Palangos poilsiautojus paplūdimiuose dar trejus metus saugos Jonas Pirožnikas

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-04-07
Peržiūrėta
1070
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos paplūdimius su nauja komanda dar tris sezonus, iki 2018 metų rugsėjo, prižiūrės Palangos gelbėjimo stoties   vadovas Jonas Pirožnikas.
Palangos paplūdimius su nauja komanda dar tris sezonus, iki 2018 metų rugsėjo, prižiūrės Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas.

Palangos paplūdimius su nauja komanda dar tris sezonus, iki 2018 metų rugsėjo, prižiūrės Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas, jau pasirašęs paslaugos teikimo sutartį. Pasibaigus ankstesnei sutarčiai, J. Pirožnikas ilgai svarstė ir dvejojo, ar besiimti šių pareigų: „Darbas išties sunkus, atsakingas, tad, neslėpsiu, buvo minčių nebedalyvauti konkurse. Juo labiau, kad šioje srityje dirbau jau devynerius metus. Bet apsvarsčius visas galimybes, vis dėlto dar trims metams ryžausi“.
Pasak Gelbėjimo stoties vadovo, nors poilsiautojų apsauga paplūdimiuose per daugybę metų tikrai pagerėjusi, poilsiautojų požiūris į poilsį paplūdimyje taip pat pakitęs į gera, vis dėlto bus bandoma dar tobulinti gelbėjimo sistemą. „Jau esame paskelbę naujos gelbėtojų komandos paiešką. Ieškome profesionalų, kurie turėtų puikią sportinę formą, loginį mąstymą, žaibišką reakciją ir visa kita, kas reikalinga profesionaliam gelbėtojui“, – sakė gelbėtojų vadovas.
J. Pirožnikas užsiminė, kad kurorto paplūdimys šiais metais turės dar vieną bepilotį orlaivį, dar kitaip vadinamą droną: „Pernai jau turėjome vieną, tad šiemet poilsiautojų apsauga, skęstančiųjų gelbėjimas bus dar efektyvesnis – turėsime du. Ieškome žmogaus, kuris profesionaliai valdys ir prižiūrės šią aparatūrą. Gavome penkių kandidatų pageidavimus“.
Vienas iš jų, kaip pasakojo J. Pirožnikas, žmogus su negalia, sėdintis vežimėlyje: „Bet mums tai netrukdo, jei jis tikrai gebės profesionaliai valdyti ir stebėti situaciją. Daugelis mano, kad gelbėtojas turi nuolat lakstyti paplūdimiu, bet gelbėtojų veikla labai įvairi“.
Gelbėjimo stoties vadovas teigia, kad gelbėtojų atranka bus tikrai kvalifikuota: „Nepriimsime visų norinčių, jei jis neatitiks mūsų keliamų kvalifikacinių reikalavimų. Konkursas bus tikrai rimtas, rengiamas itin atsakingai“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras lapkričio-gruodžio mėnesiais Palangos specialistams, dirbantiems socialinėje srityje veda mokymus smurto artimoje aplinkoje tema. Iki pat gruodžio 10 dienos vyks aktyvizmo prieš smurtą prieš moteris dienos. Kur ir kokios pagalbos gali kreiptis Palangos moterys, patiriančios smurtą? Į ką atkreipti dėmesį? Klaipėdos Pagalbos moterims linijos...


Paskutinę savaitę iki Palangos oro uosto atidarymo atliekami įvairūs aviacijos saugos ir saugumo reikalavimų testavimai, kurie svarbūs orlaivių eismui jau atidarius oro uostą.


Sveikatos apsaugos ministerija planuoja nuo COVID-19 skiepyti šalies paplūdimiuose, penktadienį, birželio 18 d., pranešė naujienų portalas 15min.lt.


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 12 straipsnio 5 dalies 6 punktu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų gegužės 12 d....


Palangos paplūdimiuose – moderni smėlio valymo technika

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 14 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiuose nuo rugpjūčio 14 d. triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione. Tokios technikos Palangai bei Šventajai labai trūko, nes anksčiau kurorto paplūdimiuose stambesnės atliekos buvo surenkamos rankiniu būdu. 


Palangos miesto savivaldybės specialistai ragina poilsiautojus paplūdimiuose elgtis atsakingai ir galvoti ne tik apie savo poilsį, bet ir apie mus supančius žmones bei aplinką. „Džiaugiamės, kad kurorte poilsiaujantys mūsų tautiečiai bei svečiai iš užsienio paplūdimiuose elgiasi kultūringai, tačiau smulkių atliekų, tarp jų – ir plastiko bei nuorūkų smėlyje vis dar pasitaiko....


Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotojos ūkiui RamunėsGadiliauskienės iniciatyva spalio mėnesįbuvo organizuotipriešgaisrinės saugos mokymai, kurių tikslas buvo praktiškai atlikti vaikų ir personalo evakuaciją.


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Palangos paplūdimius su nauja komanda dar tris sezonus, iki 2018 metų rugsėjo, prižiūrės Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas, jau pasirašęs paslaugos teikimo sutartį. Pasibaigus ankstesnei sutarčiai, J. Pirožnikas ilgai svarstė ir dvejojo, ar besiimti šių pareigų: „Darbas išties sunkus, atsakingas, tad, neslėpsiu, buvo minčių nebedalyvauti konkurse....


Palanga poilsiautojus pasitiks šiukšlių jūra

„Lietuvos rytas“, A. Ziabkus, 2011 03 20 | Rubrika: Miestas

Kurortui iškilo grėsmė, kad vasaros sezono metu miestą puoš neišvežti šiukšlių konteineriai, o svečiams bus siūlomi nesutvarkyti paplūdimiai. Mat nuo gegužės paprasčiausiai nebus kam to daryti. Šiuo metu tvarką kurorte prižiūri prieš trejus metus konkursą laimėjusi miesto bendrovė „Palangos komunalinis ūkis”. Tačiau savivaldybės sutartis su įmone baigiasi gegužės 1 dieną, o naujo konkurso...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius