Palangos svečiams kasdien sekama gyvoji Birutės parko istorija

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-06-30
Peržiūrėta
1840
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos svečiams kasdien sekama gyvoji Birutės parko istorija

Palangos Birutės parko Sodininko namelyje (ties centriniu įėjimu į parką, Vytauto g. 19) duris atvėrė unikali paroda, skirta šio parko istorijai. Pasak parodos koordinatorės Aušros Latonienės, parko istorija besidominčiųjų šią vasarą lauks ne vienas renginys, o jų ciklas.

 Pirmoji paroda skirta teatro akcijos „Gyvoji parko istorija“ kostiumui ir rekvizitui – Sodininko namelio patalpose eksponuojami specialiai  projektui „Birutės parko istorijos atspindžiai“ pasiūti grafų bei mažųjų grafaičių kostiumai, sukurti, atsižvelgiant į išlikusias grafų Tiškevičių giminės nuotraukas.

„Parodoje taip pat galima išvysti 20 a. pradžios laikmečio vaikišką vežimėlį, baldus. Sodininko namelio sienas puošia senosios Palangos fotografijos, kuriose įamžinti ne tik tuomečio kurorto vaizdai, bet ir grafų Tiškevičių šeima, kurorte viešėję grafų svečiai bei rūmuose dirbę žmonės“, – kalbėjo A. Latonienė.

Vėliau šią ekspoziciją keis kita, kurios tema taip pat bus susijusi su Birutės parku. „Visas renginių ciklas užsibaigs rugsėjo pradžioje vyksiančiu tradiciniu renginiu – Birutės parko diena, kuri šiemet bus skirta kompozitoriams, kūrusiems Palangoje arba apie Palangą“, – sakė A. Latonienė.

Paroda veiks vasarą nuo pirmadienio iki penktadienio, 12-17 val.

Liepos mėnesį Birutės parką tradiciškai papuoš jau aštuntus metus rengiama teatro akcija „Birutės parko istorijos atspindžiai“. Jos metu kiekvieną ketvirtadienį parke bus galima sutikti nebyliai vaikštinėjančius personažus – grafus Tiškevičius bei jų svečius, guvernantes, prižiūrinčias grafų mažylį, sodininką bei kitus personažus, vilkinčius grafų Tiškevičių laikmečio drabužius.

Šiųmetė projekto naujovė – parką papuoš ne tik personažai, bet ir istorinis keturkinkis lando, Palangai perduotas iš Lietuvos dailės muziejaus fondų. Panašių karietų šalyje yra vos keletas. Tad parko lankytojai turės unikalią galimybę išvysti žirgu kinkyta karieta po parką besivažinėjančius grafus.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dovanos kasdien? Sukurtos pačios Karolinos Meschino? Ir dar beveik be pastangų? Taip!


Buvęs Palangos botanikos parko ilgametis direktorius Kazimieras Urbonavičius išėjo į Amžinybę vos tik sulaukęs savo paskutinio, 72-ojo, gimtadienio. Buvo 2000 metų kovo 3-ioji. Šiemet jis būtų šventęs savo 95 metų sukaktį.


Mieli pedagogai, kasdien, praverdami klasės duris, jūs įžengiate į ypatingą – mokslo ir žinių pasaulį. Įžengiate ne vieni – padrąsindami, patardami, pamokydami jūs kartu vedatės mūsų ateitį – vaikus. 


Neseniai pradėto rekonstruoti senojo Kretingos miesto parko istorija siekia beveik 100-metį. Istoriko Juliaus Kanarsko duomenimis, Kretingos dvaro Vaitiškių 21 ha sklypas miestui atiteko 1925 m. Žemės reformos komisijai jį suvalstybinus.


Atsakingi Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai kasdien vykdo tikslinius saviizoliacijoje esančių asmenų bei karantino sąlygų laikymosi patikrinimus patikrinimus.


Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų...


„Nežinau, kas sugalvojo pavadinimą jūsų laikraštyje prieš trejetą metų išspausdintam pokalbiui su manimi „Dailė – mano maloniausias apsėdimas“, bet mano potraukį dailei išties galima pavadinti apsėdimu. Nėra tos dienos, kad neeskizuočiau. Iš vienų eskizų išauga rimtesni darbai, kiti – patys kaip atskiri kūriniai, treti...


Palangos Birutės parko Sodininko namelyje (ties centriniu įėjimu į parką, Vytauto g. 19) duris atvėrė unikali paroda, skirta šio parko istorijai. Pasak parodos koordinatorės Aušros Latonienės, parko istorija besidominčiųjų šią vasarą lauks ne vienas renginys, o jų ciklas.


Šeštadienį, birželio 14-ąją, Palangoje paminėta Gedulo ir vilties diena. Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, plazdančių vėliavų vedama palangiškių, kuriems 1941-aisiais prasidėjusi tautos kančios istorija – ne vien datos ir sausi faktai, eisena pro skaudžius įvykius menančią Senąją vaistinę, kur 1944-1951 m....


Palangos Birutės parke – nebyli grafų gyvenimo istorija

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 12 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parko lankytojai kiekvieną vasaros ketvirtadienį kviečiami stebėti nebylią kurorto istoriją – vienoje iš gražiausių kurorto vietų įgyvendinamas projektas „Birutės parko atspindžiai“. Jau septintus metus gyvuojantis projektas parko lankytojus nukelia į praėjusio šimtmečio pradžią. Kiekvieną ketvirtadienį nuo 18 iki 19 val. parke – prie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius