Patarimai, kaip palaikyti švarius namus kasdien

***, 2021-03-23
Peržiūrėta
2402
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Patarimai, kaip palaikyti švarius namus kasdien

Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų namų ruošos darbus atlikti greičiau bei efektyviau. Šiame straipsnyje rasite keletą patarimų, kaip be didelių pastangų palaikyti švarius namus kasdien.

Padėkite daiktus į vietą, vos tik juos panaudojus
Šis patarimas gali atrodyti akivaizdus, tačiau daiktų negrąžinimas į jų įprastą vietą dažniausiai yra pagrindinis netvarkos kaltininkas. Be abejo, kartais palikti batus prie lauko durų yra žymiai patogiau ir greičiau nei juos padėti į jiems skirtą batų dėžę, tačiau atminkite, jog visa tai netrukus gali virsti į didžiulę netvarką. Dėl šios priežasties pasistenkite indus, drabužius, avalynę ar bet ką kitą, kuo teko naudotis, iš karto padėti atgal, kai tik jų nebereikės. Taip daiktai nesikaups, o namų aplinka atrodys žymiai tvarkingiau.

Papildomi prietaisai – puikūs pagalbininkai namų ruošoje
Galbūt anksčiau buvo įprasta namus tvarkytis pačiam, nepriimant jokios papildomos pagalbos. Tačiau laikai keičiasi, o naujausios technologijos nesustabdomai žengia į priekį. Būtent dėl šios priežasties dažna šiuolaikinė šeima nutaria įsigyti išmaniuosius namų prietaisus, kurie savarankiškai gali atlikti tam tikrus namų ruošos darbus. Vienas populiariausių pasirinkimų – robotas dulkių siurblys, kurie gali išsiurbti grindis, kol esate darbe arba kol užsiimate kita veikla namuose. Taip pat dar vienas itin naudingas prietaisas, galintis pasitarnauti namų ruošoje – oro valytuvas. Jo pagalba patalpos oras yra išvalomas nuo dulkių, tad jos nebespėja rinktis ant įvairių namuose esančių paviršių. Jei susidomėjote, šioje svetainėje rasite platų jų pasirinkimą bei detalesnę informaciją.

Kasdienė vonios kambario valymo rutina
Kasdien atrasti laiko vonios valymui atrodo neįmanoma? Iš tiesų tai neužima tiek daug laiko, kaip gali pasirodyti, o taip pat yra puikus būdas, norint palaikyti švarą ir gaivą vonios kambaryje. Kiekvienas iš mūsų turi tam tikrą kasdienę rutiną, kurią atliekame vonioje – dantų valymas, veido prausimas ir pan.. Būtent atliekant šias procedūras, galite skirti papildomas kelias minutes nuvalyti kriauklę, čiaupą, vonios veidrodį ar tualeto bakelį. Paprasčiausiai laikykite po ranka kempinėlę ar šluostę, kuria galėtumėte lengvai ir greitai pašalinti susikaupusius nešvarumus. Visa tai tikrai neužims daug laiko, tačiau padės palaikyti tvarką vonios kambaryje.

Užtikrinkite namuose gaivų kvapą
Iš tiesų labai didelis faktorius, prisidedantis prie švaros pojūčio, yra namų kvapas. Esant idealiai tvarkai namuose, tačiau tvyrant blogam kvapui, neįmanoma jaustis gerai. Dėl šios priežasties rekomenduojama namų kambarius reguliariai vėdinti, taip į namus įleidžiant gryno, šviežio oro pliūpsnį. Žinoma, papildomai galite pasinaudoti ir įvairiais oro gaivikliais, namų kvapais ar kvepiančiomis žvakėmis. Namų gaivikliai gali būti puiki išeitis, norint namams suteikti intensyvesnį, jums patinkantį kvapą, o įvairios žvakės neabejotinai bus naudingos, siekiant sukurti jaukumo ir šilumos pojūtį namuose.

Pasidalinkite atsakomybėmis
Jei gyvenate namuose ne vienas (-a), nebijokite pasidalinti namų ruošos darbais su kitais šeimos nariais. Net jei jūsų vyras neišplauna indų taip idealiai kaip norėtumėte ar jeigu jūsų vaikai nepasikloja lovos taip tvarkingai, kaip tai padarytumėte jūs, pasistenkite to taip nesureikšminti ir suprasti, jog viskas nebūtinai turi būti tobula. Kaip bebūtų, rekomenduojama susidaryti bendrą šeimos namų ruošos grafiką, kuriame būtų nurodyta, kas už kokį darbą yra atsakingas. Tokia pagalba tikrai bus naudinga, palaikant namus tvarkingus ir švarius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gero išmaniojo reikia kiekvienam žmogui. To kiekvienas ir nusipelno. Tačiau, kai nuolat pasirodo atnaujinti ar visiškai nauji modeliai, poreikis dažniau keisti savo išmanųjį darosi vis labiau aktualus.


Žarnyno ligos – tema, apie kurią žmonės nenori kalbėti garsiai. Tačiau sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ chirurgas Tomas Manelis įspėja, kad laiku nesikreipiant į gydytoją gali laukti itin nemalonios ir gyvenimo kokybę gadinančios pasekmės.


Tinkamai parinktas kilimas, tai sprendimas, galintis labai nulemti jūsų gyvenamųjų patalpų komfortą ir pagražinti interjerą.


Namai yra ta vieta, kur galima pabėgti nuo viso pasaulio. Daugeliui - tai pati svarbiausia erdvė žemėje. Natūralu, kad dažnas skiria labai daug dėmesio smulkmenoms, formuoja tokią aplinką, kurioje kiekvienas akcentas yra išbaigtas, jaukus, harmoningas.Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).


Kavinėje gaminama kava žavi ne tik savo skoniu, bet ir aplinkui supančia atmosfera. Sodrus kavos kvapas, supanti šiluma, negarsiai sklindanti muzika – aplinka, kurioje mėgavimasis karštu kavos puodeliu tampa atpalaiduojančia patirtimi. Dabar visus šiuos pojūčius galite lengvai perkelti ir į savo namus. Reikia tik įsigyti funkcionalų kavos aparatą, susikurti jaukią aplinką virtuvėje ir pridėti...


Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų...


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Ar cholesterolis yra žmogaus draugas, ar priešas? Tai, kad cholesteroliui suverčiama vis daugiau kaltės dėl įvairių širdies ir kraujagyslių ligų, gydytoja kardiologė medicinos mokslų daktarė Milda Kovaitė vadina šio amžiaus kertiniu akmeniu. Iš tikrųjų cholesterolis yra būtina žmogaus organizmui medžiaga. Kiekvienas gimęs kūdikis turi cholesterolio. Tai –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius