Palangos poliklinika pacientams užtikrina aukštą paslaugų kokybę bei platų jų spektrą

Palangos tiltas, 2017-03-09
Peržiūrėta
1821
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (ASPC) direktorė Jūratė Mikutienė
Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (ASPC) direktorė Jūratė Mikutienė

Linas Jurgilas

Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (ASPC) pacientų skaičius per pastaruosius metus ūgtelėjo maždaug tūkstančiu – prie įstaigos jau prisiregistravę apie 8 tūkst. kurorto gyventojų. Pacientų skaičiaus augimą lemia ne tik įstaigoje teikiamų paslaugų kokybė, bet ir jų spektro plėtra ¬bei suburtas profesionalus ir draugiškas kolektyvas. Didžiulio palangiškių įvertinimo sulaukė pernai pradėtos teikti fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos, o pasinaudoti jomis gali ne tik ASPC, bet ir kitų Palangos sveikatos priežiūros įstaigų pacientai.

Pacientų skaičius auga
Palangos ASPC direktorė Jūratė Mikutienė, vertindama įstaigos veiklos rezultatus 2016 metais, pripažino – metai buvo sėkmingi. „Įstaiga 2016 m. pabaigoje turėjo apytiksliai 8 tūkst. prisirašiusių pacientų, ir tai yra daugiau nei pusė Palangos miesto gyventojų. Per pastaruosius metus pacientų skaičius įstaigoje išaugo maždaug 1 tūkstančiu“, – kalbėjo J. Mikutienė.
Pasak direktorės, džiugina ir įstaigos finansiniai rodikliai – jie taip pat yra teigiami. Be to, įstaiga suteikia daugiau sveikatos skatinamųjų, prevencinių paslaugų, įgyvendintos 3 visuomenės sveikatos programos.
„Palangos ASPC misija – teikti pacientams saugias ir kompetentingas asmens sveikatos priežiūros paslaugas visoms amžiaus ir socialinėms grupėms. Keliame sau tikslą būti į pacientą orientuota, patraukli gyventojams ir darbuotojams sveikatos priežiūros įstaiga“, – pabrėžė J. Mikutienė.

Plečiamas paslaugų spektras
Įgyvendinant užsibrėžtus tikslus įstaiga plečia savo veiklą, diegdama naujas paslaugas. Iš jų paminėtinos daugeliui kurorto gyventojų itin aktualios ir jau metus ASPC teikiamos gydytojo reabilitologo paslaugos. „Praėjusiais metais mūsų įstaigoje suteiktos 985 gydytojo reabilitologo konsultacijos, 4 tūkst. 436 masažo procedūros, per 5 tūkst. fizioterapijos bei per 4 tūkst. kineziterapijos procedūrų“, – kalbėjo J. Mikutienė.
Palangiškiai jau spėjo įvertinti ir kitą naujovę – išplėstą reabilitacijos paslaugų spektrą bei pradėtas teikti dvi naujas procedūras – parafino aplikacijas bei limfodrenažą. Bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuru, organizuojamos ir mankštos besilaukiančioms palangiškėms. „Reabilitacijos paslaugos ir toliau yra plečiamos, įstaiga savo lėšomis vykdo pirkimą inversiniam stalui įsigyti. Ši paslauga bus aktuali stuburo ligomis sergantiems pacientams“, – sakė Palangos ASPC vadovė.

Reabilitacijos paslaugos – visiems
Atsižvelgiant į Teritorinės ligonių kasos finansavimo galimybes, įstaiga 2016 m. nukreipė 29 suaugusius pacientus ir 35 vaikus antram reabilitacijos etapui į sanatorijas. Akcentuotina, jog ne sveikatos priežiūros įstaiga, o pats pacientas sprendžia, kurią iš šalyje veikiančių sanatorijų pasirinkti.
Iš visų 2016 m. ASPC į sanatorijas nukreiptų pacientų, VšĮ Palangos reabilitacijos ligoninę pasirinko 16 pacientų, AB „Linas“ – 5, UAB „Palangos Žvorūnė“ – 4, VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ – 4, VšĮ Vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ – 35 pacientai.
„Svarbu akcentuoti, kad reabilitacijos paslaugos teikiamos ne tik prie mūsų įstaigos prisirašiusiems pacientams, bet ir visiems Palangos miesto gyventojams. Pacientų, atvykstančių iš kitų gydymo įstaigų ir norinčių pasinaudoti mūsų įstaigos teikiamomis reabilitacijos paslaugomis, prašome turėti informatyvius šeimos gydytojo siuntimus su ligos eiga, atliktų tyrimų ir gydymo aprašymu arba gydytojų specialistų konsultacijų bei atliktų tyrimų kopijas“, ¬– pabrėžė J. Mikutienė.

Rengiamasi rekonstrukcijai
Palangos ASPC vadovė akcentavo, jog kelti įstaigos teikiamų paslaugų kokybę siekiama nuolat. Paslaugų prieinamumui gerinti neįgaliesiems įstaigoje sumontuotas keltuvas.
„Bendradarbiaudami su užsienio partneriais planuojame įdiegti daugiau inovatyvių paslaugų, tačiau šiuo metu plėtrą stabdo patalpų trūkumas. Todėl labai džiaugiamės, kad jau baigiamas rengti APSC pastato rekonstrukcijos techninis projektas. Pirmame aukšte bus teikiamos šeimos gydytojo paslaugos, antrame – gydytojų konsultantų, odontologų bei laboratorijos paslaugos, trečias aukštas bus skirtas reabilitacijai. Naujovių rekonstrukcijos metu planuojama dar daugiau: bus atnaujinti ne tik visi trys pastato aukštai, o ir rūsys, vidaus inžinerinės sistemos, pakeista ir apšiltinta stogo danga, įrengta žaibosauga, ventiliacijos sistema. Taip pat poliklinika po rekonstrukcijos ketina naudotis saulės pagaminta energija – įsirengs saulės elektrinę. Rekonstravus pastatą, sveikatos priežiūros įstaiga taps dar patrauklesnė ne tik palangiškiams, bet ir miesto svečiams“, – sakė J. Mikutienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Esate itin svarbi bendruomenė, kuri mums visiems užtikrina saugumo jausmą. Jūsų darbas reikalauja ne tik didžiulės fizinės, bet ir dvasinės ištvermės, neišsenkančių jėgų ir kantrybės. Linkiu, kad šios profesijos reikšmė ir kilnumas atsvertų darbo įtampą bei sudėtingumą. Ir toliau būkite tvirti, atsakingi, drąsūs, telydi Jūsų darbus visuomenės pagarba ir artimųjų palaikymas.


Nuo šiol ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo procesas bus spartesnis ir palankesnis pacientams, o paslaugų bus suteikiama net iki pustrečio karto daugiau. 


Iš Ukrainos į Lietuvą atvykstantiems pabėgėliams „Tele2“ suteikia „Pildyk“ SIM korteles, kurios tris mėnesius užtikrina nemokamą interneto ryšį, pokalbius ir SMS žinutes tiek šalies viduje, tiek į Ukrainą. Kartu su įvairiomis pagalbą ukrainiečiams teikiančiomis organizacijomis jau išdalinta virš 24 tūkst. SIM kortelių.


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


Palangos poliklinika jau dėliojasi planus, kaip ir kada galėtų atverti duris planiniams pacientams. Net ir tai padarius srautai bus kontroliuojami, ir jos dirbs dar ne visu pajėgumu. Poliklinikos planus dar turės įvertinti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. "Net ir po karantino iki pusės paslaugų bus teikiama tik nuotoliniu būdu," - "Palangos tiltui" sakė Palangos...


Poliklinikoje šeimos gydytoja dirbanti Sigita Didjurgienė sako pastaruoju metu pacientams padedanti ne vien tik kaip gydytoja, o ir psichologė ar socialinė darbuotoja. Žinoma, perkeltine prasme. Mat 35 metus gydytojos profesijai atidavusi moteris pastebėjo, jog pacientams padeda ne vien tik vaistai, o ir rodomas dėmesys, geras žodis. Taip pat medikė neslepia, jog dabartiniai žmonės...


Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (ASPC) pacientų skaičius per pastaruosius metus ūgtelėjo maždaug tūkstančiu – prie įstaigos jau prisiregistravę apie 8 tūkst. kurorto gyventojų. Pacientų skaičiaus augimą lemia ne tik įstaigoje teikiamų paslaugų kokybė, bet ir jų spektro plėtra ¬bei suburtas profesionalus ir draugiškas kolektyvas. Didžiulio palangiškių...


Kurorto šventės „Myliu Palangą“ metu Palangai įteikta Mėlynoji vėliava, patvirtinanti, kad paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Ji Birutės parko paplūdimyje suplevėsuos birželio 1 d. Mėlynosios vėliavos programa yra skirta savivaldybėms, plėtojančioms turizmo paslaugas. Šiuo aukščiausią kokybę liudijančiu simboliu vasaros sezonui...


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Mūsų visuomenė – įvairi. Vieniems gyvenimas atseikėja su kaupu, kitiems savo vietą po saule tenka išsikovoti patiems. Tačiau yra ir tokių, kuriems būtina mūsų pagalba. Palangos Socialinių paslaugų tarnybos direktorius Romualdas Valantinas neabejoja, jog socialinės paslaugos yra labai svarbi socialinės sistemos dalis: „Suteikiame pagalbą asmeniui arba šeimai dėl...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius