Palangos sporto centras atleido futbolo trenerį Marselį Balasanovą

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-04-28
Peržiūrėta
2141
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Marselis Balasanovas
Marselis Balasanovas

Antradienį, balandžio 26 dieną, buvo atleistas Palangos sporto centro (SC) futbolo treneris Marselis Balasanovas. Atleidimo priežastis – nuobaudos už darbo drausmės ir tvarkos pažeidimus.

„Šiandien iš Palangos Sporto Centro (SC) buvo atleistas mūsų treneris Marselis Balasanovas. Kartu su treneriu išeina ir visi jo auklėtiniai, o jų Sporto Centre buvo virš 50.  Prieš 3 metus visi mes atėjome i SC su viltimi, kad visi Palangos sportuojantys vaikai turės vienodas sąlygas. Bet, deja, nieko panašaus nenutiko. Trenerio atleidimas dar kartą įrodo, kad vyksta susidorojimas ne tik su juo pačiu, bet ir su visu privačiu vaikų futbolo klubu „Gintaras”, kuriame sportuoja daugybė vaikų. Klubo bendruomenė kreipsis į tam tikras institucijas ir kovos dėl savo vaikų gerovės bei lygių teisių sportuojantiems vaikams. Labai gaila, kad Palangoje vyksta tokie dalykai, bet rankų nenuleisime. Į Sporto Centro siūlymus pereiti pas kitus trenerius, kurie dirba kitame privačiame futbololo klube, gerai atsakė vienas iš tėvelių. Toks pats atsakymas yra ir visų Marsel Balasanov treniruojamų auklėtinių tėvų,“ – sakė futbolo akademijos „Gintaras“ bendruomenės atstovė. 

Praėjusią savaitę FK „Gintaras“ išplatino atvirą laišką. Jame sakoma, kad „Gintare” vien Palangoje sportuoja virš 100 vaikų. 

„Mūsų bendruomenei motyvai viso šito ažiotažo yra aiškūs. Palangos sporto centras kartu su kitais futbolo treneriais sukūrė savo privatų klubą FK „Kuršiai”. Ir šiai dienai FK „Gintaras” yra jiems konkurentai,“ – rašoma laiške.

Teigiama, kad Palangos sporto centras gauna didelį finansavimą už futbolo programą, o Sporto centre realiai futbolo net nėra arba yra tik dalinai, nes biudžetinės įstaigos pagal LFF reikalavimą net negali dalyvauti oficialiose varžybose.

„Palangos tiltas“ balandžio pradžioje rašė, kad Palangos sporto centro laikinasis direktorius Arūnas Macius, kuris, kaip yra ir SC futbolo treneris su savo kolega aikštėje, bet už jos savo pavaldiniu Marseliu Balasanovu varžosi dėl to paties amžiaus kurorto vaikų.

„Palangos tiltas“ rašė apie galima nederamą A. Maciaus elgesį. Apie jį patvirtino ir kai kurių vaikų tėvai.

„Vasarą mūsų vaikus, atėjusius į FK „Gintaras“ (jam vadovauja M. Balasanovas – aut.) treniruotę, varė iš futbolo aikštės, nes kažkodėl tuo metu norėjo žolę pjauti. Kai vaikai nesuskubo jos palikti, atėjo A. Macius ir sukėlė konfliktą.  Paskutiniu atveju, šį kovą, apstulbau, ką man vaikas papasakojo grįžęs namo iš treniruotės Sporto centre. „Mama, buvo atėjęs Macius, visiems vaikams girdint pasakė mūsų treneriui (Marseliui Balasanovui – aut.): „Jeigu ne vaikai, aš tau kaip dėčiau į snukį.“ Baisu, kad tai vyksta savivaldybės vaikų ugdymo įstaigoje,“ – „Palangos tiltui“ sakė viena mama balandžio pradžioje.

„Palangos tiltas“ primena, kad atvirame laiške kovo pabaigoje Palangos miesto Tarybai M. Balasanovas teigė Sporto centre patiriąs mobingą, Palangos sporto centro vadovų atvirą ir nekontroliuojamą puolimą, žeminimą ir ignoravimą. 

„Palangos tiltas“ paaiškina: mobingas darbe yra ilgalaikis psichologinis teroras, kai grupė darbuotojų izoliuoja vieną asmenį nuo darbo aplinkai būdingų socialinių procesų, neleidžia jam tinkamai atlikti savo funkcijų, naudoja psichologinį smurtą, priekabiauja

Treneris tikino, kad sulaukia ne tik nepagrįstų kaltinimų ir patikrinimų, tačiau ir laikinojo sporto centro direktoriaus Arūno Maciaus grasinimų atleidimu bei tuo, kad atleidus trenerį „visi mano vaikai negalės naudotis nei viena futbolo aikšte bei kitomis sporto bazėmis“.

 Treneris kalbėjo ir apie tai, jog per trijų metų darbo laikotarpį sporto centre savo auklėtiniams nei karto negavo jokio būtino inventoriaus, nuolatos susiduria su problemomis skiriant transportą.

M. Balasanovas neslepia, kad Sporto centre įsidarbino „priverstas aplinkybių.“

„Pavyzdžiui, kitų sporto šakių, sakykime, karatė treniruotės gali vykti nedidelėse patalpose. O futbolui reikia aikštės. O jos nuoma Sporto centre ne Sporto centro grupėms – 120 eurų valandai. Tai kaip gali privatus klubas („Gintaras“ – L. J.) gyventi, jeigu toks aukštas mokestis, nors klube treniruojasi palangiškiai vaikai?“

Pasak jį, „Gintarui“ stadiono nuoma Klaipėdoje tekainuoja vos 13 eurų, nors yra ir dar pigesnių. Brangiausia futbolo stadiono uostamiesty nuomos kaina – 35 eurai, sako Marselis.

„Palangos tilto“ kalbinami kiti treneriai – tiesa, visi jie sutiko kalbėtis anonimiškai – neslėpė, kad psichologinis mikroklimatas Sporto centre nėra geras.

„Ko gali tikėtis iš jo amžinai laikino vadovo (Arūno Maciaus – aut.)? Ne tik mano pastebėjimu jam trūksta kompetencijos, mokėjimo bendrauti, psichologijos žinių, galbūt motyvacijos, o kartais tik noro. Jis dažnai nori viską išspręsti iš jėgos pozicijų – nenuostabu: jis yra išaugęs policininkų šeimoje,“ – „Palangos tiltui“ balandžio pradžioje sakė anonimiškai sutikęs kalbėti ilgametis Sporto centro treneris.

A.Macius neatsakė į „Palangos tilto“ klausimus, o Saulius Simė, jo pavaduotojas, nebuvo pasiekiamas.

Jūsų komentaras:

Polongiskis 2022-05-02 06:15 ([email protected] / IP: 162.158.222.137)
Krepsini tau su galva negerai?

Krepšinis 2022-04-29 12:07 (IP: 162.158.90.49)
Rusky karabl :):):)

Taip pat skaitykite

Legendinė Vlado Jurgučio progimnazijos futbolo aikštelė, kurioje trenerio Marselio Balasanovo yra išugdytas ne vienas talentas, žaidžiantis įvairaus amžiaus Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo rinktinėse, atgimė. Padengta šiuolaikiška danga, sutvarkyta aplinka. Ji – jauki ir saugi.


Paklaustas, ar žinąs be Palangos kitą maždaug 16 tūkstančių miestuką, kurio vaikų futbolo klube dirbtų net trys užsieniečiai treneriai, Ricardo Casalero,  Palangos vaikų futbolo akademijos „Gintaras“ vyriausiasis treneris iš Portugalijos, juokėsi: „Oi, ne. Tai, ko gero, retenybė.“


Su Palangos vaikais dirbs futbolo specialistas iš Portugalijos, o jo asistentas - kamerūnietis.


Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos darbo ginčų komisija, išnagrinėjusi darbo bylą pagal Marselio Balasanovo, futbolo akademijos „Gintaras“ steigėjo ir direktoriaus prašymą, dėl jo atleidimo iš darbo Palangos sporto centre pripažinimo neteisėtu, didžiąja dalimi tenkino palangiškio prašymą– nustatė, kad jis buvo atleistas neteisėtai. Jeigu VDI sprendimo nepakeis teismai, Palangos...


Antradienį, balandžio 26 dieną, buvo atleistas Palangos sporto centro (SC) futbolo treneris Marselis Balasanovas. Atleidimo priežastis – nuobaudos už darbo drausmės ir tvarkos pažeidimus.


Palangos „Kuršiai“ turi naują vyriausiąjį trenerį, 32-ejų Vytautą Buzą. Buvęs krepšininkas tris sezonus rungtyniavo Lietuvos krepšinio lygoje. 2006-2007 metų sezone jis vilkėjo Klaipėdos „Neptūno“ aprangą, 2009-2010 metais – Panevėžio „Techaso“, o 2010-2011 m. – Palangos „Naglio“.


Net jeigu jūs esate toli nuo futbolo ir vyrukų bėgiojimas aikštėje jums kelia alergiją, apie Palangos jaunųjų futbolininkų trenerį Marselį Balasanovą greičiausiai girdėjote. Atvykus į Palangą šiam Armėnijoje gimusiam futbolo specialistui ir pradėjus čia treniruoti į klubą „Gintaras“ susibūrusius vaikus, jau „nuskinta“ daug skambių pergalių.


Šiandien, rugsėjo 27 d., miesto savivaldybės Taryba atleido „Gintarėlio“ direktorę Iloną Milkontę iš direktorės pareigų. Tačiau direktorė tikina turinti jai palankų Darbo inspekcijos sprendimą ir jau kreipėsi į prokuratūrą dėl jos atleidimo.


Gruodžio 13-14 dienomis Palangos universalioje sporto arenoje vyko tradicinis kalėdinis vaikų mažojo futbolo turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Šis turnyras simboliškai tapo ir pirmosiomis futbolo varžybomis naujojoje arenoje.


Per pustrečių metų vietoj žadėtų sporto bazių - gardelį primenanti futbolo aikštelė

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 10 24 | Rubrika: Miestas

Prieš daugiau nei dvejus metus Palangą sportininkų rojumi žadėjusiam paversti miesto merui Vytautui Stalmokui savo vizijoms įgyvendinti liko vos keturi mėnesiai, o kurortas tegali pasigirti šalia V.Jurgučio vidurinės mokyklos atsiradusia dirbtinės žolės futbolo aikštele.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius