„Jeigu kausimės kaip paskutinių rungtynių pirmojoje pusėje, galime nugalėti bet kurį varžovą“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-04-14
Peržiūrėta
1923
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klubo „Palanga” direktorius bei klubo savininkas Arūnas Vaitulionis.
Klubo „Palanga” direktorius bei klubo savininkas Arūnas Vaitulionis.

Kad Palangos reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ jau antrus metus iš eilės kausis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finaliniame ketverte – pusfinalyje Palangos sporto arenoje balandžio 23 dieną „Palanga“ kovos su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, – didelis visų klubo rėmėjų, žaidėjų, trenerio Virginijaus Sirvydžio ir direktoriaus bei klubo savininko Arūno Vaitulionio nuopelnas. Komanda jau įrodė, kad žaisdama kaip vienas kumštis gali nokautuoti tituluočiausius varžovus. „Jeigu kitą savaitgalį žaisime kaip per pirmąją paskutiniųjų ketvirtfinalio rungtynių Palangoje prieš Vilniaus „Perlą-MRU“ pusę, „nušluotume“ iš kelio ir Kauno „Žalgirį“, – įsitikinęs A. Vaitulionis. Jis atsakė į „Palangos tilto“, klubo informacinio rėmėjo, klausimus.
– Liko dvi paskutinės NKL 2015–2016 metų sezono rungtynės. Tikite, kad „Palanga“ taps lygos čempione ir tuo pačiu iškovos vienintelį kelialapį į prestižinę Lietuvos krepšinio lygą?
– Manau, kad šiame čempionato etape visos komandos yra lygios. Aišku, mūsų pranašumas – sava salė, savi žiūrovai, palaikymas. Bet kadangi nugalėtojai paaiškės vienose rungtynėse, ne iki pergalių serijos kaip ketvirtfinalyje ar aštunfinalyje, tai sulygiuoja visas komandas – Palangos „Palangą“, Jonavos „Petrochemą-Dexterą“, Kauno „Žalgirį 2“ ir Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ – prie vienodų starto pozicijų. Manau, visiems – ir „Palangai“ – svarbiausia bus susitvarkyti su nervine įtampa.
– Nepaminėjote galbūt dar vieno „Palangos“ pranašumo: komanda dabar – „ant bangos“ po parklupdyto Vilniaus „Perlo-MRU“ aštunfinalyje. O ir komandos žaidimas baigiantis reguliariajam sezonui buvo geresnis. Kaip ir pernai, beje.
– Kad tai pastebėjote – ir išties komandos žaidimas antroje sezono pusėje buvo brandesnis –yra komandos trenerių V. Sirvydžio, fizinio rengimo trenerio Arvydo Dočkaus nuopelnas. Juk komandos žaidėjų sąrašas pastaruoju metu dėl traumų buvo gerokai sutrumpėjęs – žaidė vos 7 žaidėjai, tačiau nors varžybų grafikas buvo labai intensyvus, vaikinai sėkmingai atlaikė fizinį krūvį. Jie ir treneriai – šaunuoliai. Liko labai nedaug, tikiu, kad jie visi parodys, ką jau demonstravo šį sezoną – ryžtą, pasiaukojimą, komandinį žaidimą. Nuotaikos – geros.
– Ar su treneriu jau kalbėjotės apie pusfinalio rungtynių planą, gal jam pateikėte savo pastebėjimų dėl jo?
– Laikausi nerašyto susitarimo: į treniruočių ir varžybų procesą – ir, žinoma, rungtynių planavimą – aš niekada nesikišu. Tam yra treneris, kuriuo visiškai pasitikiu. V. Sirvydį laikau geriausiu treneriu Nacionalinėje krepšinio lygoje.
– Paklausiu kitaip: kaip jūs, kaip klubo direktorius ir savininkas, inspiruosite, paskatinsite žaidėjus ir trenerius lemiamoms rungtynėms?
– Specialių vaistų tam nėra. Pirmiausia patys žaidėjai turi tikėti tuo, ką jie daro. Jie, ypač Mindaugas Reminas, Povilas Šakinis, yra labai patyrę žaidėjai, turi tokių svarbių rungtynių patirtį.
– Ar numatėte premijas žaidėjams, jeigu „Palanga“ laimės finalą?
– (Šypsosi) Pirmiausia reikia įveikti pusfinalį. Visada svarstyčiau premijų klausimą, jeigu jos padėtų ką nors laimėti. Bet aš pirmiausia pasikliauju vyrų sąmoningumu – žaidžiama ne dėl pinigų, o ir dėl savo tolesnės karjeros perspektyvų. Tačiau dėl premijų atsakau: taip, pergalės atveju jos bus, apie tai dabar kalbamės.
– Likus vos dviem rungtynėms jau galite apžvelgti komandos sezoną. Koks jis buvo jūsų akimis?
– Manyčiau, kad visai neblogas. Sezono pradžioje buvome labai gerai sukomplektavę komandą. Turėjome joje ir Adomą Drungilą, Tadą Trinkūną. Adomas vėliau išvažiavo žaisti į Austriją, Tadas perėjo į LKL žaidžiančią Alytaus „Dzūkiją“. Komanda buvo labai pajėgi, bet suolelio svyravimai – neišvengiamas dalykas. Išėjus keliems žaidėjams, teko „lopyti“ komplektaciją. Vėliau buvo traumų, vėl kai kurie žaidėjai paliko komandą. Buvo daug gražių pergalių, kai kurių neplanuotų pralaimėjimų, sezono pabaigoje – mūšis dėl ketvirtosios vietos reguliariajame sezone. „Bangavimo“, deja, nebuvo išvengta.
– „Palangos“ komanda yra profesionali. Visi žaidėjai gauna atlyginimą, tiesa?
– Išties taip. Kaip sakau aš, jie gyvena tik krepšiniu, treniruojasi dukart per dieną.
– Užtikrinti klubo mechanizmo tolygų veikimą, neabejotinai, labai svarbu, taip pat kad visi komandos rėmėjai įvykdytų savo sutartinius finansinius įsipareigojimus. Ar visi rėmėjai juos įvykdė?
– Atkreipčiau dėmesį į vieną dalyką: labai „susikerta“ mūsų čempionatas ir Palangos miesto savivaldybės lėšų aukšto meistriškumo sportininkams dalijamas laikas. Savivaldybė tik dabar, mums jau beveik baigus savo sezoną, pradės svarstyti klubų pateiktas paraiškas – kam ir kiek skirti pinigų. Žodžiu, nors ir esame savivaldybei dėkingi už paramą, jos planuoti savo biudžete nelabai galime. Pavyzdžiui, Vilniaus savivaldybė aukšto meistriškumo sporto klubams finansavimą numato ir skiria trims metams. Tokiu atveju, kiekvieno klubo komplektacija ir pinigų paskirstymas sprendžiami gerokai paprasčiau. Manau, kad ir Palangos miesto savivaldybė galėtų pasekti Vilniaus savivaldybės pavyzdžiu.
Dar labai norėčiau, kad po Naujųjų metų būtų galima komandoje registruoti ne du naujus žaidėjus, kaip dabar yra, o tiek, kiek klubai pageidauja ir gali pajėgti pasamdyti. Nebūčiau linkęs riboti ir legionierių skaičiaus komandose. Bet tokios pastabos skirtos Nacionalinės krepšinio lygos vadovams.
– Stebint komandos legionierių iš JAV, Tituso Robinsono ir Reginaldo Simso, žaidimą, akivaizdu, kad įvykdėte sėkmingus sandėrius. Girdėjau, kad šiais metais, ieškodamas legionierių, mažiau pasikliaujate profesionaliais krepšinio agentais...
– Laikausi tokios nuomonės: Lietuvos nacionalinė krepšinio lyga nėra ta lyga, į kurią atvažiavęs žaidėjas iš užsienio susikraus kapitalą ir turtus. Tai pakankamai stipri lyga, kurioje atsiskleidęs, „sublizgėjęs“ būsi pastebėtas LKL ar užsienio krepšinio agentų.
Kalbant apie krepšinio agentus, esu įsitikinęs, kad jauniems krepšininkams net nereikia agentų. Nes jauni žaidėjai, ypač tie, kurie pradeda „nuo nulio“, pirmiausia turi žaisti ir parodyti save, ko yra verti, kad tuomet galėtų pasikliauti profesionalių agentų paslaugomis.
Mūsų amerikiečių atveju, į Palangą jie pakliuvo ne per krepšinio agentus, o per mūsų šaltinį krepšinio pasaulyje – labai gerai informuotą, labai didelį krepšinio aistruolį. Jis – lietuvis, tiek galiu pasakyti. Jis savo paslaugas atrenkant ir siūlant žaidėjus siūlė ir kitiems šalies krepšinio klubams, bet jų tai nesudomino. „Palanga“ buvo pirmoji, kuri paprašė jo pagalbos. Mūsų pasirinkimas buvo teisingas. Agentai – aukšto lygio žaidėjams.
– Baigiantis sezonui, „Palangos“ žaidėjų sąrašas išretėjo dėl traumų. Ar žaidėjai spės jas išsigydyti pusfinaliui po savaitės?
– Žinome, kad Domininkas Matutis, patyręs kelio raiščio traumą, tikrai jau negalės pagelbėti komandai. Matas Jucikas mus nustebino: greičiau nei planavome išsigydęs traumą, jis tapo mūsų slaptuoju ginklu prieš „Perlą-MRU“.
– „Palangos“ pusfinalio varžovas – Marijampolės „Sūduva- Mantinga“. Kaip sekėsi su ja žaisti reguliariajame sezone?
– Jame sunkiausi sekėsi žaisti būtent prieš Marijampolės komandą ir Kauno „Žalgirį 2“. Abiem pralaimėjome po visas 4 rungtynes. Pritrūkdavo ir sėkmės, ir galbūt meistriškumo kartais. Marijampolė yra finalinio ketverto favoritai, kaip ir pernai, beje. Jų biudžetas, ko gero, yra triskart didesnis negu mūsų. Bet, kaip sakiau, mūsų pranašumas – namų aikštė, savi žiūrovai ir suvokimas, kad sezoną reikia baigti skambiai. Jeigu prieš „Sūduvą-Mantingą“ žaisime kaip du pirmus kėlinius praėjusį antradienį prieš „Perlą-MRU“, galime įveikti ne tik „Sūduvą-Mantingą“, bet ir Kauno „Žalgirį“.
– Galbūt dar anksti galvoti, bet ar jau bandote dėlioti kitų meto NKL sezono planus?
– Kuomet finalo ketvertas susitinka Palangoje, yra didelis mūsų klubo ir Palangos įvertinimas. Apžvelgiant pastaruosius NKL sezonus, tik Marijampolės komanda žaidė labai stabiliai. Manau, ir „Palanga“ taip pat – patekti du metus iš eilės tarp keturių geriausiųjų NKL komandų yra labai geras pasiekimas.
Jau kalbamės su treneriu V. Sirvydžiu, kad jis pasiliktų prie klubo vairo ir kitais metais. Kita vertus, reikia pripažinti, kad geriausi „Palangos“ žaidėjai yra kitų klubų – ir LKL – taikinyje, todėl dabar būtų pernelyg anksti sakyti, kas iš žaidėjų žais už „Palangą“ ir kitais metais. Jeigu atsitiktų, kad mes laimėtumėme NKL sezoną, gautumėme vienintelį kelialapį į LKL, o tai vėl reikštų naujus iššūkius ir galimybes taip pat. Būtų labai smagu Palangos sporto arenoje matyti „Žalgirį“, „Lietuvos rytą“ ar „Neptūną“.
– Ar sulaukiate tinkamos paramos iš Palangos sporto centro, universalios sporto salės operatoriaus?
– Miesto Taryba mus atleido nuo sporto arenos nuomos mokesčio. Tai – nemenka paspirtis, nors klubas moka už komunalinius patarnavimus. Galvojant apie klubo ateitį, norėtųsi, kad Sporto centras taptų vietinių krepšinio talentų ugdymo vieta. Kad dabartiniai trylikamečiai po trijų metų galėtų – būtų pajėgūs papildyti „Palangą“. Didžioji dalis „Palangos“ krepšininkų gyvena Palangoje.
– Beje, ir pats tapote palangiškiu, jūsų vaikai lanko vieną iš kurorto darželių. Kas tvarko jūsų verslą Vilniuje?
– Jau antrus metus esu Palangoje. Per krepšinį man teko susipažinti kurorte su daugybe žmonių. Galbūt ir mano veidą dalis palangiškių įsidėmėjo. Man Palangoje labai patinka. Verslą iš sostinės perkėliau į Klaipėdą. Juo rūpinasi tinkami žmonės, o ir pats, reikalui esant, nuvažiuoju.
– Smagu arenoje matyti gausų žiūrovų būrį, palaikantį komandą. Kaip jų į areną privilioti dar daugiau?
– Išties, pastebiu daug tų pačių veidų. Didžiausi sirgaliai, įsigiję abonementus, nepraleidžia nė vienų rungtynių. Susikūrė vakarų tribūnos jaunieji fanai. Į pusfinalius ir finalą, neabejoju, atvažiuos daug kitų komandų aistruolių, tad neabejoju, kad salė bus pilnutėlė, o finalinis turnyras – sėkmingas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos Karinės oro pajėgos / LTU Air Forces orlaivio Spartan bei #NATO oro policijos misiją atliekančių Vengrijos ir Čekijos Karinių oro pajėgų naikintuvų JAS-39 Gripen skrydžių treniruotė vyksa pirmoje antradienio (rugsėjo  6 d.) pusėje. Skrydžiai bus atliekami žemame aukštyje, virš Baltijos jūros bus leidžiami flare‘ai. 


Praėjusį sekmadienį po Šventų Mišių miestiečiai ir miesto svečiai skubėjo į Palangos parapijos namų kiemą, kur visų laukė Palangos Caritas suorganizuotas nemokamas renginys visiems „Kartu mes galime daugiau“.


Lietuvai šiemet minint jaunimo metus, Palangoje birželio 8-10 d. rengiama Jaunimo vasaros akademija 2022 „Kartu mes galime daug“.


Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai pernai atliko 109 gelbėjimo darbus (2019 m. - 103). Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 41, darbai po transporto avarijos – 11, durų atidarymas ir pagalba policijai po 9, taip pat po 8 kartus teikta pagalba įmonėms ir organizacijoms bei naftos produktų surinkimui, pagalba GMP – 6, darbai...


Karantino suvaržymai – būtini suvaldant koronaviruso pandemijos mastus, tačiau socialinių ryšių suvaržymai, žmonių tarpusavio ryšių apribojimai daugeliui žmonių yra nelengvai pakeliami psichologiškai. Psichologai vieningai sutaria: tarp karantino pažeidžiamiausių grupių – jaunimas, moksleiviai. Kaip jiems įveikti karantino suvažymus su mažiausia žala sau?


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Pirmoje rungtynių pusėje dominavę „Palangos Kuršiai“ (5-6) VIKINGLOTT-NKL lygoje šeštadienį, lapkričio 9 d., iškovojo pergalę. Pauliaus Barkaus auklėtiniai Palangoje 81:72 (28:15, 28:15, 15:27, 10:12) susitvarkė su Šakių „Vyčiu“ (6-6).


Kad Palangos reprezentacinė krepšinio komanda „Palanga“ jau antrus metus iš eilės kausis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finaliniame ketverte – pusfinalyje Palangos sporto arenoje balandžio 23 dieną „Palanga“ kovos su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, – didelis visų klubo rėmėjų, žaidėjų, trenerio Virginijaus Sirvydžio ir...


Praėjusį antradienį į Senosios gimnazijos salę rinkosi šventiškai pasipuošę, gėlėmis nešini Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai bei juos pasveikinti atėję jų bičiuliai. Ši diena buvo neeilinė tiek jiems, tiek visam Palangos TAU – baigę du metus trukusias studijas keturiuose fakultetuose, mokslų baigimo pažymėjimus gavo 268...


Stumiamas iš Palangos UAB „Palangos butų ūkis“, kurio motininės bendrovės UAB „Vitės valdos“ vienas akcininkų yra D. Jacka, jau neišvengiamą pralaimėjimą prieš UAB „Palangos komunalinį ūkį“ dėl kurorto daugiabučių administravimo siekia atitolinti, varžovą iš savivaldybės murkdydama teismuose. Bet net ir teisėjai privatininkui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius