Palangos meras Šarūnas Vaitkus: Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį

"Palangos tilto" informacija, 2023-07-03
Peržiūrėta
1397
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kauno diena nuotrauka
Kauno diena nuotrauka

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pasidžiaugė Šventosios uosto atgimimu. Jis informavo, kad Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei pristatė jau atliktus darbus bei būsimuosius kitus Šventosios uosto statybos etapus. Meras tikisi, kad Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį.

„Atgimstančiame Šventosios uoste šeštadienį apsilankė premjerė Ingrida Šimonytė  – kartu su vicemerais Rimantu Antanu Mikalkėnu ir Akvile Kilijoniene.  Ministrei Pirmininkei pristatėme jau atliktus darbus bei būsimuosius kitus Šventosios uosto statybos etapus“, – rašo Š. Vaitkus.

Pasak jo, vienas itin svarbus Šventosios uosto statybos etapas – Žvejybos infrastruktūros sukūrimo darbai – jau baigtas.

„Įgyvendinant projektą, įrengtas slipas, padedantis žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, taip pat – gervė, skirta iškrauti sugautą laimikį, žvejybos įrangą, valtis. Ne mažiau svarbus darbas – pastatytas žvejų valtims bei žvejybos įrangai laikyti skirtas pastatas.

Siekiant užtikrinti patogų privažiavimą iki Šventosios uosto, buvo rekonstruota ir į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė. Taip pat įrengta priekrantės žvejams labai reikalinga automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje vienu metu galės stovėti apie 50 transporto priemonių. Joje žvejai galės patogiai ir saugiai laikyti savo automobilius, bet ir priekabas. Dalyje aikštelės numatyta vieta prekybai žuvimi. Aikštelėje taip pat įrengti patogūs privažiavimai neįgaliesiems, elektromobilių įkrovimo stotelė, atnaujintas viešasis tualetas“, – informuoja Palangos meras.

Pasak Š. Vaitkaus, ateityje laukia kiti Šventosios uosto statybos darbai, iš kurių svarbiausi – krantinių ir molų statyba.

„Tikiu, kad visų bendromis pastangomis Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį“, – įsitikinęs meras.

Kauno diena inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį, liepos 16 dieną, Seimas po svarstymo pritarė labai svarbioms Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisoms, kurios turės esminės reikšmės jo spartesniam vystymuisi. Apie tai savo Facebook paskyrose pranešė palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Klaipėdoje sausio 26-ąją surengtoje konferencijoje „Vartai į jūrą. Lietuvos uostų proveržis“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus sukėlė gyvą diskusiją, atvirai papasakojęs apie Palangos dedamas pastangas atstatyti Šventosios jūrų uostą. „Ar tikrai esame jūrinė valstybė? Arba kodėl plojame estams ir ar toliau Šventosios ir kitus uostus bei uostelius statysime su nuolat ištiesta ranka?“ – visų klausė...


Prieš du metus Šventosios uosto teritorija buvo be kelių, aikštelių, slipo, angaro žvejams, čia nebuvo jokios infrastruktūros.  „Buvo tiesiog žvyruota teritorija. Kiek čia daug širdies, pergyvenimų ir pastangų įdėta. Judėsim toliau ir uostą Lietuva tikrai turės ! Dėkoju visiems prisidėjusiems ne vien kritika, bet ir realiu, ir sunkiu  darbu. Kas iš širdies ir su meile daro, tas...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pasidžiaugė Šventosios uosto atgimimu. Jis informavo, kad Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei pristatė jau atliktus darbus bei būsimuosius kitus Šventosios uosto statybos etapus. Meras tikisi, kad Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį. „Atgimstančiame Šventosios uoste šeštadienį apsilankė premjerė Ingrida Šimonytė  –...


Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šiandien, 19 val. Šventojoje įvyks Šventosios centrinės aikštės atidarymo šventė. Miesto meras Šarūnas Vaitkus suskubo pirmas išbandyti mažiausiesiems skirtus įrenginius.


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 27 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius