Palangos savivaldybė įsikuria naujajame pastate – Vytauto g. 112

Palangos tiltas, 2015-02-23
Peržiūrėta
1186
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybė įsikuria naujajame pastate – Vytauto g. 112

Šiandien, antradienį duris atvers naujasis Savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Tai neabejotinai suteiks daugiau patogumo miesto gyventojams – norint išspręsti iškilusius klausimus, jiems nebereikės vaikščioti po penkiose miesto vietose išsibarsčiusius pastatus, kuriuose ilgą laiką buvo įsikūrę Savivaldybės administracijos skyriai.
Naujojo Savivaldybės pastato plotas – 3,2 tūkst. kv. metrų, tad čia puikiai tilps visi administracijos skyriai. Senojoje vietoje (Kęstučio g. 19) liks tik Civilinės metrikacijos skyrius, įsikūręs Vyriausybei priklausančiame pastate, skirtame Savivaldybei deleguotoms funkcijoms vykdyti – civilinės būklės aktų įrašams registruoti, bei turintis salę, tinkamą santuokos ceremonijai rengti.
Įprastoje vietoje – Gintaro g. 33A – kol kas tebevyks ir Savivaldybės tarybos posėdžiai, nes naujajame pastate posėdžių salę įrengti dar nespėta.
Palangiškiai daugelį metų susidurdavo su nepatogumais dėl penkiuose pastatuose, esančiuose skirtingose miesto vietose, įsikūrusių Savivaldybės administracijos skyrų. Miesto centrinėje dalyje yra labai ribojamas pastatų aukštingumas bei sklypų užstatymo intensyvumas, todėl naujo Savivaldybės administracijos pastato statyba kurorto centre buvo neįmanoma. Sprendžiant šią įsisenėjusią problemą, Vytauto g. 122 esantis pastatas, iki tol priklausęs Susisiekimo ministerijai bei patikėjimo teise valdytas valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“, Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn perimtas 2012 m. pradžioje. Pastatas buvo pertvarkytas, atsižvelgiant į Savivaldybės administracijos pastatui keliamus reikalavimus.
Sutvarkyti reikiamą dokumentaciją bei parengti pastato rekonstrukcijos projektą užtruko beveik metus. Pastatą suprojektuoti taip, kad jis atitiktų Viešojo administravimo įstatymo reikalavimus, nebuvo paprasta – reikėjo pasirūpinti, jog čia veiktų Vieno langelio principas, būtų užtikrinta duomenų apsauga, pagal visus reikalavimus įrengtos archyvo patalpos. Taip pat buvo būtina įrengti centralizuotus ryšių tinklus, užtikrinti tiesioginį ryšį su Vyriausybe. Buvo ir daugiau reikalavimų, darančių šį projektą tikrai sudėtingą.
Rekonstrukcijos metu pastatas taip pat buvo visiškai pritaikytas žmonėms su negalia – kad būtų patogu pravažiuoti su vežimėliu, paplatintos visos durys, įrengtas aštuonių pakilimo lygių, dviejų durų liftas, kad žmonės su negalia, norintiems patekti į bet kurį pastato korpusą, nereikėtų įveikti nė vienos laiptų pakopos.
Naujajame Savivaldybės pastate įrengti ne tik kabinetai darbuotojams, bet ir laukiamieji bei pasitarimų kambariai interesantams. Į korpusus, kur įrengti specialistų kabinetai, patekti galės tik Savivaldybės administracijos darbuotojai – jie turės specialias korteles-raktus, kuriais bus ne tik atrakinamos durys, bet kartu ir fiksuojamas laikas, kada kuris darbuotojas atėjo ar išėjo iš pastato. Gyventojų priėmimams skirtuose kabinetuose įrengti kompiuteriai su duomenų baze, kad Savivaldybės specialistas, susitikęs su interesantu, galėtų vietoje gauti visą reikiamą informaciją.
Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pabrėžė, jog įsikūrus naujajame pastate, pagerės valdymo efektyvumas. „Kai Savivaldybės administracijos specialistai dirba keliuose po visą miestą išsibarsčiusiuose pastatuose, sudėtinga administruoti. Be to, visiems įsikūrus vienoje vietoje, nebereikės išlaikyti keleto pastatų, todėl bus sutaupyta nemažai biudžeto lėšų. O taip pat Savivaldybės darbuotojai nebegaiš laiko, vaikščiodami iš vieno pastato į kitą“, – kalbėjo A. Kilijonienė.
„Pagaliau išspręsta daugiametė Palangą slėgusi problema – daugelį metų Savivaldybė neturėjo pastato, kuriame būtų galima įkurti visus administracijos skyrius. Dėl to nepatogumų patirdavo ir palangiškiai, ir miesto svečiai, ir patys Savivaldybės administracijos darbuotojai. Džiugu, kad situacija pasikeitė“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas plėtos abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Tai patvirtinančią sutartį penktadienį pasirašė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Klaipėdos universiteto rektorius, prof. dr. Artūras Razbadauskas.


Kaip ir kiekvienais metais, Palangos miesto savivaldybė, rūpindamasi savo miesto gyventojų saugumu, prisidėjo prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos akcijos „Gyvenkime saugiai“. 


Šią savaitę į naujas patalpas –­ Savivaldybės kieme esantį suremontuotą ir neįgaliųjų poreikiams pritaikytą pastatą – persikėlė Palangos miesto socialinių paslaugų centras. Čia nuo šiol teikiamos socialinės paslaugos miesto gyventojams. Dienos socialinė globa bei Intensyvi krizių įveikimo pagalba ir toliau teikiama adresu Klaipėdos pl. 76.


Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


Palangos savivaldybė susimovė savo pačių patvirtintuose tvarkose, skelbia lrytas.lt Palangos miesto Tarybos socialdemokratei Svetlanai Grigorian kurorto valdžia kaip politikei kelis mėnesius mokėjo atlygį už bendravimą su rinkėjais socialiniame tinklalapyje „Facebook.“ Tačiau tik istorija pradėjus domėtis „Lietuvos Ryto“ televizijai paaiškėjo, kad savivaldybė...


Šiandien, antradienį duris atvers naujasis Savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Tai neabejotinai suteiks daugiau patogumo miesto gyventojams – norint išspręsti iškilusius klausimus, jiems nebereikės vaikščioti po penkiose miesto vietose išsibarsčiusius pastatus, kuriuose ilgą laiką buvo įsikūrę Savivaldybės administracijos...


Naujajame Palangos miesto savivaldybės administracijos pastate, dar prieš metus perimtame ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, jau triūsia remontininkai.


Pernai prieš Kalėdas Palangą pasiekė džiugi žinia: miesto savivaldybės nuosavybėn tuoj tuoj bus perduodamas Susisiekimo ministerijai priklausęs bei valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdytas pastatas, kuriame įsikurs visi po kurortą išsibarstę Savivaldybės administracijos skyriai. Tada planuota, jog šioms Kalėdoms jau bus...


Palangos savivaldybė neišbrenda iš teismų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 28 | Rubrika: Miestas

Nuo 2010 sausio pirmos dienos Palangos savivaldybė turėjo jau 90 teisminių bylų, ir jų galo dar nematyti - jų vis daugėja.


Ketvirtadienį vietos valdžia svarstė klausimą dėl naujo Savivaldybės administracinio pastato statybos. Yra pateikti du investicinio projekto variantai. Vienas siūlymas – statyba dabartinėje vietoje, kitas – administracijos patalpų nuoma numatant jų išpirkimą ateityje. Nepaisant ekonominio nuosmukio, kurorto valdžia, nors ir su varganu biudžetu ir be realių pinigų, siekia įgyvendinti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius