Futboliukas sužavėjo Šventosios moksleivius

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-03-03
Peržiūrėta
1874
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Projektas sėkmingas

Lietuvos futbolo federacija senokai vykdo ilgalaikį, tęstinį projektą „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“. Pavadinimas nusako jo esmę – skatinama pritraukti vaikus aktyviam laisvalaikiui, prikelti meilę sportui. „Futboliukas“ – būtent šio didžiojo projekto „kūdikis“, kviečiantis atrasti futbolą, kaip veiklą kūno kultūros pamokose ar tiesiog aktyvaus laisvalaikio būdą. 

„Futboliukas“ organizuojamas jau antrus metus. Pirmaisiais metais LFF (Lietuvos futbolo federacijos) pasiūlytą idėją išbandė 23 mokyklos visoje Lietuvoje, šiemet – 24. Tačiau norinčiųjų pagainioti kamuolį kiek kitaip šiemet atsirado žymiai daugiau. „Informaciją apie projektą atradome kone atsitiktinai. Nutarėme sudalyvauti konkurse – ir ką, patekome“, - šypsojosi Šventosios pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja neformaliajam ugdymui Aušra Grikštaitė. Šventosios pagrindinės mokyklos moksleiviai į projektą įsitraukė šiais mokslo metais.

 

Padovanojo inventorių

Projekto „Futboliukas“ esmė – pritraukti vaikus į stadionus, sporto sales. „Futbolas – smagus ir pasaulyje fantastiškai populiarus žaidimas. Moksleiviams – būtina judėti, tačiau ne visada mokyklos turi tam sąlygas. Lauke – šalta, mokyklos sporto salėse – ankšta arba ką tik suremontuota, tad saugoma, mažose mokyklose tikram futbolui neužtenka žaidėjų. Taip gimė šio projekto idėja – suteikti vaikams galimybes sportuoti, skatinti aktyviai leisti laisvalaikį, parodyti, jog futbolas – pirmiausia smagi veikla ir tam nereikia nei 11 žaidėjų kiekvienai komandai, nei ypatingų sąlygų. Mokykloms – projekto dalyvėms padovanojome mažus vartus, kamuolius, aikštelės žymeklius, aprangą žaidėjams – tai, ko reikia futboliukui. Be to, visą inventorių bet kada bus galima panaudoti kitai veiklai – estafetėms ar kitoms varžyboms. Mokytojams buvo skirtas mokomasis seminaras, kaip organizuoti varžybas, kokias taisykles taikyti, jiems padovanojome ir sportinę aprangą“, - pasakojo penktadienį Šventosios mokyklą aplankęs LFF atstovas, projekto vadybininkas Vaidotas Rastenis. Kartu su kolega, Vaikų ir jaunių komiteto pirmininku Romualdu Laurinavičiumi, jie apdovanojo aktyviausius futboliuko žaidėjus, paskatino judėti ir pabrėžė, kad aktyviai leisti laisvalaikį dažniausiai tereikia noro.

  Nereikia daug vietos

Futboliukui tereikia dviejų vartų – jie gerokai mažesni už įprastus, tad vienoje salėje išsitenka daug skirtinga veikla užsiėmusių vaikų. Kamuolys – minkštesnis ir mažesnis. Šiame futbole nėra vartininko. V.Rastenis juokavo: „Tie kas vaikystėje žaidė futbolą, supras kodėl. Juk niekas dažniausiai nenorėdavo stovėti vartuose“. Taisyklės gerokai supaprastintos, tad į šį žaidimą mielai įsitraukia tiek berniukai, tiek mergaitės.  Tad šiame žaidime lieka pagrindinė mintis – smagiai praleisti laiką. „Čia nėra nuošalės, nėra baudinių, nėra vartininko, ypatingų taisyklių. Svarbiausia – įmušti įvartį. Žaidžiama 3 prieš tris, tačiau kitose mokyklose ir šis punktas laisvai keičiamas, rengiamos įvairios varžybos“, - kalbėjo visas mokyklas-dalyves lankantis V.Rastenis. Lengvus ir mažus vartus pavasarį, vasarą bus paprasta panaudoti ir lauke. „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ – pavadinimas puikiai iliustruoja mokyklinio projekto esmę.

 

Mergaitės – smalsiausios

„Nepatikėsite, bet, mano nuomone, šis žaidimas itin populiarus tarp mergaičių. Visose mokyklose jį žaidžia daugybė įvairaus amžiaus mergaičių. Manau, jog mažesnė žaidimo aikštelė nevargina, paprastesnės taisyklės priimtinos. Be to, vienoje mokykloje girdėjau frazę: „Čia ne krepšinis, nagų nenusilaužysi“. Vienaip ar kitaip, džiaugiamės, kad futboliukas mokyklose uoliai prigyja. Gaila, kad neturėjome galimybės į projektą pakviesti visų norinčiųjų“, - sakė LFF projekto vadybininkas V.Rastenis, besidžiaugdamas sėkmingu projektu.

„Iš tiesų – mergaitės itin aktyvios. Būrelį tų, kas sportavo ir anksčiau gerokai papildė nauja veikla susidomėję vaikai. Aš stebiuosi ir džiaugiuosi, kad jų tiek daug. Mergaitės ne ką su mažesniu entuziazmu bėga į salę. Kiek pasyvesni yra tik vyriausi mokyklos mokiniai“, - teigė Šventosios pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Kazimieras Litvinas. Anot jo, nei vieno nereikėjo raginti – mokykloje pakako plakato ir vaikai susidomėjo galimybe sportuoti. Vieni kitus paskatino ir bendraklasiai. Kamuolį paspardyti atėjo net tie, kurie jį dažniausiai mėtydavo į krepšį. 

 

Dėkoja vieni kitiems

Dovanų, paskatinamųjų prizų ir sertifikatų žaidėjams atvežę LFF atstovai tikino, kad labiausiai reikėtų dėkoti ne jiems. „Mes tik davėme progą, padovanojome inventoriaus, tačiau didžiausią padėką ir sveikinimus turime skirti projekte dalyvaujančių mokyklų mokytojams. Tai jie ėmėsi organizuoti žaidimą, sudaro sąlygas. Mes tik padėjome, tad jų entuziazmas, noras ir pastangos - neįkainojamos“, - kalbėjo projekto vadovas V.Rastenis, prisipažinęs, jog ir jam futbolo kamuolys ir aikštelė – susižavėjimą kelianti veikla.

„Tiesą sakant, didžiuojuosi, kad LFF rodo tokį dėmesį mokykloms, skatina vaikus sportuoti. Džiaugiuosi jų remiamomis programomis, vykdomais projektais. Ne paslaptis, kad kitos sporto šakos nėra šitaip globojamos...“, - prasitarė kūno kultūros mokytojas Šventojoje K.Litvinas.

 

Projektas pasiteisino

„Aikštelėje susitinka „Kefyrai“ ir „Vilkai“. Kitoje pusėje – „Kamikadzės“ ir „Širdelės“, - per mikrofoną šūkteli kūno kultūros mokytojas sporto salėje uoliai bėgiojantiems vaikams. Šie sužaidžia penkias minutes, komandos keičiasi. „Šįkart turim „pavaryti“, negalim joms nusileisti“, - sukerta rankomis mergaičių komanda. Vaikai uoliai skaičiuoja įvarčius, atlikinėja mokytojo užduotis. Štai kur didžiausias įrodymas, kad skatinantys projektai mokyklose tiesiog būtini. „Lankydami projekte dalyvaujančias mokyklas tikimės, kad futboliukas ilgam prigijo ir mūsų paskatinimas – tik indėlis į tai, kad vaikai turėtų ką veikti. Sveikam kūne – sveika siela, o sportas yra tai, ko neturėtų užmiršti nei vienas“, - sakė LFF atstovai.        

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 16-oji išskirtinai svarbi diena mūsų tautai ir valstybei. Šventosios mokykla siekdama, jog mokyklos auklėtiniai ugdytųsi meilę ir pasididžiavimą Lietuva, kaip ir kasmet patriotiškai bei aktyviai paminėjo artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Birželio 1 d. vyko projekto „Žalgiris – Tavo mokykloje!”, kuriame energingai dalyvavo ir Šventosios pagrindinė mokykla, baigiamasis renginys.


Palangos miesto savivaldybė Šventosios seniūnijos gyventojus kviečia dalyvauti apklausoje dėl „Pietinio Šventosios paplūdimio funkcinių zonų suskirstymo (pliažas, skirtas lankytis su gyvūnais, moterų pliažas, vyrų pliažas, nudistų pliažas, bendrasis pliažas bei pliažas, pritaikytas žmonėms su negalia)“.  


Nuo rugpjūčio 1 dienos Palangos Caritas kviečia palangiškius ir Ukrainos karo pabėgėlius, kurie gyvena Palangoje, dalyvauti bendruomeniniame projekte "Kartu mes galime daugiau". 


Šventosios pagrindinė mokykla skelbia atranką socialinio pedagogo ir psichologo pareigoms užimti.


Kovo 10 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje iškilmingai paminėtas artėjantis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis, skiriant Lietuvai gražiausias dainas ir nuoširdžiausius žodžius.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat...


Futboliukas sužavėjo Šventosios moksleivius

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 03 | Rubrika: Kultūra

Lyg epidemija ar „smagus virusas“ po Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas pasklido Lietuvos futbolo federacijos vykdomas projektas „Futboliukas“. Šiemet projekte dalyvauti panoro per 80 mokyklų visoje Lietuvoje, tačiau atrinktos – tik 24. Tarp jų – ir Šventosios pagrindinė mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius