Palangos TAU pirmojoje laidoje – 268 absolventai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-05-05
Peržiūrėta
1782
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Senosios gimnazijos salėje rinkosi pirmoji Palangos TAU laida.
Senosios gimnazijos salėje rinkosi pirmoji Palangos TAU laida.

Praėjusį antradienį į Senosios gimnazijos salę rinkosi šventiškai pasipuošę, gėlėmis nešini Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai bei juos pasveikinti atėję jų bičiuliai. Ši diena buvo neeilinė tiek jiems, tiek visam Palangos TAU – baigę du metus trukusias studijas keturiuose fakultetuose, mokslų baigimo pažymėjimus gavo 268 absolventai.

 

Pirmoji laida

„Visi jūs, šiandien susirinkę į šią salę, esate ypatingi, nes jūs – pirmoji Palangos Trečiojo amžiaus universiteto laida, – kreipėsi į auditoriją TAU kuruojančios Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė. – Su pirmąja laida atėjo ir sėkmė, ir patirtis, kuria vadovaudamiesi mes galėsime dirbti toliau ir siekti dar geresnių rezultatų“.

Priminusi, jog būtent šioje salėje 2012-ųjų rudenį buvo įkurtas Palangos TAU, būtent čia vyko srautinės visų keturių fakultetų: Sveikatos, Kraštotyros ir turizmo, Dvasinio tobulėjimo bei Menų, – paskaitos ir padėkojusi už galimybę čia rinktis Senosios gimnazijos direktoriui A. Karačionkai, tarti sveikinimo žodį V. Želvienė pakvietė TAU garbės rektorių – Palangos miesto savivaldybės merą Šarūną Vaitkų.

„Pamenu, kaip prieš beveik du metus sveikinau jus su TAU įkūrimu ir pirmųjų 2012-2013 studijų metų pradžia. Šiandien džiaugiuosi galėdamas pasveikinti tokį gausų būrį universiteto absolventų, kuriems bus įteikti studijų baigimo pažymėjimai. Sveikinu ne tik savo, bet ir visos Palangos miesto savivaldybės tarybos vardu“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

 

Sveikinimai iš Prancūzijos

Pasveikinti TAU absolventų kartu su meru Š. Vaitkumi atvyko ir tądien Palangoje viešėjusi Prancūzijos ambasadorė Maryse Berniau.

„Prancūzijoje mes taip pat palaikome panašias iniciatyvas, turime panašią įstaigą į jūsų Trečiojo amžiaus universitetą. Tad man labai malonu, kad turiu galimybę pasveikinti Palangos senjorus, baigusius du metus trukusias studijas. Ir noriu pasakyti: tikrai yra galimybių jums tęsti savo studijas Prancūzijoje, net ir Sorbonos universitete. Matau šioje salėje daug žavių ponių ir ponų – tiesa, kiek mažiau, tad linkiu, kad į kitas studijas pritrauktumėte jų daugiau. Aš pati jau daugiau nei 40 metų esu diplomatinėje tarnyboje, tad ne už kalnų tas laikas, kai reikės išeiti pensijon. Ir tikrai seksiu jūsų pavyzdžiu – studijuosiu toliau, nes tik domintis tuo, kas nauja, tik gaunant naujų žinių, galima tobulėti. Dar kartą kartoju: jeigu norėsite tobulinti savo prancūzų kalbos žinias, esate laukiami Prancūzijoje. O kuo daugiau bendraus ir bendradarbiaus Lietuva ir Prancūzija, tuo daugiau mes žinosime vieni apie kitus“, – skambant ovacijoms kalbėjo M. Berniau, pasveikinusi palangiškius ir lietuvių kalba.

 

Du universiteto metai

„Prieš porą metų buvo lemta prisidėti prie TAU Palangoje kūrimo, – prabilo vienas iš universiteto idėjos autorių ir kūrėjų Antanas Sebeckas. – Man labai džiugu, kad viskas – bent jau mano akimis – judėjo gan lengvai, labai džiugu, kad teko dirbti su dviem puikiom universitetą kuruojančiom moterim – Vilma Želviene ir Vilma Varpiotiene, kantriai ir metodiškai kūrusiomis universitetą ir organizavusiomis jo darbą. Kiek teko girdėti atsiliepimų – visi studentai išties patenkinti. Tad linkiu, kad ir toliau TAU lydėtų sėkmė“.

A. Sebeckas linkėjo universitetui toliau tobulėti bei pasiūlė steigti daugiau bendraminčius vienijančių būrelių. Ir – pasvarstyti: gal vertėtų pasiūlyti fakultetų absolventams bendrai parengti lyg ir „diplominius darbus“, kuriuose atsispindėtų per du studijų metus įgytos žinios ir kurie liktų gražia atmintim pačiam TAU.

Universiteto tarybos, kurią sudarė visų fakultetų dekanai ir jų pavaduotojai, vardu su I-osios TAU laidos mokslo metų baigimo švente absolventus sveikino tarybos pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė.

„Kaip yra pasakęs A. Einšteinas, „diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko“. Iš tiesų net nepastebėjome kaip greit prabėgo dveji mokslo metai – išklausėme visą eilę turiningų, naudingų paskaitų. Manau, nė vienas iš mūsų nesigaili, kad savo noru įsitraukė į mokymosi visą gyvenimą veiklą, nes universitetas skatina turiningą gyvenimą, palaiko darbingumą, fizinį aktyvumą, kelia žinių bei kultūros lygį“, – kalbėjo N. Steponavičiūtė.

Ji minėjo, jog Sveikatos fakultete išgirstos medicinos žinios studentams gali padėti išvengti jų amžiui būdingų ligų, būti fiziškai aktyviais ir darbingais. Turizmo fakultete studijavusieji praplėtė savo žinias susipažindami su savo miesto ir krašto istorinėmis asmenybėmis. O išvykos ir kelionės skatino vyresnio amžiaus žmonių aktyvumą ir bendravimą, kaip priešpriešą pasyvumui, vienatvei ir susvetimėjimui. Dvasinio tobulėjimo ir Menų fakultete buvo ugdomos klausytojų kūrybinės galios ir gebėjimai.

 

Padėkos už galimybę tobulėti

„Čia universitete mes esame ir skirtingų kartų, skirtingų išsilavinimų ir labai besiskiriančių poreikių žmonės, bet mus visus vienija žinių troškimas, noras judėti į priekį, tobulėti, bendravimo džiaugsmas, noras pasirinkti kelią į aktyvią senatvę, – kalbėjo N. Steponavičiūtė. – Visa tai mums suteikia TAU, už kurio įsteigimo iniciatyvą šiandien, baigdami I laidos metus, visų mūsų čia susirinkusių vardu esame dėkingi merui, universiteto Garbės rektoriui Šarūnui Vaitkui, už steigimo iniciatyvos palaikymą ir pradinius žingsnius dėkojame Savivaldybės tarybos nariui Antanui Sebeckui, už paramą ir palaikymą dėkojame Savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei, už mūsų studijų rėmimą ir strategavimą, neformaliojo mokslo vystymą mieste dėkojame Švietimo skyriaus vedėjai Laimai Valužienei, už mūsų studijų kokybišką organizavimą, daug kantrybės reikalaujantį darbą su lektoriais bei senjorais, transporto ir kitų klausimų sprendimą dėkojame Švietimo pagalbos tarnybos direktorei Vilmai Želvienei, kuo nuoširdžiausiai dėkojame šių darbų koordinatorei, tiesiogiai dirbančiai su senjorais, nuolat besišypsančiai vyr. metodininkei Vilmutei Varpiotienei“.

Padėkų taip pat sulaukė pati tarybos pirmininkė N. Steponavičiūtė, kuri buvo ir Kraštotyros bei turizmo fakulteto dekanės pavaduotoja, Sveikatos fakulteto dekanė Viktorija Petraitienė bei pavaduotoja Valerija Domarkienė, Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė, Dvasinio tobulėjimo fakulteto dekanė Zita Čepulienė, Menų fakulteto dekanė Virginija Antušienė ir pavaduotoja Birutė Dobranskienė, paskaitas bei seminarus vedusios lektorės.

 

Veikla bus tęsiama

Po sveikinimo kalbų ir padėkų žodį perėmusi V. Varpiotienė žodžiu ir skaidrėmis priminė TAU Palangoje kūrimą bei du jo darbo metus.

„Pamenu, kai nutarus kurti Palangoje TAU, važinėjomės po aplinkines savivaldybes ir domėjomės, kaip ten organizuojamos studijos ir kiek studentų susirenka. Pamenu, kaip sukvietėme pirmąjį susitikimą mūsų tarnybos patalpose: planavome kurti du fakultetus, ir, žinodami, kad kituose TAU studijuoja apie 70-100 senjorų, pastatėme salėje apie 80 kėdžių. Palangiškiai gi ne tik ant kėdžių, bet net į salę netilpo“, – dalijosi prisiminimais V. Varpiotienė, priminusi, kad studijuoti TAU panoro 353 Palangos senjorai: 164 jų užsirašė į paskaitas Sveikatos fakultete, 82 – Kraštotyros ir turizmo, 71 – Dvasinio tobulėjimo, 36 – Menų fakultete.

Per porą studijų metų studentai išklausė įvairių lektorių paskaitas, dalyvavo projektuose, parodose, edukacinėse išvykose, mieste vykusiuose renginiuose, lankė papildomus užsienio kalbų bei kompiuterinio raštingumo kursus. Be to, įkūrė du meno kolektyvus – moterų vokalinį ir tautinių šokių ansamblius, kurių koncertas papuošė šventinio vakaro pabaigą.

Sunku viename straipsnyje išvardinti visas veiklas, į kurias, be paskaitų, įsitraukė Palangos TAU studentai. Tačiau svarbiausia – kad veikla bus ir toliau tęsiama. O antradienį ir trečiadienį, kai pirmosios laidos absolventams buvo teikiami studijų baigimo pažymėjimai, jais džiaugėsi 268 senjorai, ne vienas jų žadėję ir toliau studijuoti.

Jūsų komentaras:

Su nuoskauda... 2014-05-07 14:23 (. / IP: 86.100.63.40)
šventiškai nusiteikę absolventai tapo tik stebėtojais -zombiais, apie porą valandų tik stebėjo ir klausėsi liaupsių apie jų, vadovų, įdirbius, nuveiktus darbus, ir svrbiausiai pripleškinta foto..., o apie lauktų diplomų teikimą pranešta, -kad dabar keliaukite į "Luizą" (smurglinę)ten Jums bus teikiami diplomai...Tai pasako viską!Žoddžiu, susikurta lesyklėlė sau...,o visa kita nelabai idomu, nes ir kai kurios paskaitos - niekinės!... ir t.t.Pasirodo, surinkome mus ne diplomų, o prisiklausę vadovių liaupsių ir pagyrų, stebėjome kaip ponios vieni kitiems apsidovanojo gėlėmis, -išsiskirstėme su pagieža...tačiau "Luiza" ne kiekvienam pagal savigarbą...

Taip pat skaitykite

Šiandien, vasario 24 d., 15 val., Palangos arenoje Palangos „Olimpas“ susitinka su Šakių „Vyčiu-VDU“. Su pavojingu varžovu, kuriam šį sezoną namų arenoje olimpiečiai kartą yra pralaimėję. Be to, tai rungtynės, kuriose palangiškiai gali užsitikrinti pirmą vietą reguliariajame NKL sezone. Rungtynių metu arenos prekyvietėje bus galima įsigyti „Olimpas“ marškinėlius. Bilietus galima...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su "Neatpažintas meras" filmavimo komandos narių paskolinta kalyte Sniege kurorte ieškojo šunų vedžiojimo aikštelės. „Dabar turiu dar vieną bėdą – turiu dukrai nupirkti šuniuką“, – juokėsi filmavimo komandos aplankytas meras.


Trečiadienį (balandžio 1 d.) LRT TELEVIZIJOS laidos „Nepažintas meras“ herojumi taps trečią kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus. Neatpažįstamai perrengtam merui teks aiškintis kelis kurorto gyventojams aktualius klausimus, kuriuos jie įvardijo laidos žurnalistui Edvardui Kubiliui.


„Nepažintas meras“ – naujas LRT TELEVIZIJOS projektas, leisiantis žiūrovams artimiau susipažinti su šalies savivaldybių vadovais, o jiems – pažvelgti į savo miestą ar rajoną paprasto gyventojo akimis. Projekte pasiryžę dalyvauti merai, perrengti ir neatpažįstamai nugrimuoti, gerą pusdienį praleis kaip paprasti savivaldybės gyventojai spręsdami įvairias kasdienes...


Gegužės 27 dieną Kurhauzo salėje šventinė nuotaika lydėjo visus susirinkusius – baigusius Stasio Vainiūno meno mokyklos muzikos ir dailės skyriaus mokinius, jų artimuosius ir draugus. Mokyklos direktorė Virginija Marozaitė ir pavaduotoja ugdymui Rasa Daukšienė įteikė Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimus, gražiausiais žodžiais palinkėjo sėkmės, padėkojo tėveliams...


Kad Palangos reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ jau antrus metus iš eilės kausis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finaliniame ketverte – pusfinalyje Palangos sporto arenoje balandžio 23 dieną „Palanga“ kovos su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, – didelis visų klubo rėmėjų, žaidėjų, trenerio Virginijaus Sirvydžio ir...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kartu su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku bei Neringos vadovu Dariumi Jasaičiu antradienį dalyvavo tiesioginėje LRT radijo laidoje, kurios metu diskutavo apie prasidedantį kurortinį sezoną bei visų trijų pajūrio miestų pasirengimą vasarai.


Praėjusį antradienį į Senosios gimnazijos salę rinkosi šventiškai pasipuošę, gėlėmis nešini Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai bei juos pasveikinti atėję jų bičiuliai. Ši diena buvo neeilinė tiek jiems, tiek visam Palangos TAU – baigę du metus trukusias studijas keturiuose fakultetuose, mokslų baigimo pažymėjimus gavo 268...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius