„Palangos orkestras“ kviečia į knygos ir CD pristatymo renginius

"Palangos tilto" informacija, 2019-12-04
Peržiūrėta
1480
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Besiartinantį savaitgalį „Palangos orkestras“ kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose.

Koncertuose-susitikimuose trijuose Žemaitijos miestuose knygos gimimo užkulisių istorijomis dalinsis jos autorės, kūrybos namų „Kregždynas“ įkūrėjos Viktorija Urbonaitė ir Laima Penek, „Palangos orkestro“ dirigentas Vygantas Rekašius, muzikuos – „Palangos orkestras“.

„Palangos orkestro“ knygos kelionė prasidės šeštadienį, gruodžio 7 d., Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Sekmadienį knyga aplankys Skuodo rajono kultūros centrą, o pirmadienį, gruodžio 9 d., „Palangos orkestras ir knygos autorės su gerbėjais susitiks gimtojoje Palangoje – Palangos koncertų salėje.

Pernai 65-erių metų jubiliejų pasitikęs „Palangos orkestras“ – vienas svarbiausių Palangos miesto kultūrinio identiteto kūrėjų. 1953 m. įkurtas, du kartus naikintas ir vis atgimdavęs kolektyvas „Orkestro vasaros“ koncertais Palangos Birutės parko rotondoje tęsia antrą šimtmetį gyvuojančią, dar kurorto įkūrėjų Grafų Tiškevičių laikais pradėtą orkestrinės muzikos koncertų tradiciją.

Su šiais koncertais užaugo kelios klausytojų kartos, o „Palangos orkestras“ užsitarnavo neabejotiną publikos meilę bei užaugino gausų būrį po geriausius orkestrus išsibarsčiusių muzikantų.

Per savo gyvavimo laikotarpį „Palangos orkestras“ surengė daugybę koncertų, dalyvavo įvairiose šventėse, festivaliuose, radijo ir televizijos laidose. Garsas apie „Palangos orkestrą“ pasklidęs ir už Lietuvos ribų.

Šiandien „Palangos orkestras“ – vienas profesionaliausių pučiamųjų muzikos instrumentų orkestrų šalyje, išsiskiriantis kultūringu skambesiu. Savo koncertinių programų kokybei, įvairovei bei Palangos miesto reprezentavimui „Palangos orkestras“ skiria ypatingą dėmesį.

Tik ką išleistoje knygoje, pasak jos tekstų autorės Viktorijos Urbonaitės, atvirai apie įspūdingą „Palangos orkestro“ istoriją, šlovės ir liūdesio dienas, šventinius koncertus, nuotykius, partitūras, instrumentus, kasdienybę, repeticijas, nuovargį, meilę ir mirtį peržengiančią ištikimą bičiulystę, apie muziką, užauginusią ne vieną šiandienos Lietuvos kartą. Tai knyga, skirta ne tik muzikantams ir besižavintiems „Palangos orkestru“, bet ir visiems, ieškantiems padrąsinimo, išminties, įkvėpimo.

Knygoje skaitytojai ras ir malonią staigmeną – kompaktinę plokštelę, kurios įrašams pasirinkti vieno talentingiausių pokario kartos kompozitorių, nuosaikaus modernisto Eduardo Balsio kūriniai pučiamųjų orkestrui.

Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė, asociacija „Latga“.

Knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiai:

Gruodžio 7 d. 18.00
KLAIPĖDA
Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4, Klaipėda)

Gruodžio 8 d. 14.00
SKUODAS
Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g. 1, Skuodas)

Gruodžio 9 d. 18.00
PALANGA
Palangos koncertų salėje (Vytauto g. 43 Palanga)

Renginiai nemokami.

Nuotraukos – Laima Penek.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 11 d. Sostinės Šv. Kristoforo orkestras Vakarų Lietuvos muzikos gerbėjus kviečia į Palangą. Kurorto salėje bus pristatytas išskirtinis muzikinis projektas “Gražiausios Frank Sinatra dainos naujai”, kurį surengs orkestro kolektyvas ir solistas Justinas Lapatinskas.


Balandžio 1 d. (penktadienis) 20 val. Grupė „Žalvarinis“: LP „Cantabile“ pristatymo koncertas


Koks instrumentas vadinamas sielos veidrodžiu, kam orkestrui reikalingas dirigentas, kodėl muzikuojant būtina klausytis vienas kito – atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų naujojoje edukacinėje programoje vaikams „Skambantis miškas“ kviečia atrasti „Palangos orkestras“. Pirmosios muzikinės kelionės mažųjų klausytojų laukia jau gruodžio 17 d. Palangos kurhauzo teatro salėje. 


Antano Mončio namai-muziejus maloniai kviečia į skulptoriaus Antano Mončio (1921-1993) gimimo šimtųjų metinių paminėjimo dienos renginius, kurie vyks birželio 8 d.


Palangoje ir Šventojoje teikiama maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius asmenims.


Vargu ar kokios nors knygos pristatymas Klaipėdoje yra sulaukęs tokių aistrų, kokias sukėlė Vytautas Čepas, kalbėdamas apie savo ką tik pasirodžiusį dokumentinį romaną "Siena". Vienas šios knygos herojų verslininkas Gediminas Jacka baksnojo į raudonai pabrauktas frazes ir neslėpė – kreipsis į teismą, rašo dienraštis "Klaipėda".


Besiartinantį savaitgalį „Palangos orkestras“ kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


A.Palei ir Klaipėdos kamerinis orkestras interpretuos Mocartą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 03 | Rubrika: Sveikata

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia kūrybinę draugystę su garsiuoju pianistu Alexanderiu Palei‘umi. Vasario 7 dieną, šeštadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje A. Palei‘us skambins ir diriguos klaipėdiečių orkestrui Wolfgango Amadeus Mozarto koncertus, pažymėtus opusais Nr. 9, 11, 12 ir 13.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius