvo užaktuoti ir įnešti į pagalbos Palangoje apsistojusiems ukrainiečiams specialią sąskaitą, atidarytą Palangos savivaldybės iniciatyva. Už įvairius patiekalus ir skanumynus, tądien skanautus po atviru dangumi Jūratės ir Kastyčio skvere, paaukota 4750 eurų.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacija į šią sąskaitą pravedė 10 050 eurų. Ukrainos ir Lietuvos draugystės dienoje sudalyvavę Asociacijos nariai  – dvidešimt restoranų ir kavinių – parengė specialią „Skonių susitikimų“ programą ir paskyrė dalį pajamų, gautų tądien lankytojams ragaujant tik šiai šventei virtuvių šefų paruoštų ukrainietiškų patiekalų – įvairių ukrainietiškų barščių variacijų, pavyzdžiui, su pampuškomis, soliankos, buvo ir patiekusių degustacinę ukrainietiškų valgių vakarienę.

Dar 554 eurus skyrė mažoji bendrija „Argentum vivum“, 220 eurų aukų, surinktų Vasaros parke, kur vaikai galėjo linksmintis ant batutų,  pervedė UAB „Aktyvistas“, 930 eurų tiesiai į specialiąją sąskaitą suaukojo pavieniai fiziniai asmenys. 

Tad iš viso Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną buvo surinkta ir jau pasiekė specialią karo pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje, pagalbos sąskaitą 16 504 eurai. Dėl jų panaudojimo tarsis karo Ukrainoje pradžioje sudaryta Palangos miesto savivaldybės administracijos speciali pagalbos atvykusiems ukrainiečiams koordinacinė grupė kartu su Palangos ir Šventosios karo pabėgėlių bendruomenių atstovais.

Esame labai dėkingi, jog prie šventės prisidėjo ir be atlygio jos meninėje programoje dalyvavo ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ kolektyvai iš Klaipėdos, muzikos grupė „Kitava“, dainininkė Rasa Serra ir saksofonistas Laimonas Urbikas, grupė „Voiceless“, Steponas Januška su pianistu Arnoldu Jankūnu, Karolis Rupkus. Be jokio užmokesčio visą dieną darbavosi renginio vedėjas aktorius Gintaras Mikalauskas.

Itin šiltų padėkos žodžių vertas ir šventės metu ypač daug talkinęs didelis savanorių būrys.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šios šventės ir skyrusiems karo Ukrainoje pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje, pinigines lėšas, o taip pat savo laiką, triūsą, idėjas, už pagalbą ir tą nenusakomą bendrystės bei susitelkimo jausmą, kokį Palanga ir visi mes patyrėme tą šviesią, saulėtą bei minčių apie taiką kupiną Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną. Nuoširdus AČIŪ visiems!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse, atminimo žvakutės uždegtos bei simboliniai akmenukai padėti ant Holokausto aukų kapo Palangos civilinėse kapinėse.


„Atsimenu, kai dar 2011-aisiais, kartu su bendraminčių komanda, apsisprendėme Palangoje įsteigti Trečiojo amžiaus universitetą (TAU), neabejojome, kad šis sprendimas pasiteisins. Tačiau dabar, nuo pirmųjų mokslo metų prabėgus dešimtmečiui, galiu drąsiai konstatuoti – tuometinis sprendimas ne tik pasiteisino, bet ir gerokai pranoko lūkesčius – tokio senjorų susidomėjimo tikrai nesitikėjome,“ –...


Palangoje balandžio 19 dieną surengtos Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos „Draugystės dienos“ rezultatai gerokai viršijo lūkesčius vykusios rezultatai gerokai viršijo lūkesčius: surinkta 16 504 eurai. „Tik dar kartą įsitikinome, jog kartu galime išties labai daug!“ savo Facebook paskyroje pirmadienį, balandžio 25 dieną, parašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Šiandien (balandžio 25-ąją) į specialiąją paramos sąskaitą, skirtą padėti Palangoje apsistojusiems karo Ukrainoje pabėgėliams, sukritus visoms pagrindinėms piniginėms aukoms, jau galima skaičiuoti, kiek pavyko surinkti lėšų per prieš porą savaičių Palangoje surengtą Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną.


Balandžio 9 d., šeštadienį, Palanga kviečia į ypatingą renginį – Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną, skirtą paremti ir palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius kurorte.


Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, ketvirtadienį Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas kartu su Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistais bei Palangos žydų bendruomenės nariais aplankė Holokausto aukų Palangoje kapą, uždegė atminimo žvakutes bei padėjo akmenėlius.


Gegužės 10 d. Palanga ir Simrishamnas (Švedija) mini miestų draugystės trisdešimtmetį. Ta proga surengtame nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo abejų miestų atstovai, kalbėta apie šios miestų draugystės svarbą.


Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Spalio 2 d. Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos, kurių metu vyko vaikų ir personalo evakuacija, imituojant gaisrą mokykloje. Pratybų metu tobulintas evakuacijos organizavimas bei personalo veiksmai, kilus gaisrui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius