Palangos poetė Janina Vambutienė išleido poezijos knygą „Saulės diskas“

"Palangos tilto" informacija, 2019-08-30
Peržiūrėta
1096
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rugpjūčio 23 dieną į Palangos viešąją biblioteką susirinko didelis būrys poezijos gerbėjų,, Takai per kopas‘‘ nariai, palangiškiai, poetės Janinos Vambutienės artimiausi draugai, bendraminčiai, jos vaikai ir anūkai.

Literatė Alma Viskontienė visus pasveikino Poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščio ,,Kelias‘‘ žodžiais: „Jeigu staiga dingtų visi keliai, kur tada eitų žmonės? Kur būtų kelio pradžia, kur būtų kelio galas? Eitų žmonės vienas prie kito, be kelių, be takų eitų...Žmogus butų kelio pradžia, žmogus būtų kelio galas...“

Renginio vedėjams Vytautui Lukšui ir Almai pakvietus, prisimenant Baltijos kelio trisdešimtmetį, visi drauge susikabino rankomis ir sugiedojo Lietuvos himną.
Janinai Vambutienė padėkojo visiems susirinkusiems, prisiminė savo šaknis, tėviškę , mamą, tėvelį, namus ir paskaitė eilėraščių ta tema. Poetė, literatė Anelė Mažeivaitė yra pirmoji, kuriai Janina patikėjo paslaptį apie svajonę išleisti knygą.


Recenzentė pasidalino įžvalgomis apie debiutantės poezijos knygą. Buvo pastebėta, kad autorės kūryba - tokia melodinga, tokia skambi, galinti virsti liaudies dainomis bei romansais. Janinos eilėraščiai žavi paprastumu, nuoširdumu, begaline meile tėviškei, gimtam žodžiui, Lietuvai, pasižymi giliu patriotizmu.
J. Vambutienės kūrybą skaitė ir Vytautas Lukšas, kuriam ypač patiko eilėraščiai žemaičių tarme.


Anelė Mažeivaitė padainavo savo kūrybos dainą, skirtą jaunystės meilei , bei Janinos eilėraščio ,,Vienišas žmogus‘‘ melodiją. Renginį paįvairino poetės jumoristiniai posmai.
Renginį paįvairino liaudies muzika ir šokiai bei gestų kalba Vytauto Lukšo improvizuotas muzikinis numeris pagal dainininko Šiškausko dainą.
Gėlių jūra ir aplodismentai parodė, kad žmogus ir brandžiame amžiuje gali džiaugtis, šypsotis ir dainuoti gyvenimą. Mes literatai didžiuojamės ,kad pažįstame šią puikią, ramią, tolerantišką moterį, ir linkime jai, anot Vytauto Lukšo, ir toliau „sirgti poezija“ bei ja užkrėsti savo skaitytojus.

Nijolė Fultinavičienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 23 dieną į Palangos viešąją biblioteką susirinko didelis būrys poezijos gerbėjų,, Takai per kopas‘‘ nariai, palangiškiai, poetės Janinos Vambutienės artimiausi draugai, bendraminčiai, jos vaikai ir anūkai.  


Savaitgalį Palangos kurorto muziejuje atidaryta žinomo kurorto menininko Jono Algirdo Vaišės tapybos paroda „Anapus saulės“. Prieš penkerius metus dailininkas išlydėtas amžinojo poilsio, o taip pat šiemet jis būtų šventęs 80 metų jubiliejų. Susirinkusieji dalinosi prisiminimais apie J. Vaišę, grožėjosi jo paveikslais, kuriuos itin pamėgę...


Palangiškis Aidas Jurkštas, jau žinomas farologas, šiandien Palangos visuomenei pristatys naujausią savo darbą – knygą „Lietuvos švyturių istorija“. Kaip teigė švyturių istorijos tyrinėtojas, jeigu būtų prieš 20 metų atradęs tokią knygą, kokią dabar jis pats išleido, tuomet jo gyvenimas, ko gero, būtų kardinaliai pasikeitęs....


Ir sutapk tu man taip: Meilės dieną arba deivės Mildos šventės dieną, gegužės 13-ąją, lyg stebuklinėje pasakoje „Vilniaus vėjai“ į Palangą atpūtė šiais laikais deficitinį lauknešėlį. Tai – žinomos Lietuvos renginių organizatorės, scenaristės, žurnalistės, subtiliai Laiko dvasią ir vaikų poreikius jaučiančios Rasos Praninskienės knyga „Knygos, vaikai...


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Lietuviai turi būti įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą?  1

Vaidas LEKSTUTIS Sambūrio „Būkime vieningi“ koordinatorius, 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Daugelis esate girdėję, o gal ir matę Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvos raudonoji knyga – juridinis valstybės dokumentas, kurio pagrindu Lietuvos Respublikoje organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų rūšių apsauga. Šią knygą sudaro žinių sąvadas apie saugomų rūšių būklę ir apsaugos būdus.


Penktadienį Senojoje gimnazijoje skambėjo jaunųjų Palangos, Kretingos, Klaipėdos ir Skuodo poetų posmai. Čia jau penkioliktąjį kartą į Poezijos rudens šventę-konkursą rinkosi eiles kuriantys moksleiviai, ir jau penkioliktą kartą komisija, kuriai pirmininkavo šventės įkvėpėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, poetė ir eseistė Elena Karnauskaitė-Mažeikienė, paskelbė šių...


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius