Palangos poilsiautojus sužavėjo raitoji policija

Palangos tiltas, 2014-07-31
Peržiūrėta
522
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos poilsiautojus sužavėjo raitoji policija

Palangos gyventojų ir poilsiautojų ramybę jau savaitę saugo ne tik kurorto policijos komisariato pareigūnai, pajėgos iš kitų teritorinių policijos įstaigų, bet ir Kabrioletas su Liuksu. Kas jie tokie? Tai Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Raitojo būrio žirgai, pačiam karščiausiam ir sunkiausiam metui „komandiruoti" į vasaros sostinę padėti užtikrinti viešąją tvarką ir užkirsti kelią teisės pažeidimams.

Žirgais jojantys ir tvarką sunkiau pasiekiamose kurorto vietose prižiūrintys Vilniaus policijos vyriausioji patrulė Renata Gulbova ir vyresnysis patrulis Tomas Vološinas sako, jog į raitąją policiją žmonės reaguoja rimčiau, žino, kad nuo žirgo pasprukti nepavyktų. Tačiau, kita vertus, policijos žirgus ir raitelius supa beveik vien teigiamos emocijos: juos pamatę aikčioja ir žavisi tiek vaikai, tiek suaugusieji. Kai raiti pareigūnai staiga išdygsta Palangos paplūdimio kopose, nuo gultų pakyla ir fotoaparatų, fotografuojančių bei filmuojančių telefonų suskumba ieškoti net patys tingiausi gulinėtojai.

Kabrioletas ir Liuksas Palangos kurorte pirmą kartą pamatė jūrą. Nors jų negąsdina nei balsai policijos naudojamose radijo ryšio priemonėse, nei tarnybinių automobilių sirenos, nors jie noriai brenda į ramų ežerą, jūra yra nepažįstama ir baidanti. Prireikia keleto bandymų, kol žirgai leidžiasi į vandenį ir išdidžiai risnoja per bangeles.

Apie vasaros tarnybą su žirgais Palangos kurorte Klaipėdos aps. VPK Komunikacijos grupės pareigūnai kalbasi su Vilniaus aps. VPK Patrulių rinktinės Raitojo būrio vyriausiąja patrule Renata Gulbova:

- Kada raitoji policija pradėjo darbą Palangoje, kiek čia užtruks Jūsų tarnyba?

- Pradėjome patruliuoti kurorte liepos 22 dieną ir planuojame dirbti iki rugpjūčio 10-osios.

- Kuo žirgai tinkamesni Palangai už tarnybinius automobilius, dviračius, riedžius?

- Žirgai gali praeiti, kur nepravažiuoja nė viena iš minėtų transporto priemonių, taigi gyvūno „praeinamumas" didesnis. Be to, manau, kad Lietuvos policijos žirgai puošia kurortą.

- Kas ir kur ruošia žirgus tarnybai policijoje?

- Juos ruošiame mes, patys pareigūnai. Kiekvienam yra skirtas tarnybinis žirgas, su kuriuo užsiimama. Ne patruliavimo metu vyksta treniruotės Belmonto žirgyne Vilniuje. Su kiekvienu žirgu dirbama individualiai.

- Koks Jūsų žirgo, Kabrioleto, būdas?

- Mano žirgas yra žvalesnis, energingesnis. Naujoko ant šio žirgo aš nesodinčiau.

- O kokio amžiaus abu žirgai?

- Kabrioletas dešimtmetis, Liuksui yra vienuolika.

- Gal per savaitę jau pavyko užkirsti kelią kokiam nusikaltimui, sulaikyti įtariamųjų?

- Palangoje patruliavome prevenciškai, sulaikymų iki šios dienos nebuvo. Šventojoje dešimties automobilių vairuotojams buvo surašyti pranešimai apie Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

- Ar žirgai turi uniformą?

- Žirgai turi savo amuniciją. Speciali amunicija yra riaušėms, naudojamos žirgus saugančios gūnios. Pobalniai, kaip matote, yra Lietuvos policijos uniformos spalvos.

- Kuo šeriami Jūsų gyvūnai?

- Traiškytomis avižomis ir šienu. Žirgyne dar duodame jiems morkų ir žalios žolės.

- Ką dar galite paminėti apie patruliavimą žirgais?

- Tarkime, jei minioje pasimeta vaikas, ir netoliese dirba raitoji policija, jis visuomet ateina prie arklių. Dažniausiai pasimetėlio net nereikia ieškoti.

 

„Palangos tilto“, Klaipėdos AVPK inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos policija kreipiasi į visuomenę ir prašo skubios pagalbos ieškant dingusio vaikino.


Palangos policija informavo, kad rugpjūčio 23 d., apie 09.00 val., Karklų g., Palangoje, pastebėta, kad yra atidarytos, kieme stovėjusio automobilio BMW priekinės durelės ir pavogtas vairas, navigacija, oro pagalvė, pavarų svirties apdaila.


Palangos policija prašo pagalbos atpažįstant asmenį.  


Palangos miesto savivaldybės specialistai ragina poilsiautojus paplūdimiuose elgtis atsakingai ir galvoti ne tik apie savo poilsį, bet ir apie mus supančius žmones bei aplinką. „Džiaugiamės, kad kurorte poilsiaujantys mūsų tautiečiai bei svečiai iš užsienio paplūdimiuose elgiasi kultūringai, tačiau smulkių atliekų, tarp jų – ir plastiko bei nuorūkų smėlyje vis dar pasitaiko....


Klaipėdos apskr. VPK Palangos policijos komisariato pareigūnai prašo visuomenės pagalbos nustatant nuotraukoje matomo vyro tapatybę – asmuo gali turėti tyrimui svarbios informacijos. Atpažinusius asmenį, prašome susisiekti su tyrėja V. Budre tel. 870064712, el.p. [email protected]


Ar Palangai reiktų automobilių dalijimosi paslaugos, o gal dar ir daugiau dviračių nepamaišytų? Tokį klausimą iškėlė kurorte lankęsi automobilių dalijimosi paslaugų teikėjos „CityBee“ atstovai. Šią vasarą jie planuoja šią paslaugą teikti visame Lietuvos pajūryje. Palangos valdžios atstovai šią paslaugą įvertino labai skirtingai: kaip ir...


Palangos gyventojų ir poilsiautojų ramybę jau savaitę saugo ne tik kurorto policijos komisariato pareigūnai, pajėgos iš kitų teritorinių policijos įstaigų, bet ir Kabrioletas su Liuksu. Kas jie tokie? Tai Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Raitojo būrio žirgai, pačiam karščiausiam ir sunkiausiam metui „komandiruoti" į vasaros...


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Lietuvių kilmės pasaulyje garsi antropologė, gamtosaugininkė, įžymiausia orangutangų tyrinėtoja profesorė Birutė Galdikas lankėsi Lietuvoje. Viešnagės metu mokslininkė pirmą kartą atvyko į Palangą susitikti su giminaičiais. Po varginančios kelionės į Palangą, sekmadienį, mielai ir šiltai bendraujanti profesorė, prisipažino, kad nors tik pusdienį jai pavyko pabūti kurorte, tačiau liko...


Futboliukas sužavėjo Šventosios moksleivius

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 04 | Rubrika: Kultūra

Lyg epidemija ar „smagus virusas“ po Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas pasklido Lietuvos futbolo federacijos vykdomas projektas „Futboliukas“. Šiemet projekte dalyvauti panoro per 80 mokyklų visoje Lietuvoje, tačiau atrinktos – tik 24. Tarp jų – ir Šventosios pagrindinė mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius